Niinistö leikkaa työttömiltä

Herätkä

Ja antaa Herlineille.

4

76

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • fhfhfh

      Koko kansan presidenttikö ?????????

    • tämäonnähtynyt

      Tässähän se nyt nähdään onko rikkaita vai köyhiä enemmän kun äänestys alkaa,jos niinistö voittaa on rikkaita tuolloin suomessa enemmän.Eli silloin suomi on hyvin rikas maa kansanakin.

      Itse kallistun selkeästi nyt Väyrysen kannalletai,miksei myös perussuomalaistenkin mutta Väyrysen kokemus on niin ylivoimainen ettei siihen Niinistöllä ole jakoja,muutenkin Niinistöllä on nyt näyttö kaudeltaan ja se on mitätön,köyhät on joutuneet loukkuun,toista kertaa ei kokoomus enää huijaa se on varmaa,kokoomus on rikkaiten puolue ja toisaalta ymmärtämättömien puolue.

      Siis kaikki vähävaraiset ,miettikää mitä nyt äänestätte,älkää niinistön kelkkaan enään sortuko,minulle ainakin eduskunnan taholta riittää tämä kokoomus ja keskustapuolueet.

    • kuneimuutakeksi

      Leikkaa

    • Herlinit.ok

      Herlinit ovat vanhoja kekkoslaisia.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.

      Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse
      Maailman menoa
      73
      4527
    2. Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"

      Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky
      Maailman menoa
      105
      3769
    3. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      142
      3463
    4. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      37
      1970
    5. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      69
      1921
    6. Mitä on tullut

      Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.
      Haapavesi
      89
      1219
    7. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      118
      1035
    8. Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle

      Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.
      Vantaa
      127
      944
    9. Minne pyydän sut?

      Jotta saan nähdä 🤨
      Ikävä
      55
      925
    10. Mikä homma?

      https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä
      Saarijärvi
      25
      837
    Aihe