Hallitus kusettaa surutta meitä ilman suojaväriä olevia suomalaisia. Äänestitpä vaaleissa niin tai näin, niin aina menee väärinpäin...
https://www.youtube.com/watch?v=J14dpwpL6XM
Näin meitä suomalaisia kusetetaan
5
55
Vastaukset
- Alas-sortovalta
En voi kehua tai haukkua poliittisia henkilöitä tai puolueita, kun en äänestä enään. Olen lopen kyllästynyt hallituksen saamattomuuteen ja köyhän kiusaamiseen.
- aina-askeleen-edellä
Hallituksen kieroiluun pitää vastata kieroilulla. Etsitään porsaanreiät, millä kierretään hallituksen määräykset, nyhdetään valtiolta kaikki mahdolliset avustukset ja tuet, sekä verojen maksu valtiolle tietenkin minimiin. Jos kerran turhapaikanhakijat saa lonnia "sopeutumista" täällä meidän rahoilla 5 vuotta tekemättä mitään työtä.
- äääliö
mutta niinhän sä olet tehnyt tähänkin asti,jo toisessa polvessa
- kyllä-lähtee
Jokos ne saadaan helmikuussa 2018 käsiteltyä kaikkien tuontiraiskareitten turhapaikkahakemukset? Sitten vaan monon kuvaa persauksille!
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse984842Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky1143962Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä2113870Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.1202265Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575801987Mitä on tullut
Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.801386- 1371344
Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle
Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.1701333En ymmärrä ateisteja!
Raamattu on aitoa historiaa, jotka ovat kirjoittaneet aikalaiset! Mitä änkyröitte turhaa???5851259- 531145