Miten suhtautua kun avautuu tunteistaan humalassa

harmiettäuskoin

ja selvinpäin ei tunnusta mitään?

5

55

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • yesoppi

      Kyllähän niillä humalassa lausutuilla sanoilla jokin totuusarvo on, mutta mitä arvoa on ihmissuhteella jossa toinen osapuoli avautuu vain humalassa?

    • harmiettäuskoin

      En aio rakentaa tässä ihmissuhdetta enää. Ollaan oltu läheisiä ja pussailtukin paljon, humalassa tunnusti että tunteita on enemmän, ja että on ihastusta. Myöhemmin selvinpäin ei enää asiaa pystynyt tunnustamaan. Olen jättänyt sitten ottamatta yhteyttä tuon jälkeen, koska asia loukkasi minua, kyseessä ihminen johon luotin.

    • Vzbxbcnkx

      Kyllä ne känniavautumiset varmaan yleensä ihan totta on.
      Itse olen avautunut humalassa tunteistani, mutten selvinpäin ja ihan totta olen puhunut kännissä. Selvänä en ole uskaltanut, koska olen niin järkyttävän ujo tunnistamaan tunteitani.

      • harmiettäuskoin

        Olen samaa mieltä, oli hyvin todellisen oloista eikä missään änkyräkännissä.
        Se vaan, että minäkin olen nainen, se ei taida sopia siihen että selvinpäin voisi tunnustaa puhuneensa totta.
        Minkä näille voi.

        ap


    • Harmijuttu

      Nosto. Kokemuksia?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.

      Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse
      Maailman menoa
      96
      4764
    2. Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"

      Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky
      Maailman menoa
      113
      3912
    3. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      208
      3804
    4. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      104
      2210
    5. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      77
      1964
    6. Mitä on tullut

      Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.
      Haapavesi
      80
      1336
    7. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      132
      1248
    8. Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle

      Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.
      Vantaa
      162
      1236
    9. Minne pyydän sut?

      Jotta saan nähdä 🤨
      Ikävä
      53
      1105
    10. En ymmärrä ateisteja!

      Raamattu on aitoa historiaa, jotka ovat kirjoittaneet aikalaiset! Mitä änkyröitte turhaa???
      Ateismi
      485
      1038
    Aihe