Minulla on ikävä sinua.
Minulla on ikävä sinua, Markus
20
482
Vastaukset
- Sinuaikävöivä
Minulla on niin kova ikävä sinua. :'(
Haaveilin pitkään eilen illalla nukkumaan mentyäni, millaista olisi pussata sinua poskelle. :') - väärinluinoikein
Aika rohkeaa avautua noin suoraan. Joku Markus on varmaan tosi onnellinen tietäessään asiasta. Odotas, ei se varmaan tajuakkaan asiaa...
Avasin ketjun kun luin ensin otsikon väärin, nimeni kun on Markku. Sitä se palsta teettää.
Jospa oikea mies löytää tämän viestin tai saatte yhteyden toisiinne. - ykssenniminen
Noh, mihin päin tää menee ja onko pitkä aika kun viimeksi nähtiin?
- Enootuntenutnäinennen
Minullakin on ikävä yhtä Markusta. Oli aina niin mukava ja kiva että sydän ihan heltyi. Hävisi vain yks kaks jonnekin.
- jotakintuttua
Minäkin näin Markuksena ikävöin erästä naista toisinaan. Toisinaan siksi että täytyy yrittää keskittyä muihin asioihin elämässä.
Tosin en viitsisi enää ottaa oikein yhteyttä koska tuskin hän sitä kaipaa.- kylmääkyytiä
Jos hän ei ole sanonut suoraan sinulle, ettei kaipaa yhteydenottoasi, on aika julma veto päättää keskenään että asia on niin. Siitä seuraa vain pettymystä, hämmennystä ja aloituksen kaltaisia viestejä.
- Kommenttisivusta
"Jotakintuttua", mistä päin olet? Tai missä kaipaamasi nainen asuu?
- jotakintuttua
Pk-seudulla oleilen, naisen olinpaikasta ei ole varmuutta tällä hetkellä.
Ei siinä ole mitään julmaa jos ei ota yhteyttä vaan epäilee ettei toinen varmaankaan kaipaa.
Valitettavasti kun asioita ei selvitettyä kasvokkain niin käy näin. - Kommenttisivusta
jotakintuttua kirjoitti:
Pk-seudulla oleilen, naisen olinpaikasta ei ole varmuutta tällä hetkellä.
Ei siinä ole mitään julmaa jos ei ota yhteyttä vaan epäilee ettei toinen varmaankaan kaipaa.
Valitettavasti kun asioita ei selvitettyä kasvokkain niin käy näin.Onko mahdollista laittaa jokin tunniste tästä naisesta? Ihan mikä vaan sellainen, josta hän voisi tunnistaa itsensä?
- tuntomerkit
Kommenttisivusta kirjoitti:
Onko mahdollista laittaa jokin tunniste tästä naisesta? Ihan mikä vaan sellainen, josta hän voisi tunnistaa itsensä?
Noh. hänellä on ulkonevat hampaat ja punaiset kantiolle yltävät hiukset.
- jotakintuttua
Kommenttisivusta kirjoitti:
Onko mahdollista laittaa jokin tunniste tästä naisesta? Ihan mikä vaan sellainen, josta hän voisi tunnistaa itsensä?
Ainahan se on mahdollista, mutta jos annetaan vain sen verran tuntomerkkejä että nuorempi nainen tummahkot hiukset.
- missamissa
Kenellekköhän tämä alkuperäinen viesti on?
- Sinuaikävöivä
Hänelle.
- missamissa
Sinuaikävöivä kirjoitti:
Hänelle.
Tuostahan jo tunnistaakin kuka markus on kyseessä.
- Mäoonhän
Hei, tää on mulle! Mä oon Markus K. Muut poistukootketjusta.
- Menestystö
Onnee Markukselle
- Sinuaikävöivä
Ei valitettavasti taida olla sinulle kuitenkaan.
- Edelleenhän
Mulle kuitenkin, enkä ole minnekään hävinnyt
- Sivukommentti
Kuka siis olet?
- Mjuru
Kukahan Markus?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Martina oli sarjassaan tänään 32.
Mutta eikö pyöräily ja uinti ole vahvempia hänellä kuin juoksu? Aikaa on vielä harjoitella ennen Frankfurtin kisoja.2081672Sofia miksi soitit torstaina Stefanil ja pyysit käymään kun muka olet ahdistunut.?
Oliko asia suunniteltu, kun pyysi käymään ja varmasti tiesi et miten Stefan asiaan suhtautuu.Oliko myös Seiskan toimittaja pyydetty tarkoituksella pai981597Stepuli itkee facessa
Haluaisin pyytää julkisesti karseaa käytöstäni anteeksi lähimmiltä, naapureilta ja etenkin Sofialta! Ei ole missään olosuhteissa hyväksyttävää käyttä961507Sofia oli ainoastaan rahan takia suhteessa Stefanin ja Nikon kanssa.
Järkyttävää miten Sofia on käyttänyt hyväksi näitä molempia miehiä ja rahat loppu niin vain haukkumiset tullut kiitokseksi heille.2541396Voi kun menisi nyt Stefan katsoo tyttären uutta ponia, viettäisi aikaa hänen kanssa.
Aika parantaa kaiken ja meillä kaikilla on elämässä vastoinkäymisiä ja yli kyllä pääsee ainakin ajan kanssa.1341362Minä menetän sinut kokonaan
Siksi olen paniikissa, sekaisin ja surullinen. Taitaa olla jonkinasteinen stressitila päällä. Toivottavasti sinulla on kaikki hyvin.48895Onpas Martina valinnut sopivan laulun
Storyssa kun Isben poni tulee, " älä vie lapsuuttani pois." Äiti se lähtee mieluummin panopuuksi hotelliin, kuin viettäisi senkin ajan lastensa kanssa115882Suomi teki typeryyttään Venäjästä nyt konkreettisesti vihollisen, jota se ei aiemmin ollut.
Venäjä ei ole uhannut Suomen turvallisuutta, eikä Venäjän ja Ukrainan välinen konflikti ole signaloinut minkäänlaista uhkaa Suomelle. Se "uhka" luotii427861Veikkauksia milloin Venäjä hyökkää Suomeen?
Veikkaan että se tapahtuu nopeasti, ehkäpä jo kesäkuussa. Suomi 5,5 miljoonan harvaan asuttu maa. Venäjä ei tarvitse suurta joukkoa Suomeen, joten kai290827Uskomatonta miten "kassatyttö Sannasta" tuli hetkessä kuoleman kauppias.
Demarit on kautta historian olleet "takinkääntäjien"mestariluokkaa kokoomuksen hihassa kiinni. Sannan arviointikyky petti täysin Naton suhteen, Brysse347815