Kertokaa, minkälainen paikka on Persula, joka on täysin perussuomalainen paikka.
Onko meininki hauskaa vai onko jokaisella kestovitutus päällä ja norsunvittu naamassa?
Puhutaanko Persulassa kaikista pelkkää pahaa?
Mikä on Persulan päämäärä?
Sana on vapaa.
Minkälainen paikka on Persula?
17
140
Vastaukset
- Hakkarais.Teukka
Persulassa on kansallismielinen meininki, kaikki 200 000 persuusta puhaltavat samaan hiileen ja yrittävät saada siitä lämpöä kun mitään muuta lämmitysmuotoa ei enää ole.
Hauskaa pittää olla, sitä varten on oltava lait jotka kieltävät muunlaiset ideologiat ja tavoitteet kuin persuuden. - suntaylös
Siellä onni nyt? Pääsi eroon Soininluopiosta!
- Rauhallinenja
jossa nokea on vain kahvipannun kyljessä.
- ValheidenVasuri
Se on paikka josta vasurit kirjoittavat paljon, mutta tietävät vähän.
- PersuPravda
Persulassa luetaan totuus vain MV-lehdestä.
- Hullu-MVvasuri
Ai kansan tahdosta? Sinähän hullu vasuri olet!
Siellä asuu persehiset...
- persVasuriPorukkaa
Jaa, anderssoinit ja arhinmäkiset....
- IloistaMenoa
Tämän palstan juttujen perusteella Persulassa kaikkia kytätään ja jokaista pelkästään vituttaa aivan joka asia. Aitoa persevaaralaista meinikiä.
- KyttääjäVasuri
Vasemmistohan on nuo standardit laatineet!
- köyhinä_mutta_onnellisin
Köyhinä mutta onnellisina tervehenkisiä kultakutreja vilistää koulutiellä ei raiskaavia keenereitä joka mutkan takana
- Tyhmyysennenkaikea
Persulassa valhe voittaa totuusden ja tyhmyys viisauden.
- TyhmäValheVasuri
Tuohan on vasemmistolaisuuden ydintä. Siksipä persulassa viihtyvät parhaiset vasurit.
Tämäkin palsta osoittaa sen!
- Persujenonniinlystiolla
Persula on pelkästään junttipersueinareiden ja heidän sukunsa asuttama kylä, joka sijaitsee jossakin päin Suomen synkkiä saloseutuja. Ja sieltä käsin sitten jotkut yhteisön valitsemat edustuspersut tekevät lyhyitä retkiä ympäristön asutuskeskuksiin, kuitenkin varoen visusti ettei sivistys pääse saastuttamaan heitä ja heidän jälkeläisiään.
Persulassa ei lueta muuta kuin MV-julkaisua, ja niinpä jotkut kirjoittamaan oppineet peruspersut ovatkin somessa aktiivisina puolustaen isäm maataan, kotejaan ja uskontoaan kaikkia maahanmuuttajia ja muita tuntemattomia vihollisia vastaan. - TiMoSaurus
Persulassa olisi mukavaa olla!
Ei huolta huomisesta,kun kaikki olisi persuja!
Siinä lintukodossa ei sijaa ole kuin persuille ja ainoa huoli olisi,onko joku vähemän persu,kuin toinen!?
Mitäpä jos eripura tulisikin persujen keskuuteen?
Mitäs jos naapurin persu alkaakin vituttamaan!?Pitäisikö sitä vetää turpaan!
Jos Jussi persu käy nusasemassa muijaa salaa tai jos herää epäilys onko lähiön Laura puhdasverinen persu!?
Mitä jos puuttuu se taho jota yhdessä vihata!?
Hyökkääkö persu persun kimppuun silloin?- Persuus.paukkuu
Kyllähän persut riitelevät jo nyt keskenään. Perinteet velvoittavat. Pettävät toinen toisiansa, kuten nykyarkeen kuuluukin.
- Mitämuutavoivaatia
Pari tuttua tekee niin, että köy kerran vuodessa etelänmatkalla ja ottaa miljoona kuvaa eri paikoista. Sitten postaa joka loma-aikaan niitä kuvia ikäänkuin matkustaisi koko ajan. Hieman hassua...
Onks tää Juhana.D LOL vähän säälittävää.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1902708Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1482417Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1061132- 1011007
- 64921
Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait243834Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a20820Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka288791Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies91786Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22718