Onko kenelläkään kokemusta kyseisen paikan ateriosta? Onko hintansa väärti?pelaako palvelu?
Siilin sapuska
10
1536
Vastaukset
- veeepee
Ainakin vanhuksille kotiin toimitettavat ateriat vaihtelevat tasoltaan paljon.
- eveh88
Olen kuullut muualtakin samaa..kyllä kannattaa sitten maksaa laadusta hieman enemmän kun kuitenkin haluaa omalle äidilleen parasta
- monipuolinen_ruoka
Tuossa viikko sitten lounaana oli perunalaatikkoa. Monena päivänä ruoka ei ole mitenkään ravinnollisesti vanhusta ravitsevaa.
- Järkyttynyt
Järkytyin kun kävin kyseisessä ruokalassa kahvilla, niin ensimmäisenä kuului kiroilua keittiöstä.Myyjä haisi vahvasti tupakille. Siinä hävisi sitten viimeisetkin ruokahalut. En käyttäisi tämän paikan palveluita edes pakon edessä.
- Edullisuus
Kyllä pelaa ja palvelu on ollut asian mukaista ja olen saanut tavallista kotiruokaa lisäksi edullisesti joka on kuitenkin pieneläkeläiselle tärkeä kun lääkkeet syövät eläkkeestä suuremman osan kuin ravinto.
- Kuumakalle142
Ruoka ollut hyvää,ja monipuolista,palvelu ollut asianmukaista käytöstä..henkilökunta ottanut huomioon kaikkia tasapuolisesti.Aina mukava palata uudelleen,kun näkee henkilökunnan nauravan ja iloisin mielin töissä.
- pääruoka
Taitaa ruuan laatu-hinta -suhteessa näkyä se, että asiakkailla eli vanhuksilla ei ole juuri valinnan varaa. Sama ilmiö siis kuin muissakin vanhus- ja vammaispalveluissa.
- kuntalainenmmm
Eipä tuo valinnan vara toteudu tulevaisuudessakaan. Ei niissä vanhusten palvelutaloissa ole vapaita paikkoja odottamassa.
- Zilin.Jaruzelski
Zilin maatuska... Szilin zaputshka... kapusta... jöö... pitänee nukkua ensin promillet pois...
- Siiiiili
Sotaveteraani isälleni ko ravintola toimittaa ruuan jokapäivä. Isä ainakin tykkää ja monesti listalla tavallisia perinteisiä kotiruokia. Joskus kysyin, haluaako vaihtaa, mutta kuulemma ei. Viime aikoina mielestäni palvelu ja ruoka parantunut. Tiedän, että kyseinen ravintola järjestää paljon erilaisia muisto- yms tilaisuuksia. Muutamassa ollut mukana, eikä ainakaan itselläni ole ollut valittamista. Voin suositella.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p455230Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?
Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?1291686Räppäri kuoli vankilassa
Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "511650Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä
Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella151609- 141305
Kulukusuunnat
Eikö kuhmolaiset iha oikiasti tiiä kumpi o vasen ja kumpi oikia? Tuolla ku liikennemerkissä näkyy nuolet ylös ja alas, v41220No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen
Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol22112081-vuotias Frederik avoimena - Ei omasta mielestä kelpaa tästä syystä realityihin: "Veemäinen..."
Junttidiscon kuninkaana tunnettu Frederik, 81, on esiintymislavoilla suvereeni tekijä. Mies on viihdyttänyt ympäri Suome171057Muusikko yritti tappaa kaksiviikkoisen vauvan
Karu epäily: Muusikko, 32, yritti tappaa kaksiviikkoisen vauvan Oulussa. IS:n selvityksen perusteella miestä ei ole syy771018Tynkä Eläintarha ei ole enää visiitin väärti
Ähtärin MesiZoo on vajonnut alas. Näytillä olevien eläinten määrä on romahtanut lähemmäs -40%. Paikat ovat päässeet pah60867