Otetaan vastaa Kaneja Viivi Python äidille!

Onko sinulla kaneja, joista haluat päästä eroon? Ottaisin mielelläni pieniä kaneja, jotka laskisin terraarioon Python-Viivin seuraksi.
Ei pidä järkyttyä, sillä tämä olisi nopea loppu kaneille ja ne eivät joutuisi kärsimään. Luonnonmukainen loppu
6389
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Olethan varautunut mahdolliseen saarnaryöppyyn ilmoituksesi vuoksi ? Ajatus on sinänsä byyttonin kannalta hyvä, mutta täällä on liutapäin pikkupiipertäjiä, jotka eivät katsele asiaa pelkästeen byyttonin kannalta. Täällä kun rotatkin saavat vauvoja, ja hiirillä ja kaneilla on naperoita. Mä olen joskus yrittänyt samansuuntaista (pienempikokoista) juttua jopa herppinetissä, ja kerron, että turpiin tuli. Jos eläimesi syö kuollutta, niin älä opeta suotta elävälle. Jos kuollut menee, elävän syöttäminen ei ole muuta kuin sinun oma halusi.

Äänestä
  • ... jotta käärmmeesi voi saada tästä "ystävyydestä" myös pahoja vammoja? Elinsuojelulain mukaan valitettavasti et voi antaa ruokaa elävänä kärmeellesi. Ja tässä ajatellaan molempia osapuolia.

    Äänestä

Tiedätkin varmaan, kun kerran provoilet, että elävää nisäkästä ei saa antaa. Laki on siksi, että loppu ei todellakaan ole taatusti nopea. Siksi käärmeet ja muut turhat otukset opetetaan syömään kuollutta asianmukaisesti tapettua.

Kokeile söisikö se pääsi elävänä.

Äänestä
  • "Kokeile söisikö se pääsi elävänä."

    Toi oli hyvä,kyllä tuli kunnon naurut..=)

    Äänestä

  • Pieni välihuomio, käärmeet eivät ole turhia.
    Huomattavasti turhempiakin otuksia löytyy.

    Äänestä

mua alkaa tympimään nämä suomi24 palstalle kirjoittajat aina tuntuu olevan jotain valittamisen asiaa. Käärmeistä en paljoa tiedä mutta jos (esim)mulle syntyisi rotan poikasia jolla on vikoja, esim jalka surkastunut tai joku muu synnynnäinen vika, jonka vuoksi rotan elämä olisi yhtä tuskaa ja kärsimystä, antaisin pois sehän on vain ravintoketjun tarkoitus.Käärmeet "karsivat" huono kuntoiset pien eläimet muiden tieltä pois. Ehkä keskustelun aloittanut halusi vain tietää antaisiko joku, ei hän mitään näitä v***umaisia kommetteja palautetta ansaitse. Ei ihme kun kaikki mukavat ihmiset ovat löytäneet paremmat palstat. olette todella rasittavia.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Ei enää pakastehiiriä kirjoitti:

Onko sinulla kaneja, joista haluat päästä eroon? Ottaisin mielelläni pieniä kaneja, jotka laskisin terraarioon Python-Viivin seuraksi.
Ei pidä järkyttyä, sillä tämä olisi nopea loppu kaneille ja ne eivät joutuisi kärsimään. Luonnonmukainen loppu

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu