Sieltä sitä noustaan hitaasti, mutta varmasti. Vajaan kuukauden ollut puolue ja kohta ottaa kiinni vanhemmat puolueet!
Katsotaanhan parin vuoden perästä, siniset keikkuu suurimpien joukossa!
Katsotaanhan parin vuoden perästä, siniset keikkuu suurimpien joukossa!
Vastaukset 6
Vanhimmat
Puolue joka hajottaa itse itsensä ei voi menestyä. Valehtelija on puoluejohtaja joka kääntää takkinsa ja pettää äänestäjänsä. Aina kun "valtakunta" riitautuu itsensä kanssa se hajoaa, se ei voi pysyä pystyssä.
Mikä on puoluejohto joka valehtelee että puolueessa on kaapattu valta kun oma ehdokas ei mene läpi puolueen johtajaksi? Siniset on Ps:stä erkaantunut valhepuolue joka harhauttamalla vei äänestäjien äänet että he pääsee valtaan ja hajottaa puolueen.
Tämä kaikki on ennenkuulumatonta suomalaisessa politiikassa ja vain valheeseen mieltyneet voi äänestää niitä jotka on valheeseen itse sortuneet.
Sipilä puhuu luottamuksesta? Kenen luottamuksesta? Hallituspuolueiden jotka ovat salassa päättäneet näin toimia, kysymys ei ole äänestäjien luottamuksesta heitä kohtaan. Äänestäjät on petetty!
Ei siniset ole hajoittaneet itseään, pari viikkoa vanha puolue:)
Siniset eivät ole pettäneet ketään, mutta eivät ole myöskään rasisteja.
He ovat sitoutuneet hallitustyöhön, sitoutuneet vastustamaan rasismia, kuten koko eduskunta teki...noudattaako kaikki sitoumuksiaan?
Siniset noudattaa.
Muuta vaihtoehtoahan ei ollut kuin erota tuosta rupusakista.
Hieno teko ja rohkea, ei joka vätykseltä olisi tuokaan onnistunut.
Kyllä järkevät ihmiset ymmärtävät miksi nämä fiksuimmat lähtivät ja perustivat oman yhteistyökykyisen puolueen.
Oletko sinä "sinisilmäinen"
Persut lisääntyvät jakautumalla.
Kyllähän tämä käynnistyi uskomattoman hyvin, ja nyt kun hallituksen kärkihankekin on menossa maaliinsa, niin voi tulla jo 2019 ihan kiva palkinto vaaleissa.
Ja nuo pettureista huutavat persut...ketkähän ne ovat pettureita, 2 v. valmistelivat ja sopivat hallituksessa asioita, nyt kun niitä persujenkin suunnittelemia ja hyväksymiä asioita tulee eduskuntaan, niin äänestävät itse valmistelemiaan ja suunnittelemiaan asioita vastaan. Ihan "demaritouhuahan" tuo on. Huono omatunto laittaa syyttämään toisia pettureiksi, sinisethän jatkaa hallitusohjelman mukaan.
Luulisi edes persujen puoluejohdon älyävän mihin ovat menossa...siksikö muumio ei tule eu:sta pois, kun tietää kalpaten käyvän tuolle sakille.
Juu ja huudetaan, Suomi irti eu:sta ja rajat kiinni...mutt persujohtaja tienaa hyvin Brysselissä :D ja mestarin täytyy saada jatkaa siellä, muut pois :D:D
Voi luoja miten kaksinaamaista porukkaa.