Kovaa palautettahan on tullut kentältäkin häntä kohtaan, maakunnissa ei olla tyytyväisiä.
Osaako Andersson oikeasti mitään?
kysynvaansano
22343
1Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 8 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 22
Vanhimmat
Kommunistit asuvat kaikki kaupungeissa.
Johto paremmilla alueilla ja kannattajat betonislummeissa rakkaiden maahanmuuttajiensa kanssa.
No mutta mikäs siellä on joukonjatkona pällistellessä ?
On kaikki ihanat maustetut sapuskat ja voi opetella tavoille ettei tule kulttuuri kielteiseksi.
Miten ihanaa on myös opetella se puhetapaa jolla ei joudu kielteisen huomion kohteeksi.
Kyllä Jakomäessä ja itäkeskuksessa on kivaa !!
Anderssonin naapurissa ei varmaan asu yhtään mamua lähelläkään.
Tuohan on melko selvää !
Se joka näkee muutakin ympärillään kuin kauppakeskukset ja merkkivaatteet tajuaa sen mitä nuo "kaupunkipiiperöt" eivät tajua. Jo pieni taju siitä mistä ne elämisen tarpeet ja muu ruokatavara tulee pelastaa monta turhaa reissua piikkilankasakset repussa.
Ympärillä on jopa terveitä ihmisiä eikä naamioitumisen ja autojen ja muun omaisuuden polttamisen tarvetta ole. Elämässä on muutakin vastusta kuin "Rassistit ja vassistit" ja työtäkin on tehtävä jos aikoo jotakin syödä.
Ei tietenkään asu, eikä RKP:ten.
Mahtaako asua edes suomalaisia.
Ei sentään mitään B-luokan fennoja sovi lähellä asua.
Vaasemmistoliiton johto-eliitti ovat poliittisia kuhnureita, jotka herkuttelevat työläisten tuottamalla hunajalla.
Täysin nappiin sanottu.
Eihäm se ole tavallista työtä tehnyt.
Li on yksi Suomen parhaimmista Lattekahvila-asiantuntijoista!
Annetaan aplodit tytölle kovasta työstä ja vaivannäöstä!!
Miksikäs ei ?
Nykyaika tuottaa asiantuntijoita joiden asiantuntemus on "kapeaa laatua". Joku puhui "vasemman hauislihaksen kehityskonsultista". Se tapahtui kuntosalilla en tosin ole varma sen koulutusasian keskittymisestä. Oikea hauislihashan on vasemman peilikuva joten luulisi sen kehittämisen olevan melko samanlaista.
Tuo kahviasiantuntijuus on kyllä varmaankin aika kovaa mahaa vaativa työ. Monien kahvikuppien juominen kyllä rasittaa vatsaa. Tulee mieleen eräs vanhempi tarina elokuvassa "Pikku Pietarin piha" se uudempi . Siinä eräs mies tunnustautui kananmunien tutkijaksi ja valitti kipuja ja kroonista kovaa vatsaa. Tuon olen valmis uskomaan samoin tuo kahvijutun. Itse en juo kahvia ollenkaan.
Monet rekkamiehistä joita tunnen useita nimittääkin kahvia "Kodin Putkimieheksi" viemärin avauskemikaalin mukaa. Kehui sen tepsivän melkein heti kun kahvia juotu on !
Joten jos tarina totta on hoikkana kyllä pysytään ja mahahaava on ennen pitkää odotettavissa.
Muista oireista en ala arveluja esittämään ne antakoon mahavaivoihin erikoistuneet lääkärit.
Latte asiantuntija vai?
Osaahan se puhua paskaa!
Suomen suosituinpia poliitikkoja ja se ei tosiaan ole yllätys.
Suosio on asia joka voidaan rakentaa medioitten avulla, kuten klassinen esimerkki kaikissa propagandaa opettavissa teoksissa on opetettu.
Tarvitaan vain muutama hetki aikaa sopiva julkisuus ja mukavat kaikkia miellyttävät puheet. No jaa tarvitaan myös joukko "hyödyllisiä" idiootteja niillähän on ratkaiseva merkitys.
Mutta onko politiikka pelkkää "idoloitumista" eikö sen pitäisi olla yhteisten asioiden hoitamista enemmän kuin "Mimmi kupariniskan" uutta rakasta ja muuta hömppää.
Realistinen tulos tai ulos on käytäntö joka pitää saada myös eduskuntaan !
Kysehän on joukkuepelistä ei kuten eräissä valtioissa "Johtaja kultin" ylläpidosta !
Millä mittarilla?
Suureiden mittaaminen perustuu luotettaviin mittavälineisiin ja mittausten dokumentointiin ja sen toistettavuuteen vakioiduissa olosuhteissa. Näin sanotaan mittausohjeistossa joka sisältyy mittavälineiden kalibroijan ohjeistoon.
Jos mitataan suosiota tai muuta hömppää ei tuohon mittaukseen voi soveltaa "rustvärkkiä" kummempaa toistettavuutta. Joten siinä pulma jonka suuruus on se joka kaataa nuo "makunystyrä" metodeilla tehdyt tutkimukset. Tulos tai ulos on painajainen joka hoitaa realistisen mittaustavan liike-elämässä. Siellä missä on "musta tuntuu" ja "anopistakin" samma på svenska argumentointi tuskin mistään eksakstista tuloksesta voi edes puhua.
Eihän sen tarvi osata kun on rantaruotsalainen.
Hyvä veli - järjestö hoitaa kyllä.
Mm 2011 eduskuntavaaleissa vasemmistoliitto otti eu ja eurovastaiduudella köyhiltä äänet ja meni sitten kuitenkin Kokoomuksen johtamaan hallitukseen jakelemaan tukipaketeita suomalaisten veronmaksajien kustannuksella.
Osaahan Li suositella kakkosta, vaikka se onkin enemmän Haaviston alaa.