VARTIAINEN ANTAA KURINPALAUTUKSEN LUSMUREILLE!!

Vartiainen on mies paikallaan ja kaikkien ahkerien työtätekevien suomalaisten suosikki. Ihmiset ovat kerta kaikkiaan jo kyllästyneet ylläpitämään työtävieroksuvien laiskottelijoiden elämää, joten KURINPALAUTUSTA tarvitaan!!!

https://www.is.fi/kotimaa/art-2000005507221.html
21171
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 21

Vanhimmat

Mars töihin, laiskat!

Äänestä
  • Mut kun ei osaa puhua paskaa. Niin minne sitä hyvä palkkaiseen duuniin sit muka pääsisi?

    Äänestä

Joop. Itse, Sos,dem, on, jalleen, "Vasta,voimana" kuten, aina. "Salut" Ja, koet, jo, ymmartavasi, "Implanttien, merkityksen" paa,piirteittain, asia,tietona. "Salut" Ja, kas, kun, "Implantti,asiaa, on kahden,sorttista" Salut. Ja, sinulla, on esittaa, tuo, "Implantti,asia, ilman, Jeesusta, Kristusta" Salut. Sinun, oma,kohtaisen, "Elaman,asemasi, mukaisesti" Salut. Ja, se, on vajonnut, "Homouden, synnin, kautta, anti,kristuksen, puolelle" Salut. Ja, siksi, "Olet, ehdottomasti, Raakkunaa, vastaan" Salut.

Ja, silloin, sinulta, on "Elaman,tapasi, vuoksi" odotettavissa, ainoastaan, lohdun,antavaa, "Dis,informaatiota" Salut. Joka, kertoo, kylla, Suomen,"Poliittisen,tilanteen, paa,piirteittain, oikein" Salut. Ja, silti, jattaa, mieluusti, "Todellisen, syyn, mainitsematta" Salut. Niin, siihen, on Sos,demilla, syynsa. Joop.

Mita, tulee, "Kataisen, ja, Vanhasen, kaytokseen, politiikassa" Salut. Niin, kumpikin, hoitelee, hommiaan, "Venajan,ohjauksessa" Salut. Ja, se, on juuri, esittamallasi, tavalla, "Kohtalokas, ja, laskelmoitu" Salut. "Suomen,talouden, alas,ajo"

Ja, mitas, sanoinkaan, "Virheellisesta, informaatiosta" Salut. Niin, sina, et, hyvaksy, "Implantti, henkiloiden, asemaa, politiikassa" Salut. Koska, tunnet, olevasi, jo, "Ulko,puolella, tulevasta, NWO, Hallinnasta" Salut. Ja, siksi, "Et, edes, halua, etka, kykene, tuomaan, koko, totuutta, esiin" sanomallasi. "Salut"

Äänestä

Vartiaisen kannattaisi joskus perjantai-iltana jalkautua kansan pariin ilman turvamiehiä ja menisi vaikka grillijonoon nuhtelemaan kovaäänisesti :D

1Äänestä
  • Se hinisevä höttö ei kuuna päivänä sitä suoritetta aikaansaisi - muuten kuka sille maksaa palkan ja mistä ? Ainakin hyvin syöneen oloinen ja itseensä hyvinkin tyytyväinen.

    Äänestä

Juhana pitäisi ottaa itseään niskasta kiinni ja aloittaa kuntokuuri.

1Äänestä
  • Ei jaksa kun vain leukalihakset enään toimivat, jatkuvasta torkkupeitton alla päiväunittelusta.

    Äänestä

Suutasoittava hyllyvä aladobi koko"MIES".JOKA TODENNÄKÖISESTI ON OLLUT KOULUKIUSATTU KUTEN MONI MUUKIN KOKOOMUSLAINEN

1Äänestä
  • Kuka sen palkkais oikeisiin töihin ? Ehkä mamupizzeria takahuoneen tyydykkeeksi. OJ oj hi hi !

    Äänestä

  • libertas kirjoitti:

    Kuka sen palkkais oikeisiin töihin ? Ehkä mamupizzeria takahuoneen tyydykkeeksi. OJ oj hi hi !

    Ei hitossa! Ei kai ne homotkaa ole tyystin täysin tiedottomia siitä, kuka on kaunis ihminen?

    1Äänestä

Vartiainen ei ole tehnyt päivääkään yhteiskunnalle tuottavaa työtä. Ukko on loisinut koko ikänsä kansaa erilaisissa tasa-arvo- ym. titkimuksissa huippupalkkaisena johtajana. Jos tuo sika olisi lyöty montuun 30 vuotta sitten, olisi Suomi paljon parempi paikka asua, ja yksi suurloinen olisi ollut vähemmän kuppaamassa rehellisten tekemästä työstä.

1Äänestä

Ottais vaan pidempiä torkkuja, jäis vähemmän aikaa aivopieruille...

1Äänestä

Eikä mitään muuta tuo vartiainen on pelkästään

1Äänestä

Onko tämä Vartiainen tehnyt itse joskus jotain tuottavaa työtä? Muistini mukaan hän on koko ikänsä elänyt joko Ruotsin tai Suomen valtion piikkiin milloin missäkin virassa pottuilemassa ensin soosujen porukoissa, kun se takasi paremmin tulot, myhemmin näsien jengeissä, kun se takasi paremmat bonukset. Mitkä ovat ne ansiot, että hänelle yleensä jotain palkkaa maksetaan, jos ei nyt oteta huomioon, että on kansanedustaja. Valtion viroissa tulee olla samat kriteerit kuin yritysmaailmassakin. Vartiaiselle on tuskin mitään annettavaa jälkimmäisessä. Punaviinihuurussa ja torkkupeiton alla veitettyjä tunteja ei yksityisellä puolella kovasti arvosteta tai edes suvaita. Voisiko tämä Vartiaine n lähetettää todistuksen aktiivisuudestaan ja mitä hyötyä siitä on ollut maksajille eli veronmaksajille.

1Äänestä

Pakko mennä oksentamaan.

Äänestä
  • Älä ota enään.

    Äänestä

Vartiaisen työryhmäkaverista Borgista ei ole kuulunut mitään sitten viime toilailujensa. Olisiko painunut maan alle häpeämään. Ei ole muuten näkynyt uutisia kaverusten Suomen veronmaksajien piikkiin väsäämän raportinkaan päätymisestä käytännön toimenpiteiksi.
PS. Himasesta ei ole kuulunut senkään vertaa.

1Äänestä

Ole mahdollisuutta ottaa virka-ajalla torkkuja ja siemailla viinejä.

1Äänestä

Eikös Halla-ahokin ole Vartiaisen kanssa samoilla linjoilla kun kirjoitti jo taannoin palstallaan, että työttömyys- ja sosiaaliturva on luksusta, joka ei kuulu valtion perustehtäviin?

Äänestä

Valtion perustehtäviin kuuluu ilmeisesti vain nykyisin Afrikan ja Idän ihmeitten elättäminen?

Äänestä

Hyllyvä aladobi-Vartiainen, siinäpä oiva nimitys tuolle perseeseen puukotettavalle sontaläjälle...

Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


ertgerterterter kirjoitti:

Vartiainen on mies paikallaan ja kaikkien ahkerien työtätekevien suomalaisten suosikki. Ihmiset ovat kerta kaikkiaan jo kyllästyneet ylläpitämään työtävieroksuvien laiskottelijoiden elämää, joten KURINPALAUTUSTA tarvitaan!!!

https://www.is.fi/kotimaa/art-2000005507221.html

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu