'Moni kysyy miksi mulla on niin monta perhosta tatuoitu selkään? Selkärankaa pitkin menee köynnös, joka kuvastaa juuria. Alaselässä lotuskukka, josta lentää kolme perhosta. Minä, Victoria ja Isabella. Perhonen kaikessa kauneudessaan kuvastaa herkkyyttä, vapautta, itsenäisyyttä ja omaperäisyyttä. Siksi'
Entä mahatatskat? Onko Esko ja Stefan myllyn osasia?
Entä mahatatskat? Onko Esko ja Stefan myllyn osasia?
Vastaukset 26
Vanhimmat
Meneekö aloittajan koko päivä taas Martinan instassa?
9 minuuttia avauksen teosta olit jo vänkäämässä tuota samaa kysymystä.
Eikö sulla ole muuta tekemistä, kuin kyttäillä palstaa, milloin Martviinan nimi vilahtaa?
Perhonen kuvastaa haurautta.
Iltaperho kuvastaa huorautta.
Eihän ne lapset saa olla vapaita, itsenäisiä ja omaperäisiä, vaan äidin ajatukset ja arvot ovat (valitettavasti) heidänkin ajatuksiaan ja arvojaan. Näin ainakin Martinan väittämän mukaan.
Harvinaisen rumat tatuoinnit. Yhtä mauttomat kuin kantajansakin.
Perhosia? Pitäisi olla ampiaisia...
On se vaan melkoinen nainen, kun pistää piikkinsä sinunkin nahkaasi.
Piikkiä otti aikanaan Glo'n vessassa Eskon kanssa.
Varsinkin tuolta sen nivusista pursottavat härskit alavatsatatuoinnit. Sillä on itsekritiikki pettänyt ja paheemman kerran. Noi on ihan karmeet! Yäk.
https://fi-seiska-cdn-prod.seiska.fi/files/styles/article_page_image_770px_wide/s3/inline-images/2017/22/rantakadulla.jpg?itok=MgafTLvw
Pillutatskat!
https://fi-seiska-cdn-prod.seiska.fi/files/styles/gallery_image/s3/styles/web/galleries/2015/03/31/martina_thaimaa_meri_990.jpg?itok=2COO3l3D
Entäs ne bikinien alaosat. Ihan järkyttävän malliset housut ja laatikkopylly. Ei yhtään pyöreä kuten muilla "fitnesmimmeillä".
60v naisilla on sellaiset laatikkoahterit. Toivottavasti ostaa äkkiä uudet biksut. Tarviiko niitä niin ylös kiskoa??
Toinen on se MUN hokeminen. Ärsyttävä sana! Sen vuoksi jää ohjelma ostamatta.
Harvinaisen rumat tatuoinnit. Kyllä olen paljon nähnyt tatuointeja mutta en näin rumia. Halvalla joku tehnyt nuo Martinalle. Alavatsaan tatuoinnit niin kuvottavia että . Antaakohan Martina Isben ja Viktorian tehdä samanlaiset kun äidillä kun on niin esim äiti
No silloin et ole nähnyt Elina Kottosen, Jenni Pääskysaaren, Wilman ja Sini Arielinkaan kuvista, jos noin väität.
Mainitsemillasi naisilla tatuoinneissa on kuitenkin joku tarkkaan mietitty idea ja kokonaisuus, toisin kuin Martinan ihoa koristavissa töherryksissä. Sotkuisia linnaleimoja nuo Martinan tatskat.
Miten nämä naikkoset tähän liittyvät? Kasa törkeitä tyrkkyjä koko lauma.
Samaa mieltä, Martinan tatuoinnit on lyömättömän mauttomat , harvoin näkee yhtä törkeitä. Itse se selittelee niitä kuin ne olis jotenkin suunnitelmallisia ,mutta ne näyttää halvoilta kännissä otetuilta töherryksitä . Eikös niissä pitänyt kirjoitusvirheitäkin korjata , kun Martina tunnetusti ei ole kielinero ja tilasi jotain lainattua lausetta itse käännettynä . Lisäks ne lonkerot , jotka sen mummopöksyjen lahkeista kurkistaa saa sanattomaks
Juu, Martiina puhuu englantia natiivi -tasoisesti.
Hänen tatuoinnissaan luki " Where there is mill there is the road".
Jotain merkittävää tapahtunut hänelle mylyyn johtavalla tiellä kenties?
Perhoset symboloivat yleensä muutosta: toukka - kotelo - perhonen. Sikäli ihan Maralle sopiva tatuointi, kovasti hän yrittää muuttua oman elämänsä toukasta perhoseksi. Toki on Maran oma asia, mitä merkityksiä hän milläkin eläimellä näkee. Asiaan varmasti vaikuttaa myös henk. koht. kokemus ja tieto eri eläinlajeista.
Perhoset symboloivat myös keveyttä, huolettomuutta, kauneutta, leikkisyyttä, vapaata sielua muodonmuutoksen lisäksi. Saattavat muuttaa elämänsä suuntaa paljonkin ottamatta siitä stressiä ja saavat nauttia esteettisistä asioista.
"Alaselässä lotuskukka, josta lentää kolme perhosta. Minä, Victoria ja Isabella."
Onko Staffanikin jossain? Kurkistaako kenties myllystä?
Ovatko Hanski ja Esko nilkoissa?
Lootuksen kukka symbolisoi kykyä kasvaa ja kukoistaa vaikeuksista huolimatta , lootus kukkii mutaisimmassakin maaperässä . Täähän sopii varsin hyvin ton naisen historiaan . Mitä likaisempaa ja törkyisempää kasvualustaa sitä sitkeämmin se puskee kukkaa. Sitkeä mimmihän se on , taustastaan huolimatta se pyrkii esiintymään parempana kuin on , joku uskoo moni ei
Kyllä noi Martinan tatuoinnit ovat paljon kauniimpia kuin monen muun naisen. Vertailun vuoksi katsokaapa Wilman, Jasmin Tukiaisen, Elina Kottosen, Jenni Pääskysaaren ja Sini Arielin kuvia. Niissä sitä on kauhistelemista.
MIKSI muka pitäisi linnatatskoja verrata noiden idarien tahroihin? Kirjoitusvirheet jo vievät Martinan kisan ylivoimaiseen voittoon!
Martina on ainoa, jonka täytyy "selittää" töherryksiään. Olen iloinen, ettei hän pääse niistä helposti eroon!