uskovaiset on kriminalisoitava

eietuoikeuksia

Outoa, että uskonnon turvin saa rikkoa lakia.

8

65

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Suomessako? Mitä lakia?

      • HyvästitPaholaiselle

        jutussasi on aimo pätkä on ilmeisesti pelkkää esinahkaa. (AOP) ja loput hihhulistista paskaa.


    • Ei, ei, ei ja ei. Mistä näitä idiootteja sikiää?

    • Sori, elät väärällä vuosisadalla kostonhimoisine ajatuksinesi. Kun luovuimme tuosta raamatullisesta ja kivikautisesta ajattelutavasta, luovuimme myöskin ajatusrikoksista. Se, että joku on uskovainen, ei tee hänestä rikollista. Vain teot merkitsevät.

    • "uskovaiset on kriminalisoitava"

      ------------
      No eipä tule sanasi yllätyksenä. Ei mitään uutta auringon alla: johan nämä Rooman keisarit , Nero ym., vainosivat kristittyjä.

      Kristityn on oltava valmis vaikka marttyyrikuolemaan.

      Jeesushan sanoi:

      Johanneksen evankeliumi:
      13:16 Totisesti, totisesti minä sanon teille: ei ole palvelija herraansa suurempi eikä lähettiläs lähettäjäänsä suurempi.
      15:20 Muistakaa se sana, jonka minä teille sanoin: 'Ei ole palvelija herraansa suurempi.' Jos he ovat minua vainonneet, niin he teitäkin vainoavat; jos he ovat ottaneet vaarin minun sanastani, niin he ottavat vaarin teidänkin sanastanne.

      • saatrikoksetanteeksi

        Niin, rikollisten tukijärjestönä olette helpolla päässeet.


    • Sananvapaudellakin on rajansa. Yllyttäminen kansoja, yksilöitä, heimoja tai kansanryhmiä vastaan on selkeästi arveluttavaa toimintaa. Danielin kirja ilmeisesti Ihmisen Pojan, Kuninkaiden Kuningas Nebukadnessarin neuvona kehottaa, että tänä nykyisenä aikana 1960-2450 tulisi ainakin Profetiat ja näyt sinetillä sulkea.

      Pidän kriminalisointia ihan varteen otettavana keinona vihapuheiden saattamiseen loppuunsa. Mielestäni Profeetta Hesekiel kertoo erässä kohden, että Herran päivänä 3300-4300 ei suosita niitä, jotka yrittävät TAANTUMUSTA takaisin siihen mitä jo on päästy edistymään. Eli vaikka myöhemmin profeettoja ja näkyjä yritetään palauttaa voimaan, niin se ei ole luultavasti Jumalan tahto.

      Kirkko on jo kauan opettanut että KRISTUKSESSA KAIKKI PROFEETAT TÄYTTYIVÄT JA MUUTTUIVAT TARPEETTOMIKSI. NIITÄ EI ENÄÄ TARVITA.

    • Daniel 9:

      24 -- Seitsemänkymmentä vuosiviikkoa on määrätty kansallesi ja pyhälle kaupungillesi. Sitten jumalattomuus päättyy, synnistä tulee loppu, pahat teot sovitetaan, ikuinen oikeudenmukaisuus saatetaan voimaan, näky ja profetia sinetillä vahvistetaan ja kaikkeinpyhin voidellaan.

      490-0 eKr Kansan ja pyhän kaupungin rakentamisen aika (II temppeli ja Rooma)
      0-490 jKr Jumalattomuus päättyy (Pedoille pyritään antamaan ihmisen sydän sakramentein)
      490-980 jKr Synnistä tulee loppu (Islam lieventää moraalinormistoa, paratiisiin pääsee synnissä)
      980-1470 jKr Pahat teot sovitetaan (Aneet, paastot, luostarit, pyhiinvaellukset)
      1470-1960 jKr Ikuinen Oikeudenmukaisuus (Perustuslait, ihmisoikeudet)
      1960-2450 jKr Näky ja Profetia sinetöidään (Vihapuheet kielletään)
      2450-2940 jKr Kaikkein pyhin voidellaan (????)

      Mihinkään näistä, jotka jo on toteutunut ei kannata paljoa palata. Pyhä kaupunki on rakennettu. Sakramentit määritelty. Synti perisyntiä myöten julistettu kumotuksi. Pahoja tekoja voi sovittaa anein. Ihmisoikeuden ovat ikuisia verrattuna uskonnollisiin lakeihin. Vihapuheita ei enää saisi olla kun aioni on lopussa.

      Kaikki tapahtuu aikanaan eikä menneeseen tarvitse palata luultavasti milloinkaan.

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mieleni harhailee sinussa

      Uskon että tykkäät minusta. On vain yksi elämä. Silti jään paikoilleni ja odotan että jokin muuttuu. Menin palasiksi, ei
      Tunteet
      21
      5504
    2. Taposta murhaksi

      Mitä tästä tapauksesta tiedetään?
      Kajaani
      53
      1555
    3. Grilli lopettaa?

      Pitääkö huhu paikkaansa että grilli lopettaa lähiaikoina?
      Suomussalmi
      14
      1013
    4. Mitä teet nainen

      Jos saat tietää että mies on elänyt yksinäistä ja rauhallista elämää sinua kaivaten, ei ole ollut muiden naisten kanssa,
      Ikävä
      52
      937
    5. Pitääkö luovuttaa?

      Sano nyt edes jotain 👾
      Ikävä
      64
      920
    6. Olet nuorempi nainen aivan ihana

      Tykkään susta ihan valtavasti ❤️❤️
      Ikävä
      48
      878
    7. Joko Martinalla uusi aviomies hakusessa

      Onko jo Raya sovellukseen laitettu uusi vetoomus vetämään... ja mistähän maasta mahtaa olla seuraava sulhasehdokas. Suom
      Kotimaiset julkkisjuorut
      143
      857
    8. Missä olitte kun oli teidän tähän saakka kaunein yhteinen hetki?

      Me olimme rannalla erään kiven päällä❤️
      Ikävä
      58
      828
    9. Mitä vastaisit

      Jos kysyisin, että lähdettäisiinkö lenkille yhdessä? Vain sinä ja minä, kaksin? Miehelle
      Ikävä
      49
      806
    10. Onko oikein? Kaikki naiset "jäivät rannalle" Maajussille morsian -pääsarjasta - He ovat mukana!

      JES, Maajussille morsian starttaa ja tiedossa on tuttuun tyyliin kaksi eri ohjelmaa: Maajussille morsian ja Maajussille
      Maajussille morsian
      10
      785
    Aihe