omalla palstallaan, ja nyt myös näiden sinisten.
RKP:n palstalla on ollut kova sensuuri jo pidempään, ja juuri suomenkielisten asiallisia avauksia poistetaan paljon. Vaikka avaus olisi kuinka hyvä ja asiallinen, niin mikään ei takaa etteikö sitä poistettaisi. RKP:n kannattajat taas voivat varsin vapaasti kirjoitella asian vierestä, eikä juttuja poisteta.
Kyllä hätä täytyy olla kova RKP:llä jos tällaisillekkin palstoille täytyy saada sensurointi, estämään kertomasta tosiasioita.
RKP yrittää estää kielikeskustelua
8
370
Vastaukset
- Tervemenoo
Menepä sitten muiden puolueiden palstoille kielikeskusteluihin.
- eipersuille
NATO-jäsenyyttä vastustavat Persut ja maanpetokselliset aatetoverinsa pyrkivät estämään kansalaisilta vieraiden kielten opiskelun. Persut vastustavat ruotsin kielen opiskelua ja haukkuvat Viroa, etenkin sen NATO-jäsenyyttä.
- turha.kieli
Sveko valehtelee tuttuun tyyliin, persut kun ei vastusta ruotsin kielien opiskelua vaan haluaa pakkoruotsin pois kuten n. 74% kansasta.
Onneksi ruotsin kieli tulee kuitenkin vähitellen katoamaan mantereelta.
- Kuinkakehtaa
Ylen selvitys paljastaa: Laura Huhtasaaren gradussa rajusti luultua enemmän plagioitua tekstiä – professori: “Plagiointia ei voi mitenkään kiistää”
https://yle.fi/aihe/artikkeli/2018/05/09/ylen-selvitys-paljastaa-laura-huhtasaaren-gradussa-rajusti-luultua-enemman - häiriköitäliikaa
Tuskin yrittää rkp estää mitään keskustelua. Taitaa olla häiriköiden häiriköintiä, jota yritetään estää. Sitä on liikaa politiikka-palstoilla ja samat häiriköt usein kyseessä. Näitä häiriköitä vain ottaa päähän, kun heidän ei anneta rauhassa häiriköidä.
- jaktklubben_supee
On kaksi palstaa S24:ssä, joiden kuvauksen vieressä on huomautus siitä, mihin palsta on tarkoitettu, Puolueet -> RKP ja Harrastukset -> Veneily -> Purjehdus.
- Anonyymi
RKP-aktiiivi tomii moderattorina myös Kielipolitiikka-pasltalla!?
Tuo RKP:n käskystä aikoinaan poistettu palsta tuotiin takaisin, mutta vain näennäisesti. Koska tuo svekosensori sabotoi kaiken asiakeskustelun.
Suomi24 ottaa käskyjä suoraan RKP:n puoluetoimistolta, kuten valta- eli svekomediamme alaisen sivuston täytyykin tehdä tässä sekokratiassamme. - Anonyymi
Pakkoruotsi on hukkaruotsi.
Ruotsinkielisiä mantereella 4,78 %.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 863028
En löydä sinua
En löydä sinua täältä, etkä sinä varmaankaan minua. Ennen kirjoitin selkeillä tunnisteilla, nyt jätän ne pois. Varmaan k232752Eelin, 20, itsemurhakirje - Suomalaisen terveydenhuollon virhe maksoi nuoren elämän
Yksikin mielenterveysongelmien takia menetetty nuori on liikaa. Masennusta sairastava Eeli Syrjälä, 20, ehti asua ensi1092354- 401734
Hajoaako persut kuten 2017?
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011217813.html Tämä on totisinta totta. Persut on murroksessa. Osa jättää puolueen2421581- 321547
Kamala uutinen: Henkilö kuoli Tokmannin pihaan Kankaanpäässä- Jäi trukin alle
IL 9.5.2025 Ihminen kuoli Kankaanpään Tokmannin edustalla perjantaina aamupäivästä. Poliisin mukaan henkilö oli jäänyt411505- 281300
Ne oli ne hymyt
Mitä vaihdettiin. Siksi mulla on taas niin järjetön ikävä. Jos haluat musta eroon päästä niin älä huomioi mua. Muuten kä201266- 951181