jumaliste hävettää olla hämeenlinnalainen

tällä foorumilla käytävän keskustelun taso on todella ala-arvoista. Hävettää, että olen hämeenlinnalainen.
233011
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 23

Vanhimmat

Onko tämä kaupunki täynnä näitä tyhjäpäisiä erikeepperin haistelijoita! Mä vaan kusun!

Äänestä
  • opettele ...

    Äänestä

eikö tosiaan voitas jutella asialliseti täälä kaikesta kivasta.

Äänestä
  • hävettää että olen hämeenlinalainen

    Äänestä

on syytäkin hävetä!!

Äänestä
  • Todellakin hävettää olla hämäläinen, aina myöhästyn jokapaikasta ja muutenkin olen aina viimeinen.

    Äänestä

Minälkin häpesin vuoden verran, mitä jouduin H.linnas opiskelujenivuoksi asumaan. Häpeää helpotti suunnattomasti se kun vaihdoin kaupunkia.

En vieläkään ymmärrä miten noin onnettoman pienessä radanvarsi-kylässä voi kukaan asua!

Äänestä
  • kaikki häpes sua kun opiskelt saaristen yliopistossa.suthan häädettiin takas sinne savoon kukkoohaukkoon

    Äänestä

  • sitä ollaan katkeria taisit saada pari kertaa hämiksessä oikein kuontaloon kunnolla...kato tollasille käy täälä usein kun avaa ruman suunsa väärässä paikkaan väärille ihmisille...

    Äänestä

  • Eihän nää jutut täälä nyt niin kummosia ole, mut Hämeenlinnaa puolustan kuin omaa lasta. Ei kaupungissa mitään vikaa ole, riippuu ihan omista intresseistä. Itse olen kaupunkiin muuttanut muualta ja omaksunut rytmin.
    Ja mitä miehiin tulee, niin hitaasti lämpenevät jaksavat kauemmin;)

    Äänestä

  • Lemmikki kirjoitti:

    Eihän nää jutut täälä nyt niin kummosia ole, mut Hämeenlinnaa puolustan kuin omaa lasta. Ei kaupungissa mitään vikaa ole, riippuu ihan omista intresseistä. Itse olen kaupunkiin muuttanut muualta ja omaksunut rytmin.
    Ja mitä miehiin tulee, niin hitaasti lämpenevät jaksavat kauemmin;)

    Niin sinullahan Markku on kokemusta siitä kuin pitkään ne jaksavat :):)

    Äänestä

  • Lemmikki kirjoitti:

    Eihän nää jutut täälä nyt niin kummosia ole, mut Hämeenlinnaa puolustan kuin omaa lasta. Ei kaupungissa mitään vikaa ole, riippuu ihan omista intresseistä. Itse olen kaupunkiin muuttanut muualta ja omaksunut rytmin.
    Ja mitä miehiin tulee, niin hitaasti lämpenevät jaksavat kauemmin;)

    Ei tää mun mielestä mikään kummoinen paikka ole mummojen ja vaarien rauhallinen kylä missä autolla ajaminen on öisin kielletty.Ei paljon tarjottavaa ole ainakaan minun kaltaiselle sinkku miehelle tässä kaupungissa..

    Äänestä

  • Nimetön kirjoitti:

    Ei tää mun mielestä mikään kummoinen paikka ole mummojen ja vaarien rauhallinen kylä missä autolla ajaminen on öisin kielletty.Ei paljon tarjottavaa ole ainakaan minun kaltaiselle sinkku miehelle tässä kaupungissa..

    Ei sun kaltasille sinkku miehille taida olla käyttöö liikkuu ne autot öisin tai ei.

    Äänestä

  • kuontalossa kirjoitti:

    sitä ollaan katkeria taisit saada pari kertaa hämiksessä oikein kuontaloon kunnolla...kato tollasille käy täälä usein kun avaa ruman suunsa väärässä paikkaan väärille ihmisille...

    "Kuontaloon" on just tyypillinen helvetin huonolla itsetunnolla varustettu luultavimminkin s..tanan ruma miehenköriläs joka leikkii pikku mafiosoa Suomen junteimmassa kaupungissa!
    Missä muualla Suomessa on niin rumia ja huonosti pukeutuvia- ja käyttäytyviä apinoita ku Hämeenlinnassa!? Kannattas kattoo peiliin..

    Äänestä

Muuta vittuun

Äänestä
  • Se muistuttaisi liikaa hämeenlinnaa :)

    Äänestä

Ihan yhtä ala-arvoista (TAI VIELÄ PAHEMPAA) muuallakin. Katsohan joskus vaikka Savonlinnan ryhmää ja ihastu :))

Äänestä

sisäsiittoinen kaupunki! Kaikki on kuin banaani puusta.

Äänestä

Kyl sitä pitääkin hävetä et asuu täällä helvetin pienes kaupungis mis ei tapahu mitään ja saati sit esim. ole mitään hyvii vaateliikkeitä ym. ym. JYVÄSKYLÄ RULES!!!!!!!
Olen ylpeä JYKYLÄINEN, mut asun hämptonis ja kannustan HPK:ta....niin ja täälhän kaikki maksetaan PERUNOILLA!!!!! =D
VIELÄ KERRAN JYVÄSKYLÄ RULEEEEESSSSS!!!!!!

Äänestä

ainakin hpk on yks suosikki seurani < ja siellä oli yks idolini timppa pärssinen - jukka hentunen ja niko kapanen nim kenttä aikoinaan.

Äänestä
  • jos ei hämiksessä viihdy niin lähtekää pois,hittoako narisette saamattomat. ei kantti riitä muuttaa heh heh. sen verran jyvässtadissa pyörineenä tiedän et se vasta varsinainen anusreikä on,kuka kummajainen senkin luuserikylän keksi.

    Äänestä

Aloitan tämänkin palstan moderoinnin lähipäivinä joten asiattomat viestit poistuu myös täältä.

Äänestä
  • sä sitten oot fiksu ja ihana..halit ja pusut. oot mun oma kuninkaallinen chatti sheriffi urasi huipulla? p.s mun mielestä sä oot ansainnu perjantai pullon

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 7 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


keskustelun taso kirjoitti:

tällä foorumilla käytävän keskustelun taso on todella ala-arvoista. Hävettää, että olen hämeenlinnalainen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu