RKP yrittää estää kielikeskustelua

todella.surkeaa

omalla palstallaan, ja nyt myös näiden sinisten.

RKP:n palstalla on ollut kova sensuuri jo pidempään, ja juuri suomenkielisten asiallisia avauksia poistetaan paljon. Vaikka avaus olisi kuinka hyvä ja asiallinen, niin mikään ei takaa etteikö sitä poistettaisi. RKP:n kannattajat taas voivat varsin vapaasti kirjoitella asian vierestä, eikä juttuja poisteta.

Kyllä hätä täytyy olla kova RKP:llä jos tällaisillekkin palstoille täytyy saada sensurointi, estämään kertomasta tosiasioita.

8

380

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Tervemenoo

      Menepä sitten muiden puolueiden palstoille kielikeskusteluihin.

    • eipersuille

      NATO-jäsenyyttä vastustavat Persut ja maanpetokselliset aatetoverinsa pyrkivät estämään kansalaisilta vieraiden kielten opiskelun. Persut vastustavat ruotsin kielen opiskelua ja haukkuvat Viroa, etenkin sen NATO-jäsenyyttä.

      • turha.kieli

        Sveko valehtelee tuttuun tyyliin, persut kun ei vastusta ruotsin kielien opiskelua vaan haluaa pakkoruotsin pois kuten n. 74% kansasta.

        Onneksi ruotsin kieli tulee kuitenkin vähitellen katoamaan mantereelta.


    • Kuinkakehtaa
    • häiriköitäliikaa

      Tuskin yrittää rkp estää mitään keskustelua. Taitaa olla häiriköiden häiriköintiä, jota yritetään estää. Sitä on liikaa politiikka-palstoilla ja samat häiriköt usein kyseessä. Näitä häiriköitä vain ottaa päähän, kun heidän ei anneta rauhassa häiriköidä.

    • jaktklubben_supee

      On kaksi palstaa S24:ssä, joiden kuvauksen vieressä on huomautus siitä, mihin palsta on tarkoitettu, Puolueet -> RKP ja Harrastukset -> Veneily -> Purjehdus.

    • Anonyymi

      RKP-aktiiivi tomii moderattorina myös Kielipolitiikka-pasltalla!?

      Tuo RKP:n käskystä aikoinaan poistettu palsta tuotiin takaisin, mutta vain näennäisesti. Koska tuo svekosensori sabotoi kaiken asiakeskustelun.

      Suomi24 ottaa käskyjä suoraan RKP:n puoluetoimistolta, kuten valta- eli svekomediamme alaisen sivuston täytyykin tehdä tässä sekokratiassamme.

    • Anonyymi

      Pakkoruotsi on hukkaruotsi.
      Ruotsinkielisiä mantereella 4,78 %.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ikävöin sinua kokoyön!

      En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun
      Ikävä
      61
      4378
    2. KALAJOEN UIMAVALVONTA

      https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar
      Kalajoki
      149
      3165
    3. Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin

      Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo
      Tunteet
      48
      2482
    4. Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?

      Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?
      Kalajoki
      50
      2407
    5. Hukkuneet pojat kalajoella pakolaisia?

      Eivät osanneet suomea nimittäin.
      Maailman menoa
      98
      2065
    6. Älä mahdollisesti ota itseesi

      En voinut tietää. Sitäpaitsi.. niin
      Ikävä
      24
      1883
    7. Ota nainen yhteyttä ja tee Tikusta asiaa?

      Niin sitten minä teen Takusta asiaa.
      Ikävä
      30
      1616
    8. Joku hukkui Hyrynsalmella?

      Oliko mökkiläinen taas?
      Hyrynsalmi
      23
      1612
    9. Mitä sinä mietit

      Mies?
      Ikävä
      154
      1451
    10. Metsästysmökki

      Metsästyskortti saapui. Lisäksi metsästysmökki varata!
      Kuhmo
      34
      1253
    Aihe