Onko Jaajonsaari oppositiossa?

Jokaisessa eduskuntakeskustelussa Lipposen "oikea käsi" Liisa Jaakonsaari käyttäytyy kuin olisi oppositiossa. Kun Lipposen hallitukset olivat vallassa, Jaakonsaaren puheet olivat lähes Lipposen perseen nuolentaa ja kaikki oli niin vitun hyvin. Anteeksi kielenkäyttöni, mutta niin silmiinpistävää hänen sekoilunsa on. Ollaan joko demarina hallituksessa, tai siirrytään kokoomukseen, edustaja Jaakonsaari!
7219
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Jaakonsaaren lausuma on haluttu ilmeisesti ymmärtää väärin. Asioista on keskusteltava ja jos ei synny keskustelua on se pantava liikkeelle ja liikkeellä ollaan.

Äänestä
  • Ei halunnut vastaavia "keskusteluja" käydä Lipposen hallitusten aikana. Tämä Jaakonsaaren "oppositossa" neuvonta hallitukselle on ollut luonteenomaista koko tämän hallituksen ajan.

    Äänestä

  • Aivan samanlainen turhautunut eukko kuin Arja Alho
    on tämä Paavo fani Liisa. Ilmeisesti on mukavaa
    liata omaa pesää kun ei tunnu pääsevän enää
    ministeriksi. Ja onhan se niin hienoa saada "ystäviä" kokoomuksesta,kun uskaltaa moittia
    presidenttiä. Ja siitähän EVAN herrat tykkää.

    Äänestä

Demari-puolueessa ei ole niin nuukaa mitä puhuu.
Katsokaas, kun ei Lipponenkaan ole oikein
kunnostautunut kuullunymmärtämisessä.

Äänestä

Suomi on niin sosialistien yhden puolueen diktatuurissa, etta oppositiokin rakennetaan omasta puolueesta. Aivan kuten tehdaan kommunistimaissakin, jotta tyhma kansa luulee elavansa oikeassa demokratiassa.

Äänestä
  • Olisit pysynyt siellä Venäjällä paskaa jauhamassa.

    Äänestä

  • Jospa sinä "entinen neuvostoliittolainen" kertoisit aivan tarkkaan, mitä vikaa suomalaisessa demokratiassa on. Mikä saa sinut väittämään, että elämme yhden puolueen diktatuurissa. Onko se, että yhdenkin puolueen sisällä esiintyy erilaisia mielipiteitä jotenkin merkki diktatuurista. Vallassa olleiden kommunistipuolueiden sisäinen keskustelu ei ainakaan tänne länteen asti mitenkään näkynyt vai kuuluitko sisäpiiriin.

    Väitän, että tänä päivänä Suomessa vallitsee 100 % demokratia. Mitä sinulla on väittää vastaan?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


kokoomuslainenko? kirjoitti:

Jokaisessa eduskuntakeskustelussa Lipposen "oikea käsi" Liisa Jaakonsaari käyttäytyy kuin olisi oppositiossa. Kun Lipposen hallitukset olivat vallassa, Jaakonsaaren puheet olivat lähes Lipposen perseen nuolentaa ja kaikki oli niin vitun hyvin. Anteeksi kielenkäyttöni, mutta niin silmiinpistävää hänen sekoilunsa on. Ollaan joko demarina hallituksessa, tai siirrytään kokoomukseen, edustaja Jaakonsaari!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu