Mietiskelin vaan, meneekö läpi tuo mun teeskentelyni, vai huomaatko silti totuuden?
Luullakseni mulla on sellaiset kasvot, että ilmehdin tosi paljon ja katseeni harhailee. Olisi kiva nähdä ulkopuolelta, pysyykö ne kurissa silloin kun teen töitä näyttääkseni tavalliselta, ihan muihin asioihin keskittyneeltä, vaikka katse yrittää harhailla koko ajan suuntaasi. Oikeastaan haluaisin, että joskus kohtaisin kuitenkin katseesi, etkä kääntäisikään sitä pois.
No tätä nyt en saa tietää, kun en voi kysyä sulta oikeasti. Mutta ainakin olen pitänyt kurissa mieliteon kysellä sulta jotain, ihan mitä vain, että saisin jonkin syyn kanssasi jutella. Olet varmasti tyytyväinen siitä, mutta kaipaan kovasti sitä että voisi edes muutaman sanan vaihtaa kun kerran muutenkin näemme. :)
Näytänköhän mies välinpitämättömältä mielestäsi?
25
396
Vastaukset
- Kimikuapanreunalle
huomaan vain itsestäänselvän, hiihtovärkkejä kantavan iskän vääntämän, kävelevän pökäleen, mihinkä on tumpattu äärrimmäisen yliälykäs yliäly-luuri, joten ole rauhassa. :)
https://www.youtube.com/watch?v=FrBiT6Mnndc
t.enyleensä huomaa mitään, mikä olisi kohtuullisesti julukasu kelapoosta, ole rauhassa, Jeesus Kristus on Kuningas.- Upporikastairutoköyhä
Hitto kun tykästyin tähän kirjoitukseen;))
Ps. Huomailen kyllä päätäni kääntämättä ympäristöäni, muut ei ehkä?
Ja voisit kehua nuo hiihtovärkit joksikin muiksi asukokonaisuuksiksi.
- jutteletvaanmuille
Täydestä menee!
- MitenkäsSuoritukseni
Hyvä, vai onko sittenkään. En osaa sanoa. Oikein se varmaan on, mutta ei se iloiseksi minua tee.
- eihuomaalainkaan
MitenkäsSuoritukseni kirjoitti:
Hyvä, vai onko sittenkään. En osaa sanoa. Oikein se varmaan on, mutta ei se iloiseksi minua tee.
Oikein iloiselta vaikutat ja miehiäkin parveilee ympärillä.
- MitenkäsSuoritukseni
eihuomaalainkaan kirjoitti:
Oikein iloiselta vaikutat ja miehiäkin parveilee ympärillä.
Noh, mulla ei kyllä parveile. Töissä välillä parveilee työasioiden merkeissä. Lisäksi jos hymyilen, se ei aina tarkoita iloa. On aito hymy ja sitten ns. Aspahymy, jota käytän edelleen ja vähän huomaamattakin, kun siihen on tottunut. Mutta joo en toki koko aikaa murjotakaan ja ryve itsesäälissä.
- Tarpeeksinäkyy
On mullakin pillu mielessä usein päivittäin. Ei se katseiden harhailu paljoa näy.
- MitenkäsSuoritukseni
Ok. :D
- Huoh_
Äiti voitko jo lopettaa tänne kirjottamisen. Tiedetään sun työkaveri-ihastuksesta jo.
- eiollatyökavereita
Anteeksi mistä?
- gggg5566
Ethän edes vilkaise, kun ohi menet ?
- MitenkäsSuoritukseni
Hän vaikuttaisi haluavan etäisyyttä, niin olen antanut. Kyllä mä haluaisin enemmänkin kuin vilkaista. Salaa katselenkin jos satun sopivaan paikkaan.
- omissajatuksissa
Minä en katso ketään, kun olen siitä aikaisemmin saanut harmeja, vuosia sitten.
- workworknot
MitenkäsSuoritukseni kirjoitti:
Hän vaikuttaisi haluavan etäisyyttä, niin olen antanut. Kyllä mä haluaisin enemmänkin kuin vilkaista. Salaa katselenkin jos satun sopivaan paikkaan.
Huomasin.. Ja sähän olet oikeasti mies. Tunnistin taas tavastasi luoda nikki.
- MitenkäsSuoritukseni
workworknot kirjoitti:
Huomasin.. Ja sähän olet oikeasti mies. Tunnistin taas tavastasi luoda nikki.
En ole mies.
- katsetyhjyteen
Voit tulla puhumaan, kun on sopiva hetki. Ehdotat tutustumsta.
- TakkuNeku
No hu-hui. Olisi voinut olla oma kirjoitus miehelle Hämeeseen. Rankkaa, eikö?
- MitenkäsSuoritukseni
Niin on. Jaksamista sinullekin tilanteeseesi.
- Minunomamielipiteeni
Et sinä näytä välinpitämättömältä.
- Jokumuuolen
No hyvä, en haluakaan näyttää. En ole kyllä aloittajakaan.
- HyvinhänSe
Maiju? :) Enpä kyllä usko. Kyllähän me jutellaan.
- MitenkäsSuoritukseni
En valitettavasti Maiju ole. :) jutelkaapa jatkossakin, jos kerran tunteitakin on.
- pidetääntuijotuskisa
kun istut hajareisin sylissäni, alasti.
- MitenkäsSuoritukseni
Haaveissani olenkin istunut. Tai siis sinusta en tiedä, mutta hänen sylissään...
- Sokeakuuroinvalidi
En vittu huomaa mitään.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Martina oli sarjassaan tänään 32.
Mutta eikö pyöräily ja uinti ole vahvempia hänellä kuin juoksu? Aikaa on vielä harjoitella ennen Frankfurtin kisoja.2081681Sofia miksi soitit torstaina Stefanil ja pyysit käymään kun muka olet ahdistunut.?
Oliko asia suunniteltu, kun pyysi käymään ja varmasti tiesi et miten Stefan asiaan suhtautuu.Oliko myös Seiskan toimittaja pyydetty tarkoituksella pai1011622Stepuli itkee facessa
Haluaisin pyytää julkisesti karseaa käytöstäni anteeksi lähimmiltä, naapureilta ja etenkin Sofialta! Ei ole missään olosuhteissa hyväksyttävää käyttä1011535Sofia oli ainoastaan rahan takia suhteessa Stefanin ja Nikon kanssa.
Järkyttävää miten Sofia on käyttänyt hyväksi näitä molempia miehiä ja rahat loppu niin vain haukkumiset tullut kiitokseksi heille.2541402Voi kun menisi nyt Stefan katsoo tyttären uutta ponia, viettäisi aikaa hänen kanssa.
Aika parantaa kaiken ja meillä kaikilla on elämässä vastoinkäymisiä ja yli kyllä pääsee ainakin ajan kanssa.1341364Minä menetän sinut kokonaan
Siksi olen paniikissa, sekaisin ja surullinen. Taitaa olla jonkinasteinen stressitila päällä. Toivottavasti sinulla on kaikki hyvin.48898Onpas Martina valinnut sopivan laulun
Storyssa kun Isben poni tulee, " älä vie lapsuuttani pois." Äiti se lähtee mieluummin panopuuksi hotelliin, kuin viettäisi senkin ajan lastensa kanssa115885Suomi teki typeryyttään Venäjästä nyt konkreettisesti vihollisen, jota se ei aiemmin ollut.
Venäjä ei ole uhannut Suomen turvallisuutta, eikä Venäjän ja Ukrainan välinen konflikti ole signaloinut minkäänlaista uhkaa Suomelle. Se "uhka" luotii441879Veikkauksia milloin Venäjä hyökkää Suomeen?
Veikkaan että se tapahtuu nopeasti, ehkäpä jo kesäkuussa. Suomi 5,5 miljoonan harvaan asuttu maa. Venäjä ei tarvitse suurta joukkoa Suomeen, joten kai293832Uskomatonta miten "kassatyttö Sannasta" tuli hetkessä kuoleman kauppias.
Demarit on kautta historian olleet "takinkääntäjien"mestariluokkaa kokoomuksen hihassa kiinni. Sannan arviointikyky petti täysin Naton suhteen, Brysse347818