Kekkonen-Niinistö

Edellä mainituilla herroilla ei ollut muuta yhteistä kuin titteli presidentti.

Kekkonen oli köyhän kansan ja koko Suomen puolella.
Niinistö ajanut vain rikkaiden eduja,jotka rahoittavat hänen sirkuksensa.
23201
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 23

Vanhimmat

Kekkonen oli karismaattinen johtaja. Niinistö on pienten asioiden pieni kamreeri vailla tippaakaan karismaa ja aitoa johtaja olemusta.

Äänestä

Kekkonen oli maanpetturi ja KGBn asiamies koodinimeltään "Timo".

Äänestä
  • Suomettumisajan Sauli Niinistö ei osaa muuta, kaikki "temput" tehdään puolin ja toisin, mikä on sovittu, ihmisten hämäämiseksi.

    Sauli Niinistö aika toi terrorismin Suomeen, vaikka siitä silotellaan vain puukkoiskuna ja sen todellisuutta kiellettiin pitkään. Muutenkin maahanmuuttaja ongelmat laastaan matonalle, vaikka tilastot ovat pöyristyttäviä kuten raiskausten osalta. Sauli Niinistö ei ole koskaan ollut Suomen presidentti vaan EU-käskynhaltija ainoastaan eli hän varmistaa, ettei kukaan pullikoi EU:n päätöksiä vastaan, kun muiden maiden johtajat puolustavat omaa maataan.

    Kokoomuksen kannattajien tulisi vihdoin herätä todellisuuteen ja äänestää rehellisesti asioiden mukaan, turvallisuus, Suomen etu... silloin Sauli Niinistö ei tule kysymykseenkään.

    Vaalikoneita ei media enää mainosta, koska noin puolet kansalaista sai raikkaan nykyaikaisen Laura Huhtasaaren ehdokkaaksi. Se ei ylittänyt uutiskynnystä, avatkaa miksi, koska medialobbari firmat jakaa niin paljon toimittajille Sauli Niinistön vaalirahaa, etteivät tiedä mihin ne pimeät rahat kuluttaisivat.

    Äänestä

Niinistö on kamreeri ja jäsenkirjamies miehistä puhuttaessa.
Niinistö rehvastelee soitoillaan Putinille,mikä nilkki.

Äänestä

Kekkosen aikaan ei aioista puhuttu, Kekkonen tilaili naapurista noottikriisejä vaalikampanjansa tueksi, mikä nilkki !

Äänestä
  • Puhutaankos nyt? Sairasta pyrkyryyttä Niinistöllä.
    Vaalivauva, Lennu, lapsen kuolemalla ratsastraminen jne

    Äänestä

Unilukkari leikkii kekkiä-Lentää kukasta kukkaan.Karpela.Pasanen.mikähaukiot jne jne jep jep...

Äänestä

Niinistö hoitaa puhelinkampanjalla vaalityötään.
Soittaa vuorotellen Putinille ja Trumpille on kuin hiiri tyhjässä tynnyrissä.

Äänestä

Nyt+sinne+kokoomuspäättäjien+juttusille.Jotka+myivät+halvalla+kansan+omistaman+yrityksen+carunalle.Katainen+kehuskeli+ettei+hinnat+nouse+kuinka+kävikään+Jopa+50%.+Korotus+siirtohintoihin.Caruna+muut+sähköyhtiöt+kertoivat+että+rahat+tarvitaan+sähköverkkojen+parantamiseen,,+no+miten+kävi.Kokoomus+onko+vastuuta.+ORPO.+Ja+ja+ja.

Äänestä

Kataisen hallitus allekirjoitti Ottawan sopimuksen maamiinoista. Mikä tollo.
Pitäis saada vastuuseen Suomen varojen tuhlauksesta myynyt kansallisomaisuutta pois.
Mistä näitä h..vetin Orpoja riittää.
Saulia en edes kelpuuttaisi presidenttiehdokkaaksi.

Äänestä

.Norttikeuhko Niinistö haluaa mielellään esiintyä urheilijoiden kanssa samassa kuvassa (ilkka-lehti tänään.)
Koettaa ottaa Kekkosesta urheilullista esimerkkiä.
Varsinainen perseen nuolija,
Tuu pois Sale sä oot jo vanha ukko,vai noseeko eco.

Äänestä

Kekkonen oli presidentti.
Niinistö on presidentin irvikuva-onnex ilman samoja oikeuksia,kuin Kekkonen.

Äänestä
  • Oletko tosissasi sitä mieltä, että kansa äänesti pahan kerran väärin - ja aikoo nyt toistaa kuuden vuoden takaisen virheen. Ja kun toisaalta sanotaan, että kansa saa semmoiset johtajat kuin se ansaitsee. Kansa ei ansaitse esim. Väyrystä - on tätä kansaa vuosisatojen aikana koeteltu ihan tarpeeksi.

    Äänestä

Kekkonen oli mies isolla M:llä, Niinistö kokoomuskainen luikuri, kettu, joka kiertelee ja kaartee sanoissaan? Kansan pitää koettaa lukea puheita rivien välistä kun ei koskaan tule mitään selvää lausetta?

Äänestä
  • Kekkonen+ei+tosiaan+änkyttänyt,+puhe+oli+jämerää+ja+vaikuttavuus+100%.Niinistö+ei+silti+ole+ollenkaan+keskitasoa+huonompi+poliitikko,+taso+vain+on+laskenut,+ellei+suorastaan+romahtanut.

    Äänestä

Täytyy tunnustaa,että Suomessa ei ole ollut kunnon presidenttiä Kekkosen jälkeen.
Presidentti,joka määrää kaapin paikan ja on oikeudenmukainen
Koivisto luovutti valtaa pois , koska pelkäsi vallankäyttöä.
Hänen jälkeensä pelkkiä mediapellejä pressat.

Äänestä

Siitä mikä tai millaisen tahon rahoittajat on takana näkee mihinpäin ollan kallellaan.

Äänestä
  • Niinistö ajeli Kätsyn kanssa köyhän pojan Puntolla vaalimainoksessa. Täys puupää oli, joka tuon perusteella äänesti kokoomusmafian valtaan. Kansallinen katastrofi...

    Äänestä

Kyllä oli onnetonta Niinistön esiintyminen TV 1:n uutisissa.
Ei menannut saada sanaa suustaan. Eikä asiaansa sanotuksi. Avustajakin oli helvetti karannut.
ONKO DEMENTIA JO?

Äänestä

Presidenteillä eroa Kekkosen hyväksi 10-0.

Äänestä
  • No ei Pikku-Saulia voi edes verrata Kekkoseen...!!!

    Äänestä

Sauki on kakon mummojen oma mussukka säkkäräpää.
Jos miestä missä tarvitaan ,unohtakaa Sauli.

Äänestä

Kekkosen jälkeen itsenäisyys myytiin aika nopeasti. Nyt ollaan sekä Putlerin että varsinkin Trumpetin puudeleita. Sota tästä syntyy vielä...

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


ajatteleäänestyskopissa kirjoitti:

Edellä mainituilla herroilla ei ollut muuta yhteistä kuin titteli presidentti.

Kekkonen oli köyhän kansan ja koko Suomen puolella.
Niinistö ajanut vain rikkaiden eduja,jotka rahoittavat hänen sirkuksensa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu