Rakkautta ei voi ruikuttaa kun itsellä on tunteita mutta tunteiden kohteella ei ole. Ruikuttaminen on säälittävää.
Se ikävä asia
13
231
Vastaukset
Hyvähän Se on kun ihmisillä on tunteita. Ei Se niin vaarallista ole jopa ei vastakaikuakaan aina tule. Toisinaan Se saattaa ollakin sitä suurta rakkautta kun antaa toisen mennä ja vaan olla vaikka itsellä on tunteita toista kohtaan.
- vaan-tragedia
Se ei ole ikinä suurta rakkautta jos molemmaat tykkää toisistaan.
- vaan-tragedia
Flows kirjoitti:
Höpsistä😊Perustele.
Meinaan, että se ei ole suurta rakkautta antaa toisen mennä, jos tunteita on molemmilla.
vaan-tragedia kirjoitti:
Meinaan, että se ei ole suurta rakkautta antaa toisen mennä, jos tunteita on molemmilla.
Ymmärsin viestisi ensin väärin. Ja totta Suuren rakkauden tunnistaa. Eikä sen pitäisi antaa mennä. Vaan hymyillen nauttia.
- exnihilo
vaan-tragedia kirjoitti:
Meinaan, että se ei ole suurta rakkautta antaa toisen mennä, jos tunteita on molemmilla.
Aloitus käsitteli nähdäkseni tilanteita, jossa tunteita on vain toisella. Se on totta, että jos tunteita ei ole, eivät ne tule ikinä syntymään esimerkiksi ruikuttamalla, martyrisoinnilla, häiriköimällä, seksistisillä vihjailuilla ja mauttomuuksilla, nettirikollisuudella tai muulla rikollisuudella.
- exnihilo
exnihilo kirjoitti:
Aloitus käsitteli nähdäkseni tilanteita, jossa tunteita on vain toisella. Se on totta, että jos tunteita ei ole, eivät ne tule ikinä syntymään esimerkiksi ruikuttamalla, martyrisoinnilla, häiriköimällä, seksistisillä vihjailuilla ja mauttomuuksilla, nettirikollisuudella tai muulla rikollisuudella.
... mustasukkaisuudella, patologisella seuraamisella, valittamalla jos henkilö viettää aikaa haluamassaan seurassa, kaikki huonot tapansa tunnollisesti esittelemisellä....
- ihanselkeejuttu
Minäkin ymmärsin aloituksen juuri noin, että vaan toisella on tunteita. Eihän rakkaus koskaan käskemällä synny, se on selvä.
- leikkikeskenonmeillä
Tämähän on juuri se ongelma. Kun molemmilla eri syyt tähän leikkiin. Voit toki jatkaa kuten tähänkin saakka. Katsotaan nyt kauanko jaksat idioottina leikkiä. Sitten kun väläys iskee sulle saat selitykset itsellesi täysin. Odotan seuraavaa viestiäsi innolla!
- Suoramielipide
Rakkaus ei ole leikkiä koskaan ja hölömö on se joka tunteilla leikkii.
- äläpuhuidiootistamitään
Ensinnäkin en ole idiootti, kaukana siitä. Sulle sen sijaan suosittelen ettet kokeile palikkatestejä, tulee vaan paha mieli :) Voithan sä jatkaa leikkiä, sen verran hullu oot et jatkat täällä ittekseskin sit kun mä lopetan. Ei mitään, harrasteensa jokaisella.
PS. Mielenkiintoinen perhe teillä, on siinä pikkulikalla kavereilleen selittämistä kun on kaksi äityliä :)) - Elämää.on
Mitä te täällä riitelette?
Ap:nä en ole millään tavalla osallinen teidän keskinäiseen riitaanne.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Perussuomalaiset kirjoittaa vain positiivisista uutisista
Ei tarvitse palstaa paljon seurata, kun sen huomaa. Joka ainoa positiivinen uutinen Suomen taloudesta tai ylipäätään, ni1136955Kuka on UMK-suosikkisi? UMK26 paljastuksia lauantai 28.2.
UMK26 tänä lauantaina! UMK26 tulee suorana Tampereelta ja nyt selviää, kuka pääsee edustamaan Suomea Euroviisuihin. M1054680L/over ja Jani Volanen! Minkä arvosanan 4-10 annat roolityöstä?
Psykologinen trilleri L/over - ikuisesti minun on koukuttanut tv-katsojat ruudun ääreen. Kun Roosa (Krista Kosonen) tapa483932TTK:n jättänyt Vappu Pimiä rehellisenä MasterChef-kuvauksista: "Höh..."
Vappu Pimiä on uusi MasterChef Suomi -tuomari. Viime vuonna Tanssii Tähtien Kanssa jäi taakse, ja nyt vuorossa on uusi a133324Natomaa hyökkäsi Iraniin
Näemme nyt tällä hetkellä Natomaan nimeltä Yhdysvallat, joka toimii aika pitkälti perinteisen kansainvälisen lain ulkopu6721987Trump aloitti III maailmansodan tänään.
Narsisti ja mielipuoli Trump pitäisi saada pois, miten se onnistuisi parhaiten?2221348- 661328
Osaako kukaan sanoa?
Mikä on syy siihen, että apulaisidiootti yrittää kaikin keinoin haitata kaikkea yrittämistä Ähtärissä? Nyttkin pilkkaa j521277Rakas tiedät, että toivoisin
Kuulevani sinusta. Tiedät, että viestisi tekisi minut ihan onnelliseksi. Että äänesi kuuleminen saisi minut leijumaan ja551273Viesti miehelle
Nyt vastaa oikea taa´app. Ainoastaan puhelimitse voidaan selvittää asioita, mutta tuskin sitä haluat kaiken halveeramise12962