Persu-Eerola valehtelee

Ensin Mika Niikko kärähti asioiden vääristelystä, nyt Juho Eerola. https://kymensanomat.fi/mielipide/lukijalta/b6118612-d494-4a45-80c8-bcf65138aeed

Miksi persut valehtelee?
7<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Koska persut vaan valehtelee suosiota kalastellessaan.
Totuuspohjaltakin saisi asioita perusteltua ja kansasta iso osa arvostaisi enempi tiukkaa,mutta REILUA maahanmuuttokriittistä ajattelua!

Äänestä

Valehtelee, jotta ei tarvitsisi paljastaa tietämättömyyttään?

Tai opiskeleeko populismia & sen vaikuttamiskeinoja, niitä joissa Pyhän (olkoonkin raiskauksen alullesaattaman) Elämän Kunnioittaja, Isä-Timppakin, ansioitui; tuo sama lupsakka lutunen Kokokansan Tinppa ja Lauran Oppi-isä?

Äänestä

Persut eivät kalastele ääniä fiksummalta kansanosalta, vaan pyrkivät vakuuttamaan idiootit jutuillaan. Tähän hommaan sopii parhaiten valheet, sillä valehtelu pitää fiksummat loitolla puolueesta.

Äänestä

Valehtelu on persujen tapa, koko persulan perusta kun rakentuu tyhm ien kusettamiselle.

Äänestä

Persu pitää totuutta kovassa arvossa,ei näet käytä sitä koskaan!

Äänestä

Haista vittu mätäpaise. Valehtelu on rumaa. Pyydä anteeksi.

Äänestä

"""Turvapaikanhakijat kertovat yksityiskohtaisesti kidnappauksista, kidutuksista, murhista, uhkailuista ja vainosta, joita he ja heidän läheisensä ovat kokeneet terroristien taholta."""

Turvapaikkashoppailijat TULIVAT SEN SEITSEMÄN TURVALLISEN MAAN LÄPI VIELÄ LOPUKSI RUOTSIN LÄPI junalla jonka Ruotsi maksoi SPR järjestä HAAPARANTAAN
JOSSA EI OLE KIDNAPPAUKSIA, KIDUTUKSIA MURHIA ...

Höpöjuttua alusta loppuun EI RUOTSISSA OLE UHKAILUA JA VAINOA OLISIVAT JÄÄNEET SINNE

Orpo on pääsyyllinen 32 000 laittoman maahanpäästämiseen turvallisesta Ruotsista
http://keskustelu.mvlehti.net/index.php?topic=44383.msg233579#msg233579
Orpo pääsyyllinen matutukseen, kokoomus aikoo kutsua matuja Helsinkiin

Orpo mainostaa sharian lakia Turussa jossa jihadisti iski
https://www.facebook.com/tisy.fi/photos/a.245680815452223.62201.142232489130390/1023786577641639/?type=3&theater https://www.facebook.com/tisy.fi/posts/1023786724308291 Petteri Orpo hänen vieraillessaan Turussa 12.8.2015. Vierailussa ministeri tutustui TISY:n ja NMF:n toimintaan

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Huolestunut.kansalainen kirjoitti:

Ensin Mika Niikko kärähti asioiden vääristelystä, nyt Juho Eerola. https://kymensanomat.fi/mielipide/lukijalta/b6118612-d494-4a45-80c8-bcf65138aeed

Miksi persut valehtelee?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu