Pelkosen Jaanan peppu tuli kipeäksi

Mistä lie pipi tullut? Iltasanomissa Jaana parka asiaa voivottelee.
4275
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Muksun väänsi ja suoraan laitokselta töihin läksi

Äänestä

helkkari sentään mukavampaa keekoilla eduskunnassa meikattuna ja kalliissa vaatteissa kun kotona paskavaippoja vaihtamassa.

Äänestä

On sanomattakin selvää, ettei äitiys sovi kaikille.

Äänestä

Ensinnäkin huomautan taas että biologinen sukupuoleni on mies ja luokittelen itseni cis-mieheksi. Minä en ole soittanut mihinkään iltasanomiin jotta saisin juttua peppukivusta. Itseasiassa peppuni ei ole ollut kipeä lähiaikoina. Kiitos kuitenkin naapureilleni huolestumisen aiheesta!!

Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


voisentään kirjoitti:

Mistä lie pipi tullut? Iltasanomissa Jaana parka asiaa voivottelee.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu