Vain pikkukakarat kertoo kilvan saamistaan ja antamistaan lahjoista. Ja tietysti tämä Oulun lahja maailmalle. Voi pikkuraasureppana. Ainoan pakettinsa vielä näytti.
Minun lahjat, tyyliin Jassoo
eivoikuinihmetellä
34739
1Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 12 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 34
Vanhimmat
Montakos lahjaa itse sait? Eikö ole ainuttakaan mitä näyttää?
Ei aikuiset esittele lahjojaan....
Ootko ikinä kuullu sosiaalisesta mediasta? Et vissiin kun luulet jassun olevan ainoa lahjojen esittelijä.
On tää mainiota. Eräs pyytää lisää kuvia lahjoista ja toinen tykkää ettei niitä saa esitellä.
Sarkasmia ja v...lua. Mut eihan jazzoo sitä tajuu. Kovasti Oulun ihme taas räyhää täällä, ei vissiin jamppa viihdytä sitä.
On minua moneksi muuksikin LUULTU.
Kyllähän hassujassun tyylin kaikki tuntee, ei siitä voi erehtyä. Inttää ja jankuttaa just niinku skidit. Ota lisää hapansilakkaa, siinä sä olit niin pro....
Mutta mitä.äiree sai?
Dildon ja kossuputelin.
Onhan se kertonut myös että osti Ryhmä Hau joulukalenterin, ja pääsiäisenä osti läjän lasten yllätysmunia.. On kuulemma niin hauskaa olla lastenmielinen! :D Ne lukuisat nolot snäppikuvatkin..
No, Jassu nyt on sellanen yksinkertanen, vähän onnellinen, you know.
Jassu on lapsellinen höpönassu...jassu töissä...ööh ääh...työkaverina...varjelkoon taivas, ettei kenellekkään anneta sellaista rangaistusta
Jarmon lahja oli tylsä ja persoonaton, ei ole ajatellut saajaa pätkääkään. Ei Jassulla ole yhtään mitään käyttöä KELLOLLE. Ei tuo lötjäke tartte edes HERÄTYSKELLOA. Joku etelänmatka olis ollut niinmuah#munelämää#muntyyliin, Jassu olis päässy RENTOUTUUN. Ja ryyppään. Ei ihme et Jassu on nyrtsinä. Kello joutaa romukoppaan ja se siitä Jartsistakin.
No mutta. Lapsen mieli on hyvä vähästäkin...
...ja näitä lapsenmielisiä on jassun instassa...suotakoon heille viaton huvinsa...täyttää tyhjä elämä ja elää jassun satumaailmassa...
Kiitos! Häivy sinä hevon kuuseen, me huvittelemme täällä edelleen. Alkaa olla jännät paikat tässä "love storyssa".
Siellä kommentoi moni muukin nimellään.
Miksi yksi on otettu herjattavaksi?? Ei ole julkisuuden henkilö.
Koska se on täällä päivittäin haukkumassa Jassua.
No sanopa nimesi, niin tiedän sinunkin kommenttejasi oikein nimelläsi arvostella.
Täähän on keskustelupalsta ja kommentteihin vastaillaan.
Jassun eksät on aina Jassun jälkikäteen muodostaman mielipiteen perusteella kaheleita. Jännä juttu kuinka silloin kun pylly on pystyssä ja annettu miehen pumpattavaksi niin elämä on ihanaa ja hän nauttii pumppaamisesta päivä päivältä enemmän, mutta heti kun hän saa kenkää niin sitten koko suhde muuttuu vuoristoradaksi ja ukko on mielisairas.
Hauska nähdä Jassu toisen miehen RIESANA!! Hahahaha!!!
Jasmin, ei se tee kommentejasi yhtään uskottavammiksi vaikka kuinka itse heti peukutat niitä . 👍
Jassu ei ole jättänyt ketään, Jassu aina jätetään!! Perästä kuuluu, taas kohta.
Ettei vaan olis paskin joulu ikinä...
Millä tämä ihminen elää? Eikö hänelle tarjottaisi jotain töitäkin välillä, jos eläisi työttömyyskorvauksella? Mutta ehkä hänellä ei ole mitään muita taitoja kuin julkisuudessa keekoilu?? Koulutusta ei juuri taida olla mihinkään ammattiin, luulisi äitiä nolottavan!
Täällähän näitä työttömiä on kaiket päivät muita irvistelemässä. Miksiköhän heille ei töitä löydy?
Sen ei tarvitse iso vika olla, kun se on päässä!
Olen itse jo täysin ansaitulla eläkkeellä; töitä tehnyt 45 vuotta. Enkä voi olla ihmettelemättä, miten nuorehko, ilmeisesti ihan hyvässä kunnossakin oleva nainen ei käy työssä. Ei kai hän nyt sentään kehtaa sosiaalitukia nostaa? Mutta saattaa toki olla, että jokin sairauskin vaivaa, ei sitä aina päällepäin näe.
Joo, ei näy päälle päin. Kovin on hyvässä lihassa ja naama aina virneessä, mutta lueskeleppa hänen satujaan ja katsele kuvia, niin jo alkaa näkyä.
Itsestäsikö kirjoittelet ?
En vaan näistä irvistelijöistä.
Jammon synttärit oli ja meni. Ja mitä teki kotivaimo? Laittoi pöytään äidin tuoman kaakun ja kammottavan piparitalon. Kutsui(?) Jammon kotiin äitinsä kylään. Jammon perhe ja läheiset loistivat poissaolollaan, kotivaimo heitteli pöytään kupit ja se oli siinä.
Milloin kotivaimo on satsannut tarjottaviin sun muuhun, jos hänen oikeasti täytyisi olla emäntänä? Jos joku toinen olisikin se keskipiste. Vastaus: ei milloinkaan.
Kyllähän Jasso jotain hullunpillereitä syö, näkee naamasta ettei kaikki mopit ole sangossa. Peltolassakin Jasso on viettänyt aikaa, ihan omin sanoin.