Vaivaiset 21 % suomalaisista luottaa opposition toimintaan !!
Tilanne vaikuttaa jo huolestuttavalta demokratian kannalta , Antti, Touko ja Li & kumppanit koettakaapa ryhdistäytyä, kansa odottaa teiltä uskottavia vaihtoehtoja ja hanakkaa hallitustyön sparrausta.
Ei älämölö-adresseilla eikä väljähtyneillä välikysymyksillä Suomen etua ajeta. Kyllä tuon pitäisi jo vähäiselläkin järjenjuoksulla ymmärtää.
Tilanne vaikuttaa jo huolestuttavalta demokratian kannalta , Antti, Touko ja Li & kumppanit koettakaapa ryhdistäytyä, kansa odottaa teiltä uskottavia vaihtoehtoja ja hanakkaa hallitustyön sparrausta.
Ei älämölö-adresseilla eikä väljähtyneillä välikysymyksillä Suomen etua ajeta. Kyllä tuon pitäisi jo vähäiselläkin järjenjuoksulla ymmärtää.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Miten sellainen oppositio voi mitään rakentaa kun vastaus kaikkeen on Ei ja Ei , vastustaa jopa omia esityksiään nämä houkat.
TUHAT EUROA JOKAISELLE SUOMALAISELLE KUN ÄÄNESTÄTTE MEITÄ A
Rinteelle 3 prosenttia !!!
Vassu lupaa imeä paikkasi puhtaaksi, jos äänestät vassuja
Myös luottamus ammattiyhdistysliikkeen johtajiin oli pudonnut edellisvuodesta.
Viime vuonna ammattiyhdistysliikkeen johtajiin kertoi luottavansa 34 prosenttia vastaajista. Tänä vuonna luku oli 31 prosenttia...
Heh heh. Keputrollin umpisurkea yritys maalailla todellisuutta täysin hatusta vetaistulla jutulla.
Noin+se+esitettiin,+ja+uskominen+siihen.
Itseasiassa+vasemmiston+kannatus+oli+mittauksessa+18,6+%.
Kun+se+oikea+mitta+nyt+olevassa+edukussa+on++SDP+16,5+%+ja+vasuririt+7,1+%.
Aikamoinen+pudotus+23,6+%:sta+18,6+%:iin.+Muttei+se+nyt+uutta+ole+SDP+oli+vielä+-95+n+30+%+:ssa.+Vasemmisto+ei+osaa+asioita,+Ay-johtajat+ym+täyttää+vain+taskujaan.
Missä on Keskustan kannatuksen nousu? Entä Kokoomuksen?
https://yle.fi/uutiset/3-10295691?origin=rss
Vaaleissa vasta, ei mielipiteissä nyt-
Osaajat saa aina kannatusta, johon kepukin kuuluu.
Olen hyvin levollinen kevään vaaleja ajatellen kepun kannalta.
25+%+ei+mahdottomuus+keskustalle.
Persuista+tulee+paljon+takaisin,+jopa+ylittyy+25+%.
Näille+huuhaa+lehtien+gallupeille+ei+väliä,+ne+saadaan+näyttämään+ihan+miltä+tahansa.
No siinä varmaankin tarvitaan sitä "bolshevistista rauhallisuutta" katsella sivusta, kun Sipilä upottaa Keskustan suon silmäkkeeseen. Sitäkö kutsut osaamiseksi? No toisaalta, voihan sen niinkin ajatella.