Huomasin taas ajattelevani sinua, vaikka toisin olin päättänyt....
Lähelle miehelle
OotMunKohtaloni
521624
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 52
Vanhimmat
Samasta rappukäytävästä jos olet niin tule luokseni.Kahveet jo laitoin tulille.
Hän on tehnyt jo päätöksen eilen illalla. Onneksi selvitin tämän ja nyt olen valmis jatkamaan eteenpäin. Tutustuminen olisi riittänyt, mutta ei voi enään mitään. On aika jatkaa eteenpäin.
Sama vika vaivaa minua. Vaikka välillämme ei nyt ole mitään, niin silti välillämme on jotain edelleen. Ei sillä ole mitään merkitystä mitä päätän, huomaan joka tapauksessa ennemmin tai myöhemmin taas ajattelevani sinua.
Siis kuka on hän...?
Niin voisit olla hän... Mitään meillä ei ole, korkeitaan löyhä yhteys täällä, jos sitäkään...
En voi sanoa varmaksi tunnistaneeni. Sanoisin kuitenkin, että ei se mahdotonta ole, että olisimme törmänneet täällä.
No en voi myöskään sanoa että olisin tunnistanut. Mutta olishan se joskus hauskaa yhdessä todeta tää todeksi.
Kuulostipa tutulta tuo "vaikka välillämme ei ole nyt mitään, niin silti välillämme on jotain edelleen".
Kohtaammeko kuinka usein livenä?
Millä tavalla tutulta? En noilla sanoilla ole ainakaan hänelle puhunut. Joskus saattanut sanoa, että vaikka ei vielä ollut mitään niin silti oli jo jotain....
Eipä juurikaan.
Enemmän voitaisiin minun puolestani törmäillä. Nytkin liian pitkä aika näkemisestä.
No missä te törmäilette?
Veikkaapa tuollaisilla numeroilla johonkin, lotton tai eurojackiin: 417818 :)
- Voittaa tai ei voita, mutta voi voittaa paljonkin.
17. huhtikuuta ja 18. elokuuta. Kerrankin joku uskaltaa laittaa tänne jotain tunnisteita.
Syntyi 17.8.1918
Ajattelen sinua nainen vieläkin hyvin usein.
Niin mäkin ajattelen sua mies harva se päivä siis JOS olisit hän!!Mutta niinhän lupasinkin, että en pysty sua unohtaan.
Kuinka lähelle tämä menee?
Kysyt niin ystävällisesti, niin vastaan; noin parin kilsan päähän...
Sehän osui sopivasti. Ei minullakaan tuota pidempi matka olisi kaipaamani ihmisen luokse. Mutta silti tuntuu kuin olisi tuhannen kilometrin päässä.
Niin pitkä matka on toiseen ihmiseen helpompi kuuhun on matkustaa. Olikohan lause jostain iskelmästä. Niin totta.
Kyllä miettinyt olen kun olet esittänyt niin vaikeaa koko tämän ajan. Vieläkö sinua ihmetyttää miksi olen ihan ulkona sun jutuista? Törmätty on täällä selkein tunnistein. Vittuilija luonne olet ja sen olen oppinut sinusta. Sulla on vain tuo irl ihan hukassa mitä haluan. Mutta viimein olet ymmärtänyt kun rauhaan kun jätit. Mutta myönnän että mielessä käyt ja tuntuu pahalta miksi näin toimit? Nyt kun olet jättänyt viimein rauhaan alkanut helpottaa kaikilta osin. Mutta turhaan mietit etteikö tällä oltaisi toisillemme vittuilen. Ethän voi sille mitään että tunnistin sinut ja mitä irl teit helppoa kuin heinän teko .kauanko vielä aiot miettiä minua? Ei ne kaikki niin pahoja muistoja ole meistä eihän?
Onko miehet oikeesti NÄIN tyhmiä.
Jos yksi mies on tuollainen niin miksi kirjoitat että "miehet"? Todella tyhmää yleistämistä. Sama kun minä sinun kommentistasi tyrmistyneenä seuraavaksi kysyisin että "Ovatko naiset oikeasti NÄIN tyhmiä?". Ei siis yleistetä koko sukupuolta koskemaan jos joku vastaus ei satu itseä miellyttämään. Kiitos ja hyvää päivän jatkoa!
mulla ainakin on sama tapa sanoo vaikka yhtä tarkottasinkin, älä ota ihan noin raskaasti näitä.
turhaa räkyttää räkyttämisen vuoksi.
Kyllä niitä tyhmiä miehiä täällä riittää monikoksi asti, että lepo vaan sinne.
Onko tässä kyseessä taas se työpaikkajuttu?
Ei oo heleppoo elämä. Ei katteeks käy.
Lakkaa ajattelemasta kokonaan. Tiedäthän et miehet on perseestä. Sunkin ja kaikkien.
Sitä ne tunteet teettää. Minä olen syyllistynyt ihan samaan.
Joko uskalsit laittaa viestiä suoraan tuolle miehelle vai riittääkö sinulle unelmointi?
Unelmointi riittää vallan. Moikkamoi!
Se on hänen vuoro lähestyä viestillä halutessaan. Mutta tuskin sitä tekee. Riittääkö unelmointi? Pelkäänpä että ei, mutta muuta vaihtoehtoa ei taida olla.
En uskaltaisi ...n
Mikä estää laittamasta? Onko uskallus ainoa syy vai onko jompi kumpi tai molemmat varattuja?
Mullakin naisella sama tilanne, aivan liian paljon mielessä eräs mies, vaikka ei pitäisi olla. Hän vetoaa muhun hyvin voimakkaasti, se on useiden hänen ominaisuuksiensa summa varmaan, joka sen aiheuttaa. Menen aivan lukkoon ihastuksesta, kun hänet näen eli yleensä päivittäin. Ihana mies. Ei pidä meteliä itsestään.
Pahoittelut jos tämä viesti tulee monta kertaa, jokin mättää taas tällä sivulla.
Olet sinäkin mielessäni melkein jatkuvasti,toivon että voitaisiin olla edes ystäviä.
Millaiset meidän välit nyt on.
Tällä hetkellä ei jutella, ei soitella, eikä viestitellä. Kuukausia viime näkemisestä.
No et ole hän😐
Miksette kerro teistä jotakin
No Sanos, ei vaan tohdi🙄
No Sanos mulle jotain...vaikka itsestäsi.
Ja mitähän se voisi olla..)
Saat vapaasti päättää...
En ole sinisilmäinen .. ehkä vihreäsilmäinen.
joo joo ja oikeasti vaaleahiuksinen, kokoajan vaalenee enemmän
Niin tai sit punahiuksinen.. ruskeakin ehkä oikeasssa valossa.. onhan noita mahdollisuuksia..
Huomenta, sunnuntaita💕
Kusiaisen mentävää sunnuntaita.
Päivää. Sunnuntaita, ja kuumaa kahvia...