yhtään miestä niin... anti olla kaiken.
JOs ei sussa kerran oo
18
203
Vastaukset
- finnishgirls
Instagramissa on hyvännäköisiä naisia. jotkut niitäkin panee...
- opastantyttöpentua
OHO! Nykyfeministi pentu on tajunnu feminismin aivan väärin. Se että nainen käyttäytyy kuin vanhat merimiehet ja yrittää vähätellä miestä vaikka syytä on itsessä vähintään yhtä paljon, ei edistä tasa-arvoa. Jos otat aloitteenteon omiin käsiisi samalla kun huomaat tuntevasi enemmän kuin se toinen osapuoli niin se on oikeaa feminismiä. Elä ja kasva!
- Lemmenkäinen
Ei me enään pihtaajista välitetä, on 10 sormee ja Netti :)
- Rakk.aasi
Jotenki olen aistiivani mustasukkaisuutta...
- miksivierasihminen
olisi toisesta vieraasta mustis????
- Hienoaettä
Olet löytänyt täältä rakkaan itsellesi.
- 5cardcharlie
Siinäkin oli hauska aloitus aloittajalta, "anti olla"="antimatter".. mutta niin ehkä noihin joihinkin palstan tyttöihin voi ihastua tavallaan hahmoina, kuten arvaus&kysymystyttöihin, kun niin hauskoja pohdintoja, yleensä.
Mitenkäs tämä, kun suositin kerran poliiseille, tätä tv-sarjaa, sattui olemaan kokoelmana DVD-levyllä, tämä Sledgehammer, Moukarimies, sarja, suositin poliiseille: katsokaa tämä!
Veivät viattomana putkaan ilman kenkiäkään, jouduin kävelemään putkasta takaisin kotiin monta kilometriä, matkalla pysähdyin 24/7 auki olevaan autopikaruokalaan, josta ostin janooni pepsin jäillä, kun vettäkään eivät tarjonneet, tunari-komisaariot. - 5cardcharlie
Jatkan vielä tuota tositarinaa, sitten tietysti kostin putkassa ollessani poliiseille laskemalla vettä lattialle siitä juomajutusta, jolloin katkaisivat veden, jolloin tuli jano, lisäksi heittämällä taskuun jääneellä mutterilla tuhosin putkan valvontakameran suojalasin.
Poliisit sanoivat sitten kun päästivätkin aika nopeasti pois, kun syyttömänä putkassa: aika lahjakas heitto kun taskuun jääneellä mutterilla tuhosit valvontakameran lasin.
Lasku tuli sitten tietystikin perästä, poliisin tavaroiden tuhoaminen mutterilla. - keleton
Aika ala-arvoista moisilla kehuminen, taidat olla vielä ylpeäkin, kun täällä tuot noita julki? Ei hyvää päivää?
- 5cardcharlie
Ei ole kehumista vaan poliisi komisarioiden älyttömyyden ja tyhmyyden todistamista, kun häpeilivät itsekin omaa tyhmyyttään tuossa tosi tarinassa.
- keleton
Peiliin katsominen voi toisinaan opettaa oppimaan, että itsekin voi olla syypää tilanteisiin? Katsonut paljon Poliisi- reality ohjelmia ja todennut, et ei ole helppoa heilläkään, kun kohtaavat kaikenmoisia tomppeleita työssään :(
- olettörppö
Kiinnostus lopahti ja tilalle tuli välinpitämättömyys. Ei siinä auta keimailut enää, jos pärstä on alkanut vituttaa.
- Toivottavastieimulle
Kenelle menee? :/
- Eiseoosulle
Kenelle lie.
- Merkkinä
Vaikeuksissa näkee, millainen henkilö todellisuudessa on :)
- joojoojoooj
Narsistit pärjää.
- tiedätkylläkuka
Onneksi asia tuli sulle ajoissa esille. Jos nyt vaikka miettisin omaa rooliasi olitko rehellinen vai vedätitkö kun nurkkaan jouduit? Lopuksi kun tajusitko kaiken oli se puhumattomuus paras nakkaus . Mitä tuota käymään ikäviä asioita läpi. Mutta traamaa hait kyllä. Taisit saada tarpeeksesi kun hiljenit. Vastaukset kyllä sait mutta tylysti. Jutellaanko lisää jutusta? Haet syyllisiä kaikista muista muttet itsestäsi. Sinulle on myös määritys jonka tiedät itse. Joten annetaan vaan olla. Ehkä unohdamme joskus ikävän episodin. Jos sinua muuten joku kiusaa jutulla ilmoita teen siitä lopun.
- Kuhansanoin
Okei, Jussi. Toi ei oo se muija. Legenda jo toi sun PPP rakkaussuhtees tääl.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Martina oli sarjassaan tänään 32.
Mutta eikö pyöräily ja uinti ole vahvempia hänellä kuin juoksu? Aikaa on vielä harjoitella ennen Frankfurtin kisoja.2081668Sofia miksi soitit torstaina Stefanil ja pyysit käymään kun muka olet ahdistunut.?
Oliko asia suunniteltu, kun pyysi käymään ja varmasti tiesi et miten Stefan asiaan suhtautuu.Oliko myös Seiskan toimittaja pyydetty tarkoituksella pai961590Stepuli itkee facessa
Haluaisin pyytää julkisesti karseaa käytöstäni anteeksi lähimmiltä, naapureilta ja etenkin Sofialta! Ei ole missään olosuhteissa hyväksyttävää käyttä961496Sofia oli ainoastaan rahan takia suhteessa Stefanin ja Nikon kanssa.
Järkyttävää miten Sofia on käyttänyt hyväksi näitä molempia miehiä ja rahat loppu niin vain haukkumiset tullut kiitokseksi heille.2541394Voi kun menisi nyt Stefan katsoo tyttären uutta ponia, viettäisi aikaa hänen kanssa.
Aika parantaa kaiken ja meillä kaikilla on elämässä vastoinkäymisiä ja yli kyllä pääsee ainakin ajan kanssa.1341362Minä menetän sinut kokonaan
Siksi olen paniikissa, sekaisin ja surullinen. Taitaa olla jonkinasteinen stressitila päällä. Toivottavasti sinulla on kaikki hyvin.48893Onpas Martina valinnut sopivan laulun
Storyssa kun Isben poni tulee, " älä vie lapsuuttani pois." Äiti se lähtee mieluummin panopuuksi hotelliin, kuin viettäisi senkin ajan lastensa kanssa115882Suomi teki typeryyttään Venäjästä nyt konkreettisesti vihollisen, jota se ei aiemmin ollut.
Venäjä ei ole uhannut Suomen turvallisuutta, eikä Venäjän ja Ukrainan välinen konflikti ole signaloinut minkäänlaista uhkaa Suomelle. Se "uhka" luotii420857Veikkauksia milloin Venäjä hyökkää Suomeen?
Veikkaan että se tapahtuu nopeasti, ehkäpä jo kesäkuussa. Suomi 5,5 miljoonan harvaan asuttu maa. Venäjä ei tarvitse suurta joukkoa Suomeen, joten kai290826Uskomatonta miten "kassatyttö Sannasta" tuli hetkessä kuoleman kauppias.
Demarit on kautta historian olleet "takinkääntäjien"mestariluokkaa kokoomuksen hihassa kiinni. Sannan arviointikyky petti täysin Naton suhteen, Brysse347812