Savonlinnan työttömät

20377
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 20

Vanhimmat

Kyykyttäneet luomalla valtavat määrät työpaikkoja.

Äänestä

Nyt työttömät osoittamaan aktiivisuutta ja heti 2 tammikuuta TE toimistoon vaatimaan työtä. Siis vaatimaan. Tää kyykyttäminen saa luvan loppua.

Äänestä
  • Tässä taitaa enemmän olla monella pelko jotta töihin joutuukin.

    Äänestä

  • Eipä ole pelkoa kun ei ole niitä työpaikkojakaan,
    ja varsinkaan niitä rehellisiä työnantajia joka maksaisi palkkaa tehdystä työstä.
    Joten trollaile rauhassa kokoomus ja keskusta propakandaa

    Äänestä

En ainakaan äänestä keskustaa enkä kokoomusta

Äänestä
  • Eikä sinisiä , naurattavia pellejä.

    Äänestä

€uro vetoa, että seuraavissa eduskuntavaaleissa kepu on voittaja Savonlinnassa.

Olen monesti miettinyt, että mitä kepun pitäisi tehdä, että se ei voittaisi vaaleja Savonlinnassa.
Tuskin mitään niin julmaa ja epäoikeuden mukaista ihmismieli on edes vielä keksinyt.

Äänestä

Hyvä aloite !

Äänestä

Kannattaa jo Tammikuun vaaleissa miettiä äänestääkö maanpetturia, miljonäärien sätkynukkea vai ei.

Äänestä
  • En koskaan enään antaisi ääntäni rikkaiden presidentti Kokoomus-Niinistölle. Paljastanut on hän oikeat kasvonsa viime kesän aikana. "Koko kansan" RIKKAIDEN presidentti. Jope Ruonansuun äänellä

    Äänestä

Ottakaa teltat ja lähtekää työn perässä hesaan. Majoitutte eduskuntatalon puistoon. Näin on Kokoomuksen vartiainen toivonut että työnperässä muutetaan kolmen kuukauden välein. Helppo homma. Perhe jää hunningolle kun äiti ja isukki reissaa työn perässä ympäri maata. Kyllä on idearikasta porukkaa nämä Kokoomuksen ja kepun tyypit. Siniset on ihan pihalla kuin lumiukot. Onko mattilan akka vieläkin kännissä kun kävi Ruotsissa nolaamassa koko suomen.

Äänestä

Kaj Turunen (ex-pers, nyk. sin), Hanna Kosonen (kepuli) äänestivät työttömien kurittamisen puolesta. Muistetaan.

Äänestä

Sanokaa mun sanoneen mutta kela on kohta taas jumissa kun aktivointi alkaa ja karensseja napsuu kaikille vaikka yrittäs pierasta oikeaan suuntaan.

Äänestä

Aktivointi on kyllä pistetty hutiloiden läpi, säästöt kuluu kelan työntekijöille ja pakko kurssien järjestämiseen! Ja mihin lapset laitetaan hoitoon kun mennään vain lyhyissä pätkissä töihin.

Äänestä

Mattilan akka kertoo mihin lapset laitetaan,soittakaa hänelle. Ehkä Anu vehviläinenkin on jyvällä asiasta. Voi hyvä luoja näitä politiikan pellejä. Juhana vartiaisella on varmaan lapsikatras,jospa tämä älykkö tietää mihin muksut hoitoon kun isukki ja äitee reissaa pitkin suomea työn perässä. Muuttaa pitää vaikka hevon persiiseen sano Juhana.

Äänestä

Hakekaan sitä eläkettä niin ei voida ottaa vähennyksiä rahasta...

Äänestä

Äänestäkää persuja!
-työttömäksi syntyneet
-vahvaa kokemusta työttömyydestä
-ei etes huvita työ
-työ???kuka se on?
-ei maahanmuutolle,koska...no kun ne voi viedä korvaukset
-PS työttömin puolue
-Ei sille,että mitään tarviaisi tehdä
-Riittää kun yhteiskunta elättää

Äänestä

Miten niin "seuraavissa vaaleissa"? Eiköhän meidän kannata muistaa jo näissä pressanvaaleissa, että Niinistö on hoitanut hommansa hyvin. Suhteet kunnossa itään ja länteen.

Äänestä
  • Kokoomus-Niinistö on mielellään allerkirjoittanut kaikki suomalaisia vähäosaisia kyykyttävät lait. Olevinaan koko kansan presidentti, potkii köyhät ruokajonoon ja itse menee köyhien joulujuhlaan kuokkimaan ja keräämään ääniä,

    Äänestä

Jokainen työtön on arvokas ihminen. Jokaisella työttömällä on oikeus henkilökohtaiseen kuntoutus- ja työllistymis suunnitelmaan, jonka hän laatii yhdessä virkailijoiden kanssa

Sen mukaisesti sitten edetään elämässä

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


655586 kirjoitti:

Muistakaahan seuraavissa vaaleissa, ketkä edustajat teitä ovat kyykyttäneet hallituksessa, KESKUSTA, KOKOOMUS, SINISET.

https://www.kansalaisaloite.fi/fi/aloite/2730

https://www.kansalaisaloite.fi/fi/aloite/2730

https://www.kansalaisaloite.fi/fi/aloite/2730

https://www.kansalaisaloite.fi/fi/aloite/2730

https://www.kansalaisaloite.fi/fi/aloite/2730

https://www.kansalaisaloite.fi/fi/aloite/2730

https://www.kansalaisaloite.fi/fi/aloite/2730

https://www.kansalaisaloite.fi/fi/aloite/2730

https://www.kansalaisaloite.fi/fi/aloite/2730

https://www.kansalaisaloite.fi/fi/aloite/2730

https://www.kansalaisaloite.fi/fi/aloite/2730

https://www.kansalaisaloite.fi/fi/aloite/2730

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu