Katselin aamulla kun elosen kuormaauto meni virtasalmentietä niin sitäkin ajoi joko lukutaidoton kuski tai sokea ym. ei pysähtynyt stop merkillä niin tekee kyllä moni muukin pitäisi saada kamera valvonta niin moni kuski saisi kotioon postia poliisilta.
stop merkki
10
635
Vastaukset
- KyttienKyttä
Joka paikkaan sinäkin ehdit kyttäämään.
Ensin Tarhatalon päädyssä käynnissä olevia autoja, sitten Kirkonpellolla bemaria, Kolhontiellä ulosajanutta naista ja nyt Virtasalmentiellä Elosen kuskia!!!
Ja ties missä muualla!!!
Oletko hullu?- kyyläjänniittaaja
Hanki elämä. URPO
- bergerah
Joo siinä onkin naurussa pitämistä kun jää jonkun Idiootin auton alle minäkin meinasin jäädä volvo tuli virtasalmentietä ja kuski ei katsonut ollenkaan oikealle Eikä pysähtynyt että semmoinen tapaus ajattele pitä kirjoitat itse olet Hullu Idiootti .
- VD42016
Ootkohan itse idiootti kun et tiedä, että Volvossa on aina sisäänrakennettu etuajo-oikeus !
- kuukunanmuna
Pistä ihan itte kamera pyäriin siihen ristaukseen. On laillistakin!
- ärripurriäinen
Tyypillistä mänttäläistä. Tunnettuahan on että; Mäntässä asuu pieni raakalaismainen kansa joka ei kunnoita lakia,liikennesääntöjä eikä varsinkaan stop-merkkejä.
- KamalaaKauhiaa
Mitä helevettiä!!!!!
Eikö Mäntässä noudateta stop-merkkiä!!!
Johan ovat suorastaan barbaareita!!!!!
- muistaainaliikenteessä
Kuka opettaisi niille ulkomaaneläjille liikennesääntöjä etteivät kävelisi huppu päässä katsomatta tielle, vaikka kuinka olisivat suojatiellä niin ei auta jos autoilija ei huomaakkaan tummia likaista katua vasten. Siinä voi pian älykännykkä livetä kädestä ja veri tirskahtaa nokasta kun joutuu auton töytäisemäksi.
- Menoxsanojokuannie
Raappu. Jatka valitsemallasi linjalla. Sinunlaiset ovat yhteiskunnan tuki !!
- Anonyymi
up
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 17913494
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h1585483Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p454920Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv1493709Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska402843Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1282042Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?1191783Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..
...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam3721697Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?
Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?1121560Jos oikeasti haluat vielä
Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚1371515