Kepulais-sipilän hallitus täyttää omat taskut

mitä-äänestitte

tps://www.lansivayla.fi/artikkeli/548433-sipilan-hallituksen-palkkakuluissa-hurja-kasvu-12-miljoonaa-euroa-22-prosenttia

Miten kehdataan kurjistaa työttömiä, vaikka aivan hyvin tiedetään, ettei työpaikkoja ole kuin murto-osalle työttömistä, kuitenkin samaan aikaan omia taskuja täytetään hurjilla palkankorotuksilla?

Tämä hallitus on joka elämänalueella nostanut pienituloisten elinkustannuksia ja leikannut avustuksia ja jopa työeläkkeitä!

Ei todellakaan enää kannata hallituspuolueita äänestää, eikä istuvaa "pressaa", ei mitään hyvää ole saaneet aikaiseksi.

5

206

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • KestääköKanttiEnää

      Hierontapalveluja stressaantuneille maahanmuuttajille – sinä työssäkäyvä veronmaksaja maksat tuon palvelun näille maahantunkeujille.
      Nyt kaikki kynnelle kykenevät täyttämään hallituksen aktiivimallia ja hakemaan työpaikkaa maahanmuuttajien palvelemisessa!

      Työ- ja elinkeinotoimiston mol.fi-sivustolla haetaan nyt maahanmuuttajien psykiatriselle poliklinikalle fysioterapeuttia.

      Vaatimuksena on muun muassa “soveltuvuus maahanmuuttajataustaisten potilaiden hoitamiseen”, myös “kyky työskennellä tulkin kanssa” katsotaan eduksi.

      Tuossa on esimerkki siitä että maahantunkeutujat työllistävät kansalaisiamme ja ei muuta kuin hakemaan tuonne töihin sehän on sitä aktiivisuutta mitä poliitikot nyt haluaa työttömiltä.
      Mieleen tulee vain eräs kummastus oliko meidän sotaveteraaneille tarjolla tuon laatuista palvelua?

      Onko nämä maahamme tunkeutuneet sotarikolliset ja terroristit tärkeimpiä mitä on maamme omat sotaveteraanimme?

    • HölmölässäEletään

      "Ei todellakaan enää kannata hallituspuolueita äänestää, eikä istuvaa "pressaa", ei mitään hyvää ole saaneet aikaiseksi."

      Jospa tuon hölmö kansa tajuaisi, mutta kun ei tajua?

    • Palahelvetintulessa
    • HölmölässäEletään

      Jos nyt suoraan sanoisi niin tämä Suomi on täynnä hölmöläisiä ja aina vain hölmömmäksi menee.

      Eduskunnassamme on hölmöläisten äänestämiä superhölmöjä melkein kaikki vain muutamia on joilla on vielä hitunen älliä tallella eikä heitä siellä miksikään noteerata.

      Tarvitaan vain joku hyvä kirjailija joka sepittäisi uuden satukirjan suomalaisista hölmöläisistä siinä olisi edes lapsille jotain uutta?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Hakalan asunnossa on kuvattu aikuisviihdesivusto Onlyfansin kautta julkaistu pornovideo.

      Keskustan puheenjohtajan Antti Kaikkosen avustaja Jirka Hakala ei jatka tehtävässään. Keskustan puoluelehti Suomenmaa ke
      Helsinki
      65
      3266
    2. Mitä ominaisuutta arvostat eniten hänessä?

      Ihastuksessasi, rakkautesi kohteessa
      Ikävä
      141
      2301
    3. Olen valmis

      Kohtaamaan sinut tänä kesänä, jos sellainen sattuma osuu kohdalleni.
      Ikävä
      92
      1858
    4. Miksi mies kääntyy poispäin

      Ja teeskentelee, ettei näe minua, kun törmäämme vahingossa? 🫣
      Ikävä
      169
      1547
    5. Kysy jotain kaivatultasi

      Laita tunnisteet molemmista
      Ikävä
      85
      1428
    6. Kerro kaivatustasi.

      1. Minkälainen koti 2. Ammatti 3. Ulkonäkö 4. Ikä
      Ikävä
      65
      1426
    7. Mitä harrastuksia kaivatullasi on?

      Mitä harrastuksia sinulla? Onko teillä yhteisiä harrastuksia?
      Ikävä
      74
      1389
    8. Tiedän että käyt täällä

      Eräälle naiselle älä huoli en kerro kellekkään
      Ikävä
      69
      1172
    9. Mitäs jos hyökkään rakastuneesti kimppuusi

      Tuleeko painimatsi vai "painimatsi". Jää nähtäväksi 😂
      Ikävä
      77
      1130
    10. Kannattaako suomalaisen nuoren lähteä Thaimaahan au pairiksi? Mitä olet mieltä?

      Chiang Mai Pohjois-Thaimaassa kutsuu neljä suomalaista au pairia elämänsä seikkailuun. Arki toisella puolella maailmaa t
      Thaimaa
      34
      1078
    Aihe