MV-lehdessä pari uutista Mäenpäästä!

turkkulainejuappo

Kaikkien tuntemassa MV-lehdessä oli pari juttua kaikkien tuntemasta turkulaismiehestä, Olavi Mäenpäästä. Eikä mitenkään mairittelevaa. Kyse oli Olavin törkeästä väärennöksestä saamista tuomioista ja Petteri Orpon taakse menemisestä. Valitettavasti MV-lehti kuitenkin katosi netistä kuin pieru saharaan ja nämä tärkeät uutisjutut menivät sen sileän tien pois ihmisten saatavilta.

Onneksi muuan aktiivi kuitenkin ehti ottaa niistä kuvankaappaukset ja pisti ne julki. Bonuksena vielä kyseisen ent. kaupunginvaltuutetun meuhkaamista ja uhkaamista, kun uutiset aiheuttivat tietenkin hänessä mittavaa persekipua. Siitä vaan lukemaan ja ottamaan talteen näitä herkkupaloja ja jakamaan tietenkin!
https://markusjansson.blogspot.fi/2017/12/mv-lehti-nurin-onneksi-ehdin-pelastaa.html

12

180

    Vastaukset 12

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • mapolato

      Hyvä että näitä asioita pidetään esillä. Mäenpää itse vaikenee näistä ja koettaa parhaansa mukaan hävittää todisteita pois. Kansalla on oikeus tietää, mikä mies tämä Mäenpää on ja kenen laskuun toimii!

      • keihäsleppä

        Aika poika, taitaa kummisetä jäädä pian toiseksi, Olvia painaa jo ikä.


    • sentietkand

      Huvittavaa, kun puoluesihteeri Jokinen paheksuu naamasivullaan, sitä Petteri Orpon puoluetoveri Juhana Vartiaisen lausuntoa, että kaikille työttömille löytyy töitä, jos vain työhaluja riittää.
      Viime kuntavaalien edellä Olavi Mäenpää ja Waltteri Jokinen jakoivat Kokoomuksen vaalimökillä Yliopistonkadulla Orpon mainoksia. Olavi Mäenpää kulki kaupungilla Petteri Orpon keltainen mainosliivi päällä, varmaan olisi Waltsukin halunnut, mutta ei löytynyt kokoa.

    • kelvä

      Molemmat edellä kerrotut turkulaiset tyypit kuuluvat ns, köyhälistöön, asuen kaupungin sosiaaliasuntolassa.
      Jonkunlaista yhteiskunnallisen tiedostamisen vajausta on kummallakin asettuessaan köyhien kyykyttäjä Petteri Orpon tukimieheksi.
      Mäenpää on puolustellut tukeaan, että he molemmat ovat Petterin kanssa satakuntalaisia.
      Totta, vähän eroa on kuitenkin, Petteri on varakkaasta virkamiesperheestä , Olavi taasen rutiköyhästä romaaniperheestä.

      • sanosetä

        Muuttuipa se ressukka Niilo, Turussa pikkutunneilla baarissa mannerheiminristin ritariksi.


    • KansallismielistenSynnit

      Lässyn lässyn. Vanha juttu jonka kaikki jo tiesivät. Ja niinkuin ei muilla ns "kansallismielisillä" olisi vastaavaa jos ei pahempaakin rikollista taustaa . Alatteko vetää esiin niitäkin? Saadaan sitten nauraa lisää kun itseään kansallismielisiksi kutsuvat toisiaan haukkuvat. Kenestä aloitetaan? Löytyy vasemmistoanarkistitaustaa, lapotaustaa, pahoinpitelytaustaa, huumetaustaa, talousrikollisuustaustaa jne jne. Popparit esiin!!!

    • Tuskinmenetänmitään

      Kaikkien tuntemasta?Minä en tunne ainakaan yhtäkään Turkulaista!

    • Kulmakarva.keskiäly

      Päätoimittelija otti nokkiinsa lapoystävänsä arvostelusta sekä pressavaaleihinsa tehtyjen laittomien rahankeräyksiensä huomautuksesta. Jäpykkä kun ei koskaan päässyt edes ehdokkaaksikaan ja se keskiäly-sihteerikkö keräsi vaan rahaa typeryksiltä julkisesti fb-seinällään. Ja kaikki todistetusti, varmaan harmittaa..... 😂

    • mapolatoa

      Tässä ketjussa ja Janssonin blogisivulla on kullanarvoista tietoa siitä, miten Olavi Mäenpää toimii ja käyttäytyy, sekä mitkä ovat seuraukset siitä. Kiitokset julkaisijalle. Ottakaa talteen ja levittäkää eteenpäin. Totuus Mäenpäästä pitää julkistaa!

      • Markuksen.häpeä

        Älä viitsi Markus. Nuo sinun Sami Alf ym nimimerkeillä kaikkialle kirjoittelut on vain säälittävää ja turhaa yritystä. Jäit kiinni housut kintuissa kaikille, sille ei voi enää mitään, eikä sinua kukaan muu kuin kaltaisesi lapottajat enää usko. Koita korjata itsesi ja kestä häpeäsi.


    • sentietkand

      Viihdyttävää väittelyä vanhan, sivuraiteelle joutuneen kansallismielisen ja uuden polven kansallismielisten välillä.
      Mäenpää joutuu nyt nielemään sitä samaa myrkkyä, jota hän itse vuosikymmenet kylvi,
      Muistan miten Turun kaupunki joutui lopettamaan keskustelupalstansa, Olavi Mäenpään suorittaman häiriköinnin vuoksi.

    • Mapolatoa

      Olavi Mäenpää & persufantasiat

      Silmiini sattui MV-lehden uutinen "Valetili uhkaa polttopulloiskulla Huhtasaarta ja solvaa Toivolaa alatyylisesti", jonka mukaan Olavi Mäenpäästä on tehty Twitteriin valetili, joka uhkailee väkivallalla perussuomalaisia ja solvaa homoja. Ajatus siitä, että kyseessä olisi valetili, on tullut keneltäkäs muulta kuin Tiina Wiikiltä, mutta Mäenpää on kyllä ajatukseen tarttunut vahvasti. Herää kuitenkin pakostakin kysymys, että kun yhtälailla on viljailtu, että Huhtasaari esittäisi rikoksen uhria ja olisi rikkonut ikkunoitaan mediajulkisuuden saamiseksi, että nyt Mäenpää myöskin yrittää esittää rikoksen uhria mediajulkisuuden saamiseksi...etenkin yrittäessään samalla siten unohduttaa kansalta, että Mäenpää itse oli merkittävä osasyypää siihen, että Ilja Janitskin löi pillit pussiin MV-lehden osalta muutama päivä sitten!

      Ehkäpä kyseisten Twitter-viestien takana onkin valetilien sijaan muutaman viskipaukun jälkeinen tunnekuohu. Mäenpäähän on jo aikaisemmin itsekin kertonut, että hänen on parin kaljan jälkeen uhkaillut ennenkin perussuomalaisten johtoa ja vaaninut näitä ilmeisen pahoilla aikein...

      Video: Mäenpään persufantasiat
      https://www.youtube.com/watch?v=aqkFxhqJeWc

    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ampuminen kylpylässä

      Onko vornasen timbe käynyt hiukan kylpemässä vai mikä tämä ampumatapaus on kylpylässä? Tuntuu aika villi meno olevan naa
      Naantali
      74
      1670
    2. Naantalin kylpylän ampujat

      Oli somppumatuja. Nyt mennään. Suomi on ruotsi.
      Maailman menoa
      23
      1172
    3. Kemijärvellä vesionnettomuus

      Pitkänsillan ja taiteilijanniemen välillä nähty henkilön painuvan veden alle. Mitä on tapahtunut? Onko vesihiisi taas as
      Kemijärvi
      32
      1073
    4. Hei, voitko kuunnella

      Voisitko auttaa minua selvittämään asioita? En halua ajaa sinua hulluuteen kanssani, en sitoa sinua, en esittää vaatimu
      Ikävä
      134
      906
    5. Joku porukka lähtenyt täältä

      Ihmeen hiljainen on palsta nyt. Yleensä tänne tulvii aloituksia yms, mutta nyt on kyllä erikoisen hiljaista.
      Ikävä
      189
      826
    6. Miten yrität

      Vielä saada kaivattusi?
      Ikävä
      64
      694
    7. Olipa yllätys

      Kuten hyvin moni tiesi/arvasi että valetta alusta loppuun toi *olemme ystäviä* satu. Instassaan käsi kädessä kuva kertoo
      Kotimaiset julkkisjuorut
      192
      609
    8. On todella ikävää

      Todella ikävää, että asiat ovat menneet tällaisiksi. Tämä ei ollut missään vaiheessa tarkoitukseni. Olen tehnyt virheit
      Ikävä
      79
      598
    9. Tuletko tänään

      Jos soitan? Niin... tuletko?🖤
      Ikävä
      49
      561
    10. 71
      547
    11. Se kun olit pitkästä aikaa silmieni edessä

      Oli kyllä sykähdyttävää. Tiedätkö, mikä laittaa minut ikävöimään sinua? Kun palautan mieleeni valtavan ihanan olemuksen,
      Ikävä
      32
      518
    12. Ottanet yhteyttä

      Facebookissa,jos on jotain asiaa.Miehelle! T.M-nainen.
      Ikävä
      55
      507
    13. Muutto auto hakee sut tänään!

      Tein sulle oman huoneen! mieheltä naiselle
      Ikävä
      57
      485
    14. Oletteko koskaan torjuneet kaivattuanne?

      Minä olen, kun en silloin tajunnut vielä ihastuneeni. Yritin paikata tapahtunutta, mutta ei onnistunut enää.
      Ikävä
      25
      457
    15. Kai sä mies ymmärrät..

      ..ettet jättänyt vaihtoahtoa. Tottakai toivon vielä, että pystyisit toimimaan niin että asiat korjaantuisivat. Vahvast
      Ikävä
      28
      432
    16. 34
      424
    17. En tiedä mitä sanoa

      Siksi en vastannut😔
      Ikävä
      33
      423
    18. Jos kaivattusi olisi

      Vieressäsi niin mitä tekisit?
      Ikävä
      40
      417
    19. Kiinni jäit

      Ei olisi uskonut sinusta
      Ikävä
      16
      409
    20. Päivän galluppi

      Minkälainen ehkäisy sinkkupalstalaisilla käytössä?
      Sinkut
      82
      398
    Aihe