Pystytkö nostamaan pyykinpesukoneen syliisi karjaisematta, kävellä 5 metriä se sylissä, nousta kierreportaita se sylissä 15 askelta, ja kantamaan sitä vielä 5 metriä kylppäriin. 30 sekunnissa. Ja istumaan kahvipöytään, pyytämättä mitalia suorituksesta ?
Jos et pysty, niin ei susta ole...
Sitä tekemään.
Jos et pysty, niin ei susta ole...
Sitä tekemään.
Vastaukset 22
Vanhimmat
Pystytkö olla hengittämättä 10 min? Jos et pysty niin ei me sovita yhteen.
Mutta eihän ihminen voi pidättää kauan hengitystä koska muuten kuolee :O
Ihminen ei elä pelkästään leivästä. Onhan se selvä, että lyhyemmän ajan pystyy elämään hengittämättä kuin syömättä leipää.
Miksi se pitäisi kantaa kun on sitä varten tehdyt kärrytkin?
Oletko niin hienohelma ettet voi auttaa toista siinä kantamisessa? Ei ne muuttomiehetkään niitä yksin kanna, selkähän siinä menee. Niin ja ne nostokärrytkin ois hyvät.
En mitenkään, mikä supermies luulet olevani.
Helppo homma nykyisillä pesukoneilla. Ennen oli pesukoneissa betonipaino, silloin homma oli raskas.
Ostin vastottain uuden pesukoneen. Painoa on 86 kg. Yksin siirtelin, mutta en kantanut. Ei onnistu yksin nostaminen kun ei saa oikein kiinni mistään.
Sellasia sähkökärryjä. Nähny miten ammattilaiselta jääkaapitkin nousee kevyesti semmosilla portaat ylös. Miks sitä itseään pitäis rikkoa?
Noissa kodinkoneissa ratkaisevin hankaluus ei ole pelkkä paino, vaan koko ja muoto. Mistään ei saa kunnolla kiinni, ellei ole apinamiehen vartalo= Pitkät kädet ja lyhyet jalat.
Joo ja se on pirullinen homma asunnon sisälläkin kierreportaissa vaikka kantajia olis kaksi ja olikin. Tiedän, kun olen ollu kantamassa ylös ja alas samoissa portaissa. Siinä ku jalka tai käsi lipeäis vois käydä huonosti.
Miksi pitäisi sehän on nykyään naisten hommia!
Naisethan niitä nykyään kantaa.
Pystytkö antamaan kielarin ravitamman perseeseen, jos pystyt niin olet miesten mies.
Kuivausrumpu ehkä menee noihin limitteihin. Oisko se ?
Toiset on pesukoneen kantajia ! Minä kannan täyttä vesiämpäriä "SILLÄ", ja pitkään,,,,, minusta on moneksi ;))
Hölmö nainen. Voin kantaa sut helposti jätelavalle. Siellä on sun paikka..
Olen hämmästynyt vastauksista. En ole aloittaja. Saan tästä ketjusta sen käsityksen, että palstan miehet ovat laiskoja.
Eikä yksikään tarjoutunut kantoavuksi toiselle.
Olisiko niin, että ap osui arkaan paikkaan sanan varsinaisessa merkityksessä.
No, jos tuo aloitus on mielestäsi vakavasti otettava pyyntö, eikä ole mielestäsi trollahtavan yliampuva, niin otan osaa!
No ei tietenkään ollut, mutta vähän saisi olla enemmän herrasmiehiä palstalla. Mihin otat osaa, kantamiseenko?
Minä annan kyllä suosiolla toisten kantaa pyykkikoneensa. Itselläni on yleensä tapana kantaa ainoastaan lompakkoa povitaskussani, tosin takavuosina sitä uskalsi vielä roikottaa perstaskussa.
niin työskentelisin muuttofirmassa. Sitäpaitsi nokkakärryt on keksitty ja voit itse niillä kuljettaa sen pesukoneesi portaita pitkin. Eihän kukaan riko paikkojaan kantamalla pesukonetta.
Ja sähkökäyttöiset nokkakärrytkin on jo keksitty.