Ylen tentissä, ja esiin tuli että Niinistö ei ole puhdas pulmunen, mutta kun on median suosikki niin siitä ei puhuta.
Väyrynen puhui rehellisesti Niinistöstä
13
161
Vastaukset
Aika painavaa tekstiä Väyrynen pääsi nyt sanomaan joskus totesin, että jos Väyrynen saa kasaan kannattajakortit ja pääsee ehdokkaaksi niin minulla on aikanaan hankittu Väyrysen muki josta otan mehua ja eilen illalla se tuli samalla se tehtävä suoritettua. Tämä ei tarkoita sitä että olisin jo ratkaisuni tehnyt mutta en olisi kyllä natoon menossa.
- näin.on
Niinistö ei kyllä ole maineensa arvoinen, mutta kun media.......
- niinistöjatkaa
Muki Paavo voittaa tuppeensahatun Matin ja siitä alkaa välien selvittely kepupuolueessa,koska eihän tässä pitänyt näin käydä.
- niinistöeijatka
niinistö ja mooses lipponen olivat ajamassa Suomea €uropaskaan. Nyt ollaan siellä kusessa ja paskassa. Maksellaan aivan kankkulan kaivoon kaikki tullimaksuja myöten joissa brysselinryssät saattavat palauttaa n. 9%:a.
- Ei.jatkoon
Ei siihen mediaa tarvita. Keskusta ja sen poliitikot ovat sählineet asiat ja asiansa täysin retuperälle kaikki. Aivan samaa sählimistä, oli sitten Matti, Paavo, Juha, Paula Ilonamme tai Anneli. Peilipellejä kaikki ovat tyynni, tyveen asti.
- väyris
Väyriksen rehellisyys on veteen piirretty viiva, joka venyy ja paukkuu. Tässä vaalissa ei voita kuin yksi, se joka pääsee pressaksi, kaikki muut ovat hävinneitä.
- Pääpumppu
Koijoittaa katkera drmari.
🐃... ... ...😲 - Ärsyyntynyt
Mene katkaisuhoitoon tai suomenkielen kielikurssille. Terkut "uuninpankolle".
- ertybhnk
Niinhän tuo puhui.
- naakanketale
On totta, että Niinistö ja Lipponen rikkoivat perustuslakia mutta Suomen kansa on niin nössöä, että ei sellaisista pikkujutuista välitä. Ei kunnon poliitikolle perustuslakikaan kuten eivät muutkaan lait saa olla este, pieni hidastetöyssy vain.
Katsoin pätkän tuota Väyrysen vaalitenttiä, mieshän on täysi pelle! Ei muita haukkumalla
kerätä ääniä, juna on mennyt aikoja sitten.- maestrokin
Väyrynen on teatterin teossa ammattilainen,kesällä ohjasi ja näytteli omaa kirjoittamaansa näytelmää ja sehän näkyy nytkin vaalityössä,kun vetää teatteriesityksiä pitkin Suomea.
- Pave.on.kiva
Minä äänestän Väyrystä syystä siitä... enpä kerro. Ähkäkuti
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Et siis vieläkään
Et ilmeisesti ole vieläkään päässyt loppuun asti mun kirjoituksissa täällä. Kerro ihmeessä sit, kun valmista 😁 tuskin k502244Hyvä että lähdit siitä
Ties mitä oisin keksinyt jos oisit jäänyt siihen, näit varmaan miten katoin sua.... 😘🤭😎💖25988Aavistatko että moni tietää
Vai ollaanko hyvin vedätetty pokerinaamalla. No kun vähiten odotat niin yllätämme sinut82952Yritin saada
Vastauksia mutta et voinut olla rehellinen ja kaiken kannoin yksin. Halusin kovasti ymmärtää mutta en voi enää ymmärtää.11914- 68873
Koronarokotus sattui oudon paljon nyt sairaanhoitaja Tanja 46 istuu pyörätuolissa
Pitkä piina piikistä Kun Tanja Vatka käy suihkussa, tuntuu kuin ihoa revittäisiin raastinraudalla irti. Hän on kärsinyt54853Olisitko mies valmis?
Maksamaan naisellesi/vaimollesi/tyttöystävällesi elämisestä syntyvät kulut, ruokailun, vuokran ja muut välttämättömät me121842Kronikat..
Mikä hele… on tää yks kronikat mikä suoltaa facessa kaikkea julkaisua ja AINA samoista firmoista imatralla??? Eikö ne mu10773vieläkin sanoa voin...
💖💛💖💛💖💛💖💛💖 💛 Beijjjbeh 💛 Kaks vuotta tänään täällä. Miten hitossa jotkut on jaksaneet kymmeniä vuos22753Täällä istun ja mietin
Miten paljon haluaisin katsoa sinua juuri niin kuin haluaisin katsoa sinua. Rakastavin silmin. Näkisit vihdoin senkin pu49749