Miksi palstan kommunistit eivät saa vastata

kysymyksiin jotka koskivat sitä kun ddr:n sotilaat tappoivat oman maan kansalaisia maan rajalla ???
1<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Saavathan ne mutta eivät halua myöntää noita kommunismin synkkiä tapahtumia sillä kun uskoo pravdaan niin kaikki kirkastuu ja vain taivas on rajana kommunismin hyville ansioille.

Noita ansioita ei kuitenkaan julkaista edes kysyttäessä koska ne ovat pravdaa eli muunneltua totuutta jossa helvettiä sanotaan paratiisiksi!

Pravda helpottaa kommunistin elämää koska ei koskaan tarvitse elää nykyhetken kurjuutta vaan vain odottaa paratiisin tuloa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


outo-juttu kirjoitti:

kysymyksiin jotka koskivat sitä kun ddr:n sotilaat tappoivat oman maan kansalaisia maan rajalla ???

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu