Sale hakee kannatusta työttömiltä

Siksi allekirjoitti kannustuslain. Kaikki ovat innoissaan. Ilmaista
3<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Miksi ei olisi allekirjoittanut?
Eduskuntahan päättää lait ja presidentti vain vahvistaa.
Luulisi hiukan perseen nousevan sohvalta "tukipettereilläkin"...muuhunkin kuin kaljatölkin hakuun jääkaapista.
Tulisi vaan nopeasti tiukennuksia tuohon aktiivimalliin.
Niin kauan kun on avoimia työpaikkoja joka puolella, jopa työvoimapulaa joillakin aloilla, on turha naukua kenenkään mitään.
Lisäkoulututusta/kurssitusta ja töihin vaan.
Kuka ei kykene töihin (oikeasti sairas), sairasloman ja kuntoutustuen hakuun.
Enkä usko, että vanhempia ja sairaita niin "aktivoidaankaan", vaan järjestellään muuten asioita.
Eli ennen oli ainakin TYP, en tiedä onko enää, sinne vaan vajaakuntoiset etsimään omaa polkua.

Äänestä
  • Puhelinmyyntiä joopa joo provikkapalkalla 200 e/kk näitä löytyy .... oma puhelin

    Äänestä

  • HYvä sitä kita suurella vittuilla kun kultalusikalla syötetty?? Olet ollut herraspenska, sulla on samanlainen viha kansaa kohtaan kuin lahtari siipilällä, oletko lestu, käytkö käännystyskokouksissa , muistat varmaan lauseen : ei tämä vielä mitään pahempaa on tulossa?? KOPiO!!!!!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


työvoimaatarjolla kirjoitti:

Siksi allekirjoitti kannustuslain. Kaikki ovat innoissaan. Ilmaista

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu