Minä ja narsistinen vaimoni oikeudessa!

Aattup

Moro! Eilen kävi nyt silleen, että kärähdin ratista ja syytetään törkeästä rattijuopumuksesta.
Otin kotona jonkin verran viskikolaa ja kaverit soittelivat, että menisimme viettämään paikalliseen ravintolaan iltaa. Kyytikin olisi tässä kohtaa järjestynyt. Typerä narsistinen vaimoni laittoi hanttiin ja ei halunnut minun lähtevän. Hetkeksi vaivuin hänen tahtoonsa. Tunnin kuluessa mieleni teki kuitenkin lähteä, mutta vaimoni sai taas kohtauksen joka jatkui kun minäkin hermostuin.

Tappelu jatkui ja jatkui, kunnes päättyi siihen, kun vaimoni viilsi naulakossa roikkuneeseen takkini veitsen kanssa viillon, jolloin vedin häntä nekkuun niin paljon kun nyrkistä lähti. Tämän jälkeen otin auton avaimet ja lähdin ajelemaan kylille.

En pitkää matkaa kerennyt ajamaan, kun poliisit tulivat perääni. Lähdin vaistonvaraisesti ajamaan pakoon, koska mitkään paskahatut eivät minua pysäytä. Pakoni päättyi ojaan, poliisit ottivat kiinni ja veivät asemalle. Yön vietettyäni siellä alkoi kuulustelu.

En tiedä mistä oli vedetty tämä kuulustelijana ollut naispoliisi, mutta hän ei ymmärtänyt minua laisinkaan. Hän syytti minua, vaikka hullu kusipäinen vaimoni on syyllinen. Vaimoni takia lähdin raivospäissäni ajamaan, niin ei olisi käynyt, jos vaimoni olisi heti päästänyt minut lähtemään kaverikyydillä. Haastan vaimoni oikeuteen, kun saan neuvoja teiltä lakiasioissa.

Minulla on paljon pelissä, koska olen ammattiautoilija ja tarvitsen korttini takaisin ja vaimoni laittaisin elinkautista istumaan.

Miten saan vakuutettua oikeuden siitä, että minä olen syytön ja väkivaltainen narsisti vaimoni syyllinen?

Kiitos vastauksista.

2

363

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • eimeeläpi

      Huono provo. Vaadimme parempia provoja.

      Pikku vinkki: provosoivaa viestiä kirjoittaessa kannattaa pitää huolta siitä, että asia mitä selostaa on jollain lailla uskottava. Nyt tuo stoori on niin yliampuvaa, että kukaan ei tietenkään usko että noin on todella käynyt.

      • totuuttajaniin

        Suomi24 epätasa-arvoinen kohtelu. Naiset voi siellä ilmaiseksi vastailla ja ottaa vastaan viestejä 3kpl/vuorokausi. Miehet ei. Pitää maksaa sivustolle rahaa siitä, että voit laittaa viestejä tai ottaa niitä vastaan. Kokemusta on. Maksoin kuukauden jakson. Se päättyi eilen. Kokeilin, enää en pysty lukemaan saapuneita viestejä tai vastaamaan niihin. Aller on tämä maksunperijä. Peukku alas typerälle rahastusjärjestölle. Eletään tasa-arvon aikaa Suomessa. Se ei koske näitä treffisivustoja. Naiset tavallaan houkutus, jolla miehet saadaan maksumiehiksi. Koko treffisivustot saisi minunpuolestani epätasa-arvoisina lopettaa. Laitoin Allerille viestiä asiasta, aion selvittää asian kuluttaja-asiamiehen kautta. Onko teillä vastaavia kokemuksia, miehet? Myös naisilta kokemuksia suomi24treffit? Kehut ja moitteet sivuston toiminnasta ja ylläpitäjistä! Toki oltava rehellinen kommenteissaan. Suomi nousuun, rotusorto pois Suomesta. VALITETAAN ASIASTA KULUTTAJA-ASIAMIEHELLE JA OIKEUSMINISTERILLE! OLEMMEKO TASA-ARVOISIA, KYSYN VAAN?
        Parempaa tulevaisuutta Suomelle ja suomalaisille. Oikeudenmukaisuus ja tasa-arvo kunniaan! Tasa-arvo on ylpeys olla suomalainen.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persujen mukaan rasismi on huumoria

      Vaan kun koomikko kutsui Halla-ahoa fasistiksi, niin piti haastaa oikeuteen. Mihin se huumorinitaju yhtäkkiä hävisi? ⠀
      Maailman menoa
      200
      6142
    2. Rasismia kaikkialla näkevät ovat Suomen tyhmimpiä ihmisiä

      ja monillahan kuluu myös mielialalääkkeitä, eli päässä on ongelmia. Mutta he eivät tajua kuinka paljon ja ihan todellis
      Maailman menoa
      164
      5705
    3. BOIKOTOIN - Ei mitään Suomi.fi postilaatikoita käyttöön

      Ainakaan minulle! Vai että pitäisi alkaa siellä käyädä katselemassa tammikuusta 2026 siis periaatteessa päivittäin että
      Maailman menoa
      247
      4267
    4. 233
      3589
    5. Hallitus on kaadettava ja Orpon on erottava

      Mikään muu hallitus ei ole oman elämäni aikana tuhonnut näin paljon tämän maan taloutta ja työllisyyttä sekä suomen main
      Maailman menoa
      132
      3408
    6. Mitkäs nuorisoporukat ovat toisia nuoria ryöstelleet (selvää rassismia)

      No poliisi kertoo, että maahanmuuttajataustaisia ovat, ja isot porukat sillä yhden suomalaisen uhrin kimpussa on ollut j
      Maailman menoa
      52
      3360
    7. Lasse Lehtonen vaatii persuja pyytämään anteeksi aasialaisilta

      Persut ova romahduttaneet Suomen maakuvan parissa päivässä negatiiviseksi rasismillaan ja se alkaa vaikuttamaan jo Suome
      Maailman menoa
      127
      3234
    8. Ei kahta sanaa etteikö Petteri Orpo hyväksy rasismia

      Koska jatkaa hallituksessa rasistisen perussuomalaisiksi itseään kutsuvan puolueen kanssa. Se on Petteri Orpon arvomaai
      Maailman menoa
      11
      3107
    9. HS 12/25 kysely: persut romahti, demarit raketoi

      Kyyti on kylmää persuleirissä, saattaa vetää siellä silmätkin viirulleen. Sen sijaan SDP:n puoluetoimistolla voidaan pok
      Maailman menoa
      21
      2966
    10. Töppö-persut ovat todella tyhmiä

      sen kertoo tämäkin avaus: "Persujen suosio vain laskee" Töppö-persu vaan unohtaa, että ennen tätä galluppia persujen kan
      Maailman menoa
      2
      2419
    Aihe