Puskaradion taso?

Mitä mieltä puskaradiosta olette? Voisko siellä käytöstapoja parantaa? Tuntuu, että välillä siellä p-sakki jyllää ja laittaa toinen toistaan pahempia ja toisten ihmisarvoa loukkaavia viestejä. Minkälaista porukkaa me kuopiolaiset oikein ollaan?
141774
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 14

Vanhimmat

Ei tämä Julkulan potilas näkemä opi. Edellisen viestin ylläpito poisti, mutta jatkaa näiden viestien tehtailua päivästä toiseen.

Äänestä

En oo vielä käyny mut menen kyllä kattoon mikä on kun noin jo tälläinen kysymys ylläpitoo nyppii!

Äänestä

Mikä puskaradio?

Äänestä

Mikä ihmeen puskaradio?

Äänestä

Kun annat pirulle pikkusormen, se vie koko käden.

Äänestä
  • Kun annat pierulle pikkusormen, se vie koko miehen.

    Äänestä

Facebookista löytyy toinen samanlainen Kuopion keskusteluryhmä, jossa ne muutamat eivät pelleille vaan jutut ovat asiallisia.

Äänestä

En seuraa enää. Ärsyttää ne samat tyypit jotka kommentoivat joka asiaa ja aina asian vierestä. Mutta, ymmärrän kun ei ole muuta elämää heillä 😉

Äänestä
  • Tiällä maalla puskaradio toimii louistavasti ilman nettiä ja facebookia!

    Äänestä

Mikä se parempi vastaava on ”Valitseparempi”? Kiinnostaisi tutustua.

Äänestä
  • viidakkorumpu kuopio

    Äänestä

Muutamat tyypit pitävät sitä leikkikenttänään ja senssipalstanaan.
Se mikä sopii jätkäporukan sisälle, ei sovi Puskaradio Kuopioon.

Alkuperäinen tarkoitus puuttua Kuopion epäkohtiin, on hämärtynyt, kun keskustelu aina vaiennetaan vi*lulla.

Sekin, että moni noista oman elämänsä humoristeista ei varmaan ymmärrä, että kuinka moni ihminen lukee heidän sepustuksiaan.

Äänestä

Liityin tuonne ja suorastaan yllätyin, miten tyhmiä ihmisiä on olemassa. Luulin ensin, että tuolla liikkuu infoa esim. Kuopion alueen tapahtumista tai muista menovinkeistä, mutta sepä olikin vain white trash -sakin ja muiden elämänkoululaisten riidanhaastamisfoorumi.

Äänestä
  • Juuri näin.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Hhater kirjoitti:

Mitä mieltä puskaradiosta olette? Voisko siellä käytöstapoja parantaa? Tuntuu, että välillä siellä p-sakki jyllää ja laittaa toinen toistaan pahempia ja toisten ihmisarvoa loukkaavia viestejä. Minkälaista porukkaa me kuopiolaiset oikein ollaan?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu