Missä itsekunnioitus, missä omanarvontunto, missä luuraa terve itsetunto??? Mitä te oikein ajattelette, vai ajatteletteko te mitään?
En ymmärrä suomalaisia. Puolella on itsetunto nollissa ja omanarvontunnosta eivät ole kuulleetkaan. Anteeksi suorat sanani, mutta ei voi ymmärtää. Missä teidän ajatuksen juoksu on, onko sitä?
Miehet luulee, että he "jymäyttää/käyttää" naisia vaikka todellisuudessa naiset jymäyttää miehiä, ainakin isommissa asioissa ja sitä mitä en voi käsittää, en voi vain ymmärtää, että naiset laahaa maata pitkin "miesten perässä" ilman minkäänlaista itsekunnioitusta ja omanarvontuntoa. Ja helvetta sitä näyttämisenhalua, je kenelle te pösilöt mukamas näytätte? Itse itsellenne kuoppaa kaivatte ja sinne putoatte ikuisiksi ajoiksi, jos muutosta ei synny.
Tämä "näyttäminen" vai näytteleminen vai miksi sitä kutstaan on täysin hävettävää, minä häpeän teidän puolesta pösilöt. Ja ne loput, jotka eivät kuulu edellä mainittuun kategoriaan, niin linkittävät somen täyteen odottaen mahdollisimman paljon peukuttajia :D :D Te ootte ihan kahjoja koko jengi! Mydään vaikka persettä, jotta saadaan lapsille talvihaalarit ja korot maksettua. Antti Tuiskun biisi osuu aika moneen kyllä.
Tiedän, että yleistän isolla pensselillä, mutta kyllä näkee niin paljon suorastaan säälittäviä tapauksia, jossa ei voi kuin päätään pyörittää. joku pyöräilee hullun kiilto silmissä vaikka pahki, jos niikseen :D :D Toinen tulee näyteikkunalle näytteleen, en tiedä mitä :D Teidän pitäisi olla about sivistyneitä tai ainakin kouluttautuneita, mutta olette kuin pässit narussa. Ei se ole normaalia.
Jos, ette oikeasti löydä itsenne ja omanarvontunteenne, teitä odottaa masennus ja loppu viimeeksi työkyvyttömyys. Jo olette jo nyt tuossa iässä ihan "pihalla", niin odottakaa vaan 10- 15 vuotta, niin olette vuoteen oma.
Mutta mistä tämä juontaa juurensa? Itsekkyys? Niin huono itsetunto, että se vetelee jo sairauden puolelle? Ei turhaan suomalaisia sanota kateuden kalkkien maaksi. Kyllä olette. Vähemmistö täällä on normaaleja :D
Mua vieläkin naurattaa jotkut tapahtumat viime kesältä, kun ne meni överiksi ja ne ilmeet! Mua hävetti heidän puolestaan. kypärä päässä vedetään vaikka auton alle. Joo hyvää päivää vaan teille kaikille.
Nyt saa jäädä palstakin vähemmälle. Minä ymmärrän, jos ihminen välillä alkaa ajattelemaan muita ihmisiä, mutta sitä en ymmärrä, että alkaa "elämään" muille ihmisille. En minä vaan kärräytyisi metkriäkään kenenkään takia yhtikäs mihinkään, ellei ole oikeasti läheinen tai näin muuten vaan normaalitoimintaa. Mutta, että kosto ja näyttämisen takia en likkuisi senttiäkään.
ps. some ja jopa tämä palsta on ihan fine ja jopa antoisaa, kun sen oikein oivaltaa, mutta jos aqlat elämään somea varten, niin silloin ollaan jo metsässä ja pahasti, ja jotku eivät muuta tekkään. Ehkä heidän ajatuksenkaarensa on niin supistunut, että muuhun ei pysty.
Suorat sanat kaikille pässeille :D
4
193
Vastaukset
- Pensselisedänkäsittely
Siellä taas yyx neiti lumihiutale
näyttelemässä tärkeää - Omggggh
Pienet piirit kun on some antaa tavan ilmaista.
- 15vihmissaasta
No en tiedä haitko tätä mitä nyt kerron mutta itsellä on huono itsetunto. Ollu jo nuorena sekä on "heikkomieli" siinä mielessä että jos joku sanoo vähän tiukasti niin otan sen pahalla itseeni. Esimerkiksi jos alan selittämään jotain juttua niin sit kun oon selittäny sitä alle 10 sekunttia niin joko ne vaan lähtee pois sanoen "tosi hieno juttu" tai sanoo "mene pois" sit ajattelen että kun kerran ei muita kiinnosta niin voisin vaan olla hiljaa nii ei muitten tartte kärsiä. Ei minulla ole ilmeiseti mitään hyvää sanottavaa kauheen usein muutenkaan. Olen myös ulkonäöllisesti "ihmissaastaa" monesta syystä joten koen että mitä ihmisarvoa minulla muka on? Minun on pyrittävä vain saamaan muille suomalaisille hyvä olo tai ainakin yritän vaikka sitten niin toisin itselleni pahaa oloa. Ja minä olen saanut muutenkin kokea niin hienoja hetkiä, vaikka on mahtunut vähän epämielyttävämpiäkin hetkiä joukkoon.
Jaanpa teille tälläisen asian joka on piristänyt minua enemmän kuin mikään: ihastuin erääseen tyttöön melkein 2v sitten ja tämä tyttöhän vaikutti luonteelta tosi mukavalta. Sitten kun olin ihastunut tähän tyttöön niin tietysti vilkuilin tätä ja tyttö huomasi tämän vilkuilun ja alkoi vilkuilemaan takaisin, tai siltä se ainakin vaikutti. Tämä kaikki tapahtui koulussa, muttaTänä syksynä näin joskus tämän tytön kaverien kanssa ja tämä kohdisti katseen ja vähäsen hymyä minua kohti ja sen tapahtuman jälkeen huomasin välillä että vaikka en ollu vilkuillu tätä tyttöä enkä edes tiennyt missä voisi olla niin Sitten katseeni osui sattumalta tiettyyn suuntaan mistä tämä tyttö katsoi juuri minun suuntaan vähäsen hymyillen, Tulee niin mukava olo kun muistelen tätä :) tällein kävi vielä usemman kerran :) no nyt minä olen lopettanut tytön vilkuilun kun uskon että eipä se tytölle varmaan mukavaa ole koska olen kuitenkin sen verran ruma enkä minä halua aiheuttaa muutenkaan tälle tytölle mitään pahaa.
No olen silti hoitanut kaikki velvollisuuteni ja tulen aina olemaan tukena hyville suomalaisille vaikka sitten henki lähtis. - edlllf
Itsetunto otettiin pois valtion "tarjoamissa" oppilaitoksissa. Aloin pitämään itseäni tyhmänä ja todennäköisesti olenkin koska en tiedä kaikkea mitä pitäisi tietää.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Martina oli sarjassaan tänään 32.
Mutta eikö pyöräily ja uinti ole vahvempia hänellä kuin juoksu? Aikaa on vielä harjoitella ennen Frankfurtin kisoja.2081713Sofia miksi soitit torstaina Stefanil ja pyysit käymään kun muka olet ahdistunut.?
Oliko asia suunniteltu, kun pyysi käymään ja varmasti tiesi et miten Stefan asiaan suhtautuu.Oliko myös Seiskan toimittaja pyydetty tarkoituksella pai1031701Stepuli itkee facessa
Haluaisin pyytää julkisesti karseaa käytöstäni anteeksi lähimmiltä, naapureilta ja etenkin Sofialta! Ei ole missään olosuhteissa hyväksyttävää käyttä1031609Sofia oli ainoastaan rahan takia suhteessa Stefanin ja Nikon kanssa.
Järkyttävää miten Sofia on käyttänyt hyväksi näitä molempia miehiä ja rahat loppu niin vain haukkumiset tullut kiitokseksi heille.2541413Voi kun menisi nyt Stefan katsoo tyttären uutta ponia, viettäisi aikaa hänen kanssa.
Aika parantaa kaiken ja meillä kaikilla on elämässä vastoinkäymisiä ja yli kyllä pääsee ainakin ajan kanssa.1341370Suomi teki typeryyttään Venäjästä nyt konkreettisesti vihollisen, jota se ei aiemmin ollut.
Venäjä ei ole uhannut Suomen turvallisuutta, eikä Venäjän ja Ukrainan välinen konflikti ole signaloinut minkäänlaista uhkaa Suomelle. Se "uhka" luotii466926Minä menetän sinut kokonaan
Siksi olen paniikissa, sekaisin ja surullinen. Taitaa olla jonkinasteinen stressitila päällä. Toivottavasti sinulla on kaikki hyvin.50926Onpas Martina valinnut sopivan laulun
Storyssa kun Isben poni tulee, " älä vie lapsuuttani pois." Äiti se lähtee mieluummin panopuuksi hotelliin, kuin viettäisi senkin ajan lastensa kanssa115895Veikkauksia milloin Venäjä hyökkää Suomeen?
Veikkaan että se tapahtuu nopeasti, ehkäpä jo kesäkuussa. Suomi 5,5 miljoonan harvaan asuttu maa. Venäjä ei tarvitse suurta joukkoa Suomeen, joten kai296862Uskomatonta miten "kassatyttö Sannasta" tuli hetkessä kuoleman kauppias.
Demarit on kautta historian olleet "takinkääntäjien"mestariluokkaa kokoomuksen hihassa kiinni. Sannan arviointikyky petti täysin Naton suhteen, Brysse347822