Ketä äänestätte presidentin

Onko teillä jo ehdokkaanne presidentiksi valittuna?
21558
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 21

Vanhimmat

Vaihtoehtoja on tasan yksi..tietysti Sale.

Äänestä
  • Tarkoititko häntä,joko Amerikasssa käynillään osteli pommikoneita tietämättään?

    Äänestä

Sauli tietennii!

Äänestä

Kun katselee keitä siellä on ehdokkaina tulevaksi suomen presidentiksi niin ainoa normaali ihminen ehdokkaista on Laura Huhtasaari joten hänelle annan ääneni tulevissa presidentin vaaleissa

Äänestä
  • Toni, näin tekee hyvin moni Suomessa. Laura pressaksi. Stadista löytyy kannatusta huomattavan paljon.

    Äänestä

  • Ei nyt ihan huomattavasti häntä kannateta. Haluaa Suomen markka-aikaan. On kyllä hyvä sanomaan, missä kaappi seisoo.

    Äänestä

  • Mitäpä tuohon osaa mitään lisätä, siinä tulee rehellisiä totuuden sanoja ihan tarpeeksi https://www.youtube.com/watch?v=zrwGKvSwF2Q

    Tulee mieleen oma äitini joka aina toimi vain minun parhaakseni vaikka en sitä nuorena aina ymmärtänyt

    Tämä suomikin tarvitsee välillä oman äidin joka pitää siitä huolta. Liian kauan on ollut johdossa tyyppejä jotka ovat tuhonneet suomea ja jos saavat jatkaa tuhoavat sen lopullisesti

    Joten Laura Huhtasaari on sellainen henkilö johon uskallan luottaa ja joka voi vielä ehkä suomen pelastaa, ainakin hän näyttää vielä yrittävän tosissaan suomen ja suomalaisten parasta

    Äänestä

  • Lauraa äänestän koska hän on rehellinen ihminen!

    Äänestä

  • Hoitamaan suuria tehtäviä eivätkä sovi johtotehtäviin, johtotehtävät ovat miesten hommia ei arkojen naisten?

    Äänestä


Joku Saulin korvaajaksi..

Äänestä
  • Kuka vaan ehdokkaista.

    Äänestä

Hihihiihii. En kerro, pidän sinua epätietoisena.... buuaahhahaaAAA.

Äänestä

Ihan kiva olisi kurilla äänestää Paavoa, mutta järkevintä on kuitenkin antaa ääni heti Salelle, ettei vaan tarvitse verorahoilla kustantaa toista kierrosta. Onneksi Sale valitaan uudestaan ettei taas tule uutta pressaeläkettä maksettavaksi. Kannattaa aina valita mahdollisimman vanha ja pitää sitä kaksi kautta.

Äänestä

Lauraa äänestän! Numero 5. Hänellä on arvoja ja asennetta.

Äänestä

Lauraa äänestän! Numero 5. Hänellä on arvoja ja asennetta. :)

Äänestä

Olen mies ja kannatan ehdottomasti Huhtasaarta. Ainoa ehdokas jolla on munaa tehdä oikeita muutoksia. Tämänhetkisellä hallituksella ja pressalla ei valtionvelan kasvun pysähdykseen ole mitään vaikutusta. Ei myöskään aikomusta tehdä mitään. Hallitus lypsää kansalaisilta miljoonia omilla bisneksillä pressan katsellessaan vierestä samalla kun hurstin leipäjono pyörähtää jo korttelin ympäri. Ei tästä alemmas enää pääse! Ihmisten on ymmärrettävä että Sale ja Lennu ovat kivoja, mutta se ei takaa tälle valtiolle pelastusta!

Äänestä

huhtasaari on ainoa, jolla ei ole kykyä prsidentiksi.
pitää vielä miettiä näistä muista.

Äänestä
  • Ei ole kykyä presidentiksi voitko kertoa sen?

    Äänestä

Äänestin Laura Huhtasaarta. En ala muita ehdokkaita haukkumaan tässä.
Lauran valitsin, koska on jämäkästi olevansa Suomen ja Suomalaisten puolella.
Suomi pitää tulla ensin. Laura pitää ulkopolitiikassa ym. Suomen ja suomalaisten puolia.
Meillä on vammaisia, sairaita, mummuja ja pappoja huonossa kunnossa petipotilaina, koska resurssit ei riitä kunnon hoitoon. Silti annetaan rahaa ulkomaille jne. Suomi velkaantuu ja antaa rahaa muille. Eihän siinä ole mitään järkeä. Suomen tulee hoitaa ensiksi omat kansalaiset ja oma maa kuntoon ja auttaa sitten muita.
Laura Huhtasaari on nyt hyvä roolimalli kansallemme. Jämäkkä suomineito, joka sanoo suoraan miten asiat on ja missä mättää silläkin uhalla ettei se miellytä kaikkia äänestäjiä. Niin sen pitääkin mennä. Lauraa äänestämällä takaamme sen, että hän on täällä vielä pitkään ottamassa vastuun myös jos jotakin meni pieleen. Valintani on hän ehdottomasti! 90 vuotias mummonikin äänesti häntä ja hänen nuoremmat veljet. Kyllä veteraanit tietävät ketä tulee äänestää!

Miten 70 vuotiaana isäksi tuleva voi toimia täysipainoisena Suomen presidenttinä?
Miten toimii, jos hänelle syntyy esim koliikkivauva, jolla on vaikeata ensimmäinen vuosi?
Ottaako isukki etäisyyttä ja antaa vaimon hoitaa pienokaista, vai onko lastenhoitajat?
Miten vauva arki luonnistuisi presidentiltä?
Onko muissa maissa ollut pikkuvauva isiä tai äitejä presidentteinä?
Yhtälö kuulostaa kovin haasteelliselta.
Moni pari eroaa ensimmäisen vauvavuoden aikana.
Toki rahalla saa rikkaat ainakin apua vauvan hoitoon...

Äänestä

Aion äänestää Niinistöä.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Vaaleissa kirjoitti:

Onko teillä jo ehdokkaanne presidentiksi valittuna?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu