Olen joskus ennenkin ihmetellyt C5,ssä olevaa vikaa. Auto tempautuu ojaan. Uudessa C5,ssä ilmeni tuo vika tällä viikolla. Kun olin menossa kotiin, niin Sitikkani iempautui ojaan kesken kaiken. Vauhtia oli silloin noin 50km/h. Myös saman tempun se on tehnyt pari muutakin kertaa. Onneksi selvisin vain pintanaarmuin.
Muutoin C5 pelaa aivan loistavasti. Pelaa kuin enkeli.
Tempautuu taas ojaan
12
291
Vastaukset 12
- Rakaspena
Ostitko votkapullos Mutasmäen torilta?
Niissä pulloissa voi olla lisäaineita, jotka aiheuttavat tuolliais kertomiasi sivuvaikutuksia.- pena-vaan
Ei. En ole ostanut. Olen raitis, enkä käytä alkoholia. Sinä ilmeisesti käytät.
- anusaukkoinen
Citikan etunivelet ovat harakiri tavaraa. Muistan jostain lukeneeni että tehdas suosittelee niiden vaihtoväliksi 1000km. Kuluneet etunivelet löystyttävät kuningaspultin jonka seurauksena on auton tempautuminen ojaan. Kerran olin taksi sitikan kyydissä kun tämä tapahtui. Taksimiehellä oli onneksi taskussa varaniveliä ja merkkikohtainen jakoavain jolla merkkikorjaamotkin hoitavat sitikan säädöt.
Loppumatkaksi otin kuitenkin varmuuden vuoksi hybridi Toyotan joka on ohittanut myynnissä jo perinteisen bensamallin. Pääsin perille turvallisesti ja luontoa säästäen.- Anonyymi
Reppana ei tiedä mikä on kunigaspultti.
- Paavooo
Mahotonta tekniikkaa, onko ilmajousistoa takaakselilla?
- nevertohjo
Se käy kurkkaamassa niitä Toyotien jättämiä suistumisjälkiä?
- fiiraa
Pena on taas päässyt kotilomalle nuivaniemestä ja istuu siellä kirjaston koneella nauttien vapaudesta.
- Anonyymi
Ihme juttu. Vaihdoin uuteen Citroeniin tämän vanhemman mallin, ja tämäkin tempautuu välillä ojaan. Mutta onneksi vain hitaassa vauhdissa. Tosin etupuskuri kyllä irtosi kun se meni ojaan. Muutoin Citroen pelaa kuin enkeli.
T. Pena vaan- Anonyymi
Noin ne vuodet menevät, ja Pena on taas päässyt suljetulta kotilomalle.
- Anonyymi
Tällaista on massapostaus mt hööpön elämä. 20h vrk spammään mielikuvitus tubaa. .Tällaista on hullun elämä kelan/soppalan tukiaisilla.
- Anonyymi
Taas ihan höpöhöpöjuttuja. Tempautuu ojaan jatkuvasti. Höpöhöpö. Kiva kirjoitella tällaisia spämmejä. Olisit nyt edes ollu joskus citikan kyydissä.
- Anonyymi
Eivät nämä jutut mitään valheita ole, vaan täyttä totta. Olen kuitenkin ihastunut Citroenin ajo-ominaisuuksiin. Se on loistava ajettava.
Pena vaan
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Martinan bisneksillä ei mene hyvin
https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/c46da6ab-340f-4790-aaa7-0865eed2336 Yrityksen konkurssihakemus on tullut kärä3171506Tiesitkö? Martina Aitolehden isäpuoli on tämä suosittu laulaja
Martina Aitolehti on seurattu julkisuuden henkilö. Lähipiiriin mahtuu muitakin tunnettuja henkilöitä. Tiesitkö, että Ma311239Jos SDP ei voita reilusti, persut kumoavat demokratian Suomesta
Näin tekisi ainakin Rydman seuratessaan idolinsa Trumpin mallia https://www.is.fi/politiikka/art-2000012187244.html4651029- 62946
- 73942
- 48691
Mies, olenko ymmärtänyt oikein?
Ystävyys/salainen suhde/molemmat ovat täysin poissuljettuja asioita? Nainen74683Kiteen Pallon superpesisjoukkue pelaa huumeiden vaikutuksen alaisena
Huumerikos. Yleisesti uskotaan, että se seikka, että eräs KiPan pelaaja kärähtää huumeista, on vain jäävuoren huippu. M103679Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.
https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl466636- 38612