Škodalle tyypilliseen tapaan Karoq teki raatiin vaikutuksen mukavuudella ja erittäin hyvillä tiloilla. Lisäksi raati antoi hyvät pisteet liitettävyydestä: Karoq erottui edukseen uusimman sukupolven tietoviihdejärjestelmillä, joita käytetään kapasitiiviselta kosketusnäytöltä. Karoq on myös ensimmäinen Škoda-automalli, johon saa muunneltavan digitaalisen mittariston. LTE-moduulin ja langattoman Wi-Fi-lähiverkon ansiosta Škoda Karoqin matkustajat voivat aina pysyä online-yhteydessä. Kompakti katumaasturimalli teki raatiin vaikutuksen myös voimalinjallaan ja erinomaisella alustasovituksellaan.
https://skodamagazine.fi/uusi-skoda-karoq-voitti-kultaisen-ohjauspyoran/
Das Goldene Lenkrad Gewinner: Skoda Karoq
11
80
Vastaukset
- Lähes_kaikki
kultaiset ohjauspyörät sai saksalainen tai saksalaisperäinen auto - saksalaisen valitsijaraadin ansiosta. Ihan vaan totuuden toinen puoli mainitakseni. Koko kullitetun ohjauspyörän uskottavuus menikin taas siinä.
- mutku-mutku
Happamia, sanoi kettu. . . Ei se uskottavuutta vie, jos valintakriteerit olivat perustellut?
- harhojenpoistaja
Aina joku on voittaja - ja häviäjät purkavat katkeruuttaan.
- Sarkasmi.sakari
Alatyylistä "kritiikkiä" Skodaa kohtaan saamme lukea päivittäin. Normi juttu.
Milloin saksalainen on ehdoton auktoriteetti, milloin omiaan suosiva kullitettu saku.
Sellaista se on. Trollaus. "Kirsikanpoimintaa", kuten trolli on määritellyt "faktoihinsa" kohdistuneen oikaisun, kun se ei miellytä... - DasGoldeneLeningrad
Leningradin suosituin auto?
- Katos.Pietarin.poika
Katso siitä työhuoneenne ikkunasta. Miltä näyttää?
- KultaisessaLeningradissa
Skotaa ja Lataa näkyy
- Ocu1.8TSI.132kWWebasto
Toyota valmisti sarjatuotantona 90 luvulla sen mitä skoda "keksii" uutena uutukaisena 2018. no hyvä että edes joskus, vaikka skoda 25vuotta tuleekin jäljessä. venäjällä kun kaikki tieto kulkee hiukan verkkaisesti...
- KasKunEiPuhelinvaihde
Langaton wifi? Miks se 4g sim-kortti pitää karonkkaan asentaa kun se on jo valmiina jokaisen puhelimessa? Tai siis täällä länsimaissa ainaskin on.
- Skodallinen
Putoaa se 4g 3g:lle, kun vastaa puhelimeen. Ja laitteethan (tabletit jne.) löytävät auton wifin automaattisesti ilman säätämistä. Minusta ainakin on kätevämpää, kun autossa on oma wifiverkko.
Taitaa olla kysyjälle vielä uutta ja outoa, vaan kyllä siihen pian tottuu. - Nooohh
Venäjällä ei koko suvulla ole varaa kuin yhteen 4g liittymään. Siksi se on parasta asentaa karonkkaan.
Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Martina oli sarjassaan tänään 32.
Mutta eikö pyöräily ja uinti ole vahvempia hänellä kuin juoksu? Aikaa on vielä harjoitella ennen Frankfurtin kisoja.2081660Sofia miksi soitit torstaina Stefanil ja pyysit käymään kun muka olet ahdistunut.?
Oliko asia suunniteltu, kun pyysi käymään ja varmasti tiesi et miten Stefan asiaan suhtautuu.Oliko myös Seiskan toimittaja pyydetty tarkoituksella pai841566Stepuli itkee facessa
Haluaisin pyytää julkisesti karseaa käytöstäni anteeksi lähimmiltä, naapureilta ja etenkin Sofialta! Ei ole missään olosuhteissa hyväksyttävää käyttä961463Sofia oli ainoastaan rahan takia suhteessa Stefanin ja Nikon kanssa.
Järkyttävää miten Sofia on käyttänyt hyväksi näitä molempia miehiä ja rahat loppu niin vain haukkumiset tullut kiitokseksi heille.2541392Voi kun menisi nyt Stefan katsoo tyttären uutta ponia, viettäisi aikaa hänen kanssa.
Aika parantaa kaiken ja meillä kaikilla on elämässä vastoinkäymisiä ja yli kyllä pääsee ainakin ajan kanssa.1341361Minä menetän sinut kokonaan
Siksi olen paniikissa, sekaisin ja surullinen. Taitaa olla jonkinasteinen stressitila päällä. Toivottavasti sinulla on kaikki hyvin.48892Onpas Martina valinnut sopivan laulun
Storyssa kun Isben poni tulee, " älä vie lapsuuttani pois." Äiti se lähtee mieluummin panopuuksi hotelliin, kuin viettäisi senkin ajan lastensa kanssa115880Suomi teki typeryyttään Venäjästä nyt konkreettisesti vihollisen, jota se ei aiemmin ollut.
Venäjä ei ole uhannut Suomen turvallisuutta, eikä Venäjän ja Ukrainan välinen konflikti ole signaloinut minkäänlaista uhkaa Suomelle. Se "uhka" luotii414852Veikkauksia milloin Venäjä hyökkää Suomeen?
Veikkaan että se tapahtuu nopeasti, ehkäpä jo kesäkuussa. Suomi 5,5 miljoonan harvaan asuttu maa. Venäjä ei tarvitse suurta joukkoa Suomeen, joten kai290822Uskomatonta miten "kassatyttö Sannasta" tuli hetkessä kuoleman kauppias.
Demarit on kautta historian olleet "takinkääntäjien"mestariluokkaa kokoomuksen hihassa kiinni. Sannan arviointikyky petti täysin Naton suhteen, Brysse347807