Vartiainen on mies paikallaan ja kaikkien ahkerien työtätekevien suomalaisten suosikki. Ihmiset ovat kerta kaikkiaan jo kyllästyneet ylläpitämään työtävieroksuvien laiskottelijoiden elämää, joten KURINPALAUTUSTA tarvitaan!!!
https://www.is.fi/kotimaa/art-2000005507221.html
VARTIAINEN ANTAA KURINPALAUTUKSEN LUSMUREILLE!!
22
171
Vastaukset
- Urho_Kaleva_Kekkonen
Mars töihin, laiskat!
- KriteeritOnLiianKovat
Mut kun ei osaa puhua paskaa. Niin minne sitä hyvä palkkaiseen duuniin sit muka pääsisi?
- Raakkuna
Joop. Itse, Sos,dem, on, jalleen, "Vasta,voimana" kuten, aina. "Salut" Ja, koet, jo, ymmartavasi, "Implanttien, merkityksen" paa,piirteittain, asia,tietona. "Salut" Ja, kas, kun, "Implantti,asiaa, on kahden,sorttista" Salut. Ja, sinulla, on esittaa, tuo, "Implantti,asia, ilman, Jeesusta, Kristusta" Salut. Sinun, oma,kohtaisen, "Elaman,asemasi, mukaisesti" Salut. Ja, se, on vajonnut, "Homouden, synnin, kautta, anti,kristuksen, puolelle" Salut. Ja, siksi, "Olet, ehdottomasti, Raakkunaa, vastaan" Salut.
Ja, silloin, sinulta, on "Elaman,tapasi, vuoksi" odotettavissa, ainoastaan, lohdun,antavaa, "Dis,informaatiota" Salut. Joka, kertoo, kylla, Suomen,"Poliittisen,tilanteen, paa,piirteittain, oikein" Salut. Ja, silti, jattaa, mieluusti, "Todellisen, syyn, mainitsematta" Salut. Niin, siihen, on Sos,demilla, syynsa. Joop.
Mita, tulee, "Kataisen, ja, Vanhasen, kaytokseen, politiikassa" Salut. Niin, kumpikin, hoitelee, hommiaan, "Venajan,ohjauksessa" Salut. Ja, se, on juuri, esittamallasi, tavalla, "Kohtalokas, ja, laskelmoitu" Salut. "Suomen,talouden, alas,ajo"
Ja, mitas, sanoinkaan, "Virheellisesta, informaatiosta" Salut. Niin, sina, et, hyvaksy, "Implantti, henkiloiden, asemaa, politiikassa" Salut. Koska, tunnet, olevasi, jo, "Ulko,puolella, tulevasta, NWO, Hallinnasta" Salut. Ja, siksi, "Et, edes, halua, etka, kykene, tuomaan, koko, totuutta, esiin" sanomallasi. "Salut" - VartiaisenRohkeus
Vartiaisen kannattaisi joskus perjantai-iltana jalkautua kansan pariin ilman turvamiehiä ja menisi vaikka grillijonoon nuhtelemaan kovaäänisesti :D
Se hinisevä höttö ei kuuna päivänä sitä suoritetta aikaansaisi - muuten kuka sille maksaa palkan ja mistä ? Ainakin hyvin syöneen oloinen ja itseensä hyvinkin tyytyväinen.
- tahdotontila
Juhana pitäisi ottaa itseään niskasta kiinni ja aloittaa kuntokuuri.
- NukkumaLihakset
Ei jaksa kun vain leukalihakset enään toimivat, jatkuvasta torkkupeitton alla päiväunittelusta.
- waler-
Suutasoittava hyllyvä aladobi koko"MIES".JOKA TODENNÄKÖISESTI ON OLLUT KOULUKIUSATTU KUTEN MONI MUUKIN KOKOOMUSLAINEN
Kuka sen palkkais oikeisiin töihin ? Ehkä mamupizzeria takahuoneen tyydykkeeksi. OJ oj hi hi !
- SilläSilmälläAattelin
libertas kirjoitti:
Kuka sen palkkais oikeisiin töihin ? Ehkä mamupizzeria takahuoneen tyydykkeeksi. OJ oj hi hi !
Ei hitossa! Ei kai ne homotkaa ole tyystin täysin tiedottomia siitä, kuka on kaunis ihminen?
- Suurloinen-ja-MÄTÄ
Vartiainen ei ole tehnyt päivääkään yhteiskunnalle tuottavaa työtä. Ukko on loisinut koko ikänsä kansaa erilaisissa tasa-arvo- ym. titkimuksissa huippupalkkaisena johtajana. Jos tuo sika olisi lyöty montuun 30 vuotta sitten, olisi Suomi paljon parempi paikka asua, ja yksi suurloinen olisi ollut vähemmän kuppaamassa rehellisten tekemästä työstä.
- Tehdäänkehitysmaayhdessä
Ottais vaan pidempiä torkkuja, jäis vähemmän aikaa aivopieruille...
- Sätkyukko
Eikä mitään muuta tuo vartiainen on pelkästään
- Funlandiankansalainen
Onko tämä Vartiainen tehnyt itse joskus jotain tuottavaa työtä? Muistini mukaan hän on koko ikänsä elänyt joko Ruotsin tai Suomen valtion piikkiin milloin missäkin virassa pottuilemassa ensin soosujen porukoissa, kun se takasi paremmin tulot, myhemmin näsien jengeissä, kun se takasi paremmat bonukset. Mitkä ovat ne ansiot, että hänelle yleensä jotain palkkaa maksetaan, jos ei nyt oteta huomioon, että on kansanedustaja. Valtion viroissa tulee olla samat kriteerit kuin yritysmaailmassakin. Vartiaiselle on tuskin mitään annettavaa jälkimmäisessä. Punaviinihuurussa ja torkkupeiton alla veitettyjä tunteja ei yksityisellä puolella kovasti arvosteta tai edes suvaita. Voisiko tämä Vartiaine n lähetettää todistuksen aktiivisuudestaan ja mitä hyötyä siitä on ollut maksajille eli veronmaksajille.
- det-samma
Pakko mennä oksentamaan.
- Juappo
Älä ota enään.
- sininentaikayö
Vartiaisen työryhmäkaverista Borgista ei ole kuulunut mitään sitten viime toilailujensa. Olisiko painunut maan alle häpeämään. Ei ole muuten näkynyt uutisia kaverusten Suomen veronmaksajien piikkiin väsäämän raportinkaan päätymisestä käytännön toimenpiteiksi.
PS. Himasesta ei ole kuulunut senkään vertaa. - kaikillaei
Ole mahdollisuutta ottaa virka-ajalla torkkuja ja siemailla viinejä.
- ylipuoluerajojen
Eikös Halla-ahokin ole Vartiaisen kanssa samoilla linjoilla kun kirjoitti jo taannoin palstallaan, että työttömyys- ja sosiaaliturva on luksusta, joka ei kuulu valtion perustehtäviin?
- JaNiitähänRiittää
Valtion perustehtäviin kuuluu ilmeisesti vain nykyisin Afrikan ja Idän ihmeitten elättäminen?
- PaskamahanPaluu
Hyllyvä aladobi-Vartiainen, siinäpä oiva nimitys tuolle perseeseen puukotettavalle sontaläjälle...
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 941145
Sinkkumiehet hukkaavat tärkeän ässän hihastaan kun
...eivät suostu kavereiksi naisten kanssa. Mikä voi olla heillä syynä? Hyväksyvät vain naisen, joka suorastaan anelee sa116968- 125906
- 83708
"Kaikkien miesten asia" - kampanja on alkanut
Miehillä on naisiin kohdistuvan väkivallan lopettamisessa merkittävä rooli. Ei riitä, ettei itse tee väkivaltaa. Miesten283699Tiedät, että en voi enää laittaa viestiä
Aikaa kulunut. Eikä se näyttäisi enää luontevalta vastata näin pitkän ajan jälkeen. Tiedän myös, että sinä et enää lait74641Lautakunta käsittelee Iisalmen kulttuuri- ja vapaa-aikajohtajan virkasuhteen purkua koeajalla:
Lautakunta käsittelee Iisalmen kulttuuri- ja vapaa-aikajohtajan virkasuhteen purkua koeajalla: "Aina valinta ei mene nap54586Lienee aika luopua siitä kaikesta
mitä meillä ikinä olikaan. Hassua, koska juuri mitään ei ole edes ollutkaan. En vaan jaksa tätä mahdotonta juttua enää j64582Kun kohtaatte rakkauden, tarttukaa siihen
Toimisinko jälkiviisaana toisin? Varmasti. Vaikka silloin kuvittelin tekeväni, niin kuin on oikein. Mahdollisimman siist48559- 72483