Ratsatuspaikkaa

Samakyselijä

Entäs löytyykö virtojen suunnalta ratsastuspaikkaa?

15

1388

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • hevosvoima
    • Okser

      Siihen ratsutilalla en kehoittaisi ketään menemään,on tainnut asiakaspalvelu opit jäädä käymättä,ylimielisiä ratsastuksen opettajia....
      Käytöstavat kunniaan,naapurikunnista ja myös virtojen suunnalta löytyy hyviäkin paikkoja.
      PS. Aina on varaa parantaa.

    • Fitnessgirl1

      Jopa taitaa tuo ratsastus olla hiipuva harrastus.

    • Samakyselijä

      Jep,kannattaa parantaa käytöstapoja ne asiakkaat kuitenkin maksaa itse.
      Ratsastus ei ole hiipuva harrastus ,päinvastoin.
      Kyselen naapurikunnista ja virtojen suunnalta😀

    • Pavosenheskaa

      Meidänkin lapset aikoinaan kävivät ratsastustallilla mitään ei aikuiset neuvoneet vaan tallilla oli aina liuta tyttöjä jotka naureskellen irvaillen neuvoivat heitä seläntakana paskaa jauhaen.

      Kaikki tehtiin heidän neuvoessa oikeen tai väärin,tunnin alkaessa ylimielinen opettaja marssi opetuspaikalle ketään päälle katsomatta ja alkoi vinoilun lapsille,vai oliko opetusta en tiedä ja naureskeleva ns kokeneempien ratsastajien joukko seurasi paikalla.
      Että tälläistä toimintaa🐎

      • heppala

        Sääliksi käy myös ravihevoset. Juoksevat päivä toisen jälkeen rahaa omistajille kunnes saavat esim sydänkohtauksen ja kuolevat pois. Läskit omistajat voisivat alkaa ite juosta rahaa ja lopettaa rahastuksen viattomilla luontokappaleilla.


      • Kavioll

        Myös ravitalleilla teetetään pikkutytöillä ilmaistyötä,mutta taitavat tytöt siitä pitää.


    • Ainotarja

      Perinnekylästä löytyy varmaan asiallinenkin ratsastuspaikka.

      • selvä

        Sinne en menisi. On nimittäin sellaista tarinaa kerrottu, että siellä hevosia rääkätään päivät pitkät ja ihmisiä on ollut todistamassa kuinka Perinnekylässä omistaja ja hänen likkansa hakkaavat hevoset henkihieveriin..


    • Martingaali

      Minä aion mennä maalattian tatsutilalle,kusielä on halpaa.

    • Mustaorii

      Asiakas on aina oikeassa ,vaikka hevostallilla.

    • Orioioi

      Epäsiisti paikka.

    • Jopajooo

      Mallatin tilalla kannattaisi opettaa ihmisille käytöstapoja.,edes niitä alkeellisia. On meinaan juntit olevinaan.
      Paska haisee jee jee🎵🎵🎶🎶➕➕

    • kyydinsaanut

      Ainaki Keiturin suunnalla hyvä ratsastaja

    • tayttalaukkaa

      ratsastajalla vakihevonen, mutta onnex kokeilee muitakin satulannuppeja :-)

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Maatalous- ja yritystuet pois, työeläkevaroilla valtion velka pois

      Suomi saadaan eheytettyä kädenkäänteessä, kun uskalletaan tehdä rohkeita ratkaisuja. Maatalous- ja yritystuet ovat hait
      Maailman menoa
      130
      3847
    2. Hei! Halusin vain kertoa.

      En tiedä luetko näitä, mutta näimme n.4vk sitten, vaihdoimme muutaman sanan ja tunsin edelleen kipinän välillämme. Katso
      Tunteet
      8
      3179
    3. Riikka on siis suomalaisille velkaa 84 mrd

      Jos kauhukabinetti istuu vaalikauden loppuun. Keskimäärin yli 20 miljardia uutta velkaa rikkaiden veronalennuksiin jokai
      Maailman menoa
      32
      2854
    4. Miksi ikävä ei helpotu vuosien jälkeenkään?

      Tänään olin ensimmäistä kertaa sinun lähtösi jälkeen tilassa, jossa vuosia sitten nähtiin ensimmäistä kerta. Ollessani
      Rakkaus ja rakastaminen
      12
      2722
    5. Sanna on suomalaisille siis velkaa 24 mrd euroa

      Muistanette vielä kuinka Italian remonttirahoja perusteltiin sillä, että italialaiset ostaa suomalaisilta paidatkin pääl
      Maailman menoa
      132
      2423
    6. Teboili alasajo on alkanut

      Niinhän siinä kävi että teebboili loppuu...
      Suomussalmi
      43
      1941
    7. Tiesitkö? Suomessa lääkäri voi toimia ammatissaan, vaikka hän olisi seksuaalirikollinen

      Järkyttävää… Motin mukaan Suomessa lääkäri voi toimia ammatissaan, vaikka hän olisi yksityiselämässään syyllistynyt es
      Maailman menoa
      61
      1215
    8. "Sanna Marinin kirja floppasi", kertoo eräs median otsikko

      "Miljardien tappio - Sanna Marin vaikenee", kertoo toinen otsikko. Marin ei siis siinä kirjassaan kerro sanallakaan For
      Maailman menoa
      86
      1171
    9. Oot kyl rakas

      Et tiiäkkään miten suuri vaikutus sulla on mun jaksamiseen niin töissä, kun vapaallakin❤️. Oot täysin korvaamaton. En t
      Ikävä
      36
      1119
    10. Kirjoittaisit edes jotain josta tiedän

      Varmasti oletko se oikeasti sinä. Tänään tälläinen olo. 🫩
      Ikävä
      78
      1109
    Aihe