Oletteko huomanneet?

Ihmeellistä. kuinka suurin osa "staroista", on joko jousimiehiä tai leijonia. Toki muitakin thoroskooppimerkkejä julkkiksilla on, mutta tarkoitan nyt lähinnä kaikkia laulajia yms.
8794
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Kaikissa merkeissä on staroja. Leijonissa starat ovat lähinnä filmitähtiä, jousimiehissä taas laulajia.

Äänestä
  • No sitä minä tarkoitinkin!

    Äänestä

..ja ihmettelen samaa asiaa:) En tiedä miksi juuri näitä kahta merkkiä on niin paljon,toki kaikissa merkeissä on näitä "staroja" .
tunnen muutaman leijonan ja ainakin mitä olen heidän käytöksestään huomannut,niin ainakin nämä miespuoliset jellonat rakastavat olla huomion keskipisteenä,pitävät siitä että heitä kehutaan,ja kaikki myös pitävät laulamisesta hyvin paljon:) Tämä laulaminen on leijonille loistava tapa päästä esille,jos laulaa hyvin,kaikki kuuntelevat ja parasta on se jos kaikki vielä taputtavat esityksen jälkeen ja kehuvat suoritusta loistavaksi:D

Äänestä

Ei ole sen enempää kuin muissakaan merkeissä. Laskekaapas tarkemmin! Voi olla jopa vähemmän, kun käsittelee aihetta laajemmin: laajempi otos!

Äänestä
  • että leijonissa yleensä on niitä itsevarmimpia tyyppejä. En oikeestaan oo tavannu sellasta leijonaa, kuka ei haluuis olla huomion keskipisteenä yms... Mut tietysti poikkeuksiakin löytyy.

    Äänestä

  • Kelsou kirjoitti:

    että leijonissa yleensä on niitä itsevarmimpia tyyppejä. En oikeestaan oo tavannu sellasta leijonaa, kuka ei haluuis olla huomion keskipisteenä yms... Mut tietysti poikkeuksiakin löytyy.

    Minä tiedän yhden leijonan joka ei todellakaan halua olla keskipisteenä eikä muutenkaan huomionhakuinen, minun äitini :)

    Äänestä

  • Vesimies kirjoitti:

    Minä tiedän yhden leijonan joka ei todellakaan halua olla keskipisteenä eikä muutenkaan huomionhakuinen, minun äitini :)

    Nouseva merkki vaikuttaa kai eniten siihen, millainen kuva muilla on meistä.

    Äänestä

  • Kelsou kirjoitti:

    että leijonissa yleensä on niitä itsevarmimpia tyyppejä. En oikeestaan oo tavannu sellasta leijonaa, kuka ei haluuis olla huomion keskipisteenä yms... Mut tietysti poikkeuksiakin löytyy.

    ..joo. Ookko muute huomannu, että Leijonissa ois välillä niitä semmosia "en mää kehtaa" -tyyppejäki?.. Leijonat on kyllä itsevarmoja, mutta ne tarttee toisinaan kavereita ympärillee, jos ne ei omie sanojesa mukkaa "uskalla" tai "viitti" tehä jotaki. Tää nyt ei oo tosiaankaa pilkkaa, koska mun tuntemat Leijonat on ylleesä ollu mukavia tyyppejä, mutta tämmönenki piirre niillä on monesti pannu asiaa miettimää. Mutta kyllä niitäki taitaa välillä väsyttää se huomio keskipisteenä oleminen.. (PS; -Oon muute ite nousevalta merkiltäni Leijona, mutta en oo tosiaankaa mikkää keskipiste ihmisten ympärillä.. ; )

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


saman kirjoitti:

Ihmeellistä. kuinka suurin osa "staroista", on joko jousimiehiä tai leijonia. Toki muitakin thoroskooppimerkkejä julkkiksilla on, mutta tarkoitan nyt lähinnä kaikkia laulajia yms.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu