Pressaa äänestämään !

Supatusta

Virrat kun on tunnetusti vihreää aluetta niin muistakaa nyt äänestää Paavoa, että saadaan kunnon pressa, joka hoitelee Suomineidon asiat mallilleen.

18

626

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ClassikkoVäyrynen

      Väyryset on ajettu loppuun, tulihan ne jo joskus -96 ei niitä kannata tekohengittää väkisin ja politiikassa on sama laki.

    • ensikerrallasitten

      Paavo se poistaisi itärajan ensi töinään, kuvittelee kait että kun ei päässytkään amerikan presidentiksi niin kelpaa sitten venäjän sama virka. Olishan se kun paavo edellä ja puuttini kolme askelta jäljessä.. Varmaan ainakin korruptio toimisi.

    • määainakin

      Minä ainakin äänestän Paavoo.

    • EIeläkeukkoja

      Aikanaan kannatin Paavoa. mutta nyt Paavo ja Sauli ovat jo aikansa eläneet pressaehdokkaissa, eläkkeelle joutavat ja uutta verta kehiin, ettei taannuta.

    • PoF

      Ihan sama kuka on Suomen presitentti.Laura,Sauli,Paavo...
      Kunhan se ei vain ole Pekka of Finland.

    • Paavokinok

      Kaikki Lauran puolesta.

    • paavo2

      Ääni Paavolle on protesti Sipilälle

    • Bööpi

      Paavo tahtoo kekkosen ajat takaisin. En ollut silloin vielä syntynyt että nou tänks

    • Paavo2

      Vanhat hyvät ajat.

    • Pöpiii

      Ei koskaan enää palaa.

      • muslimiterrorirtit.ry

        Palaa ne, Laura järjestää.


      • Paitsi_että
        muslimiterrorirtit.ry kirjoitti:

        Palaa ne, Laura järjestää.

        Sillä on Jyväskylän yliopiston järjestämässä tutkimuksessa ihan tarpeeksi järjestämistä.


    • kepukepukepu

      Niinistö voittaa, paavo on kyllä hyvä kakkonen ja sekös harmittaa änkyräkepulaisia.

    • Paavo2

      Tämä on se järjestys ja se Sipilää harmittaa.

    • Kiiariiooo

      Äänestäkää Nils toorwalttia, Suomi on 2kielinen maa.

    • sangvan

      paavo sekoittaa hallituksen rivit äänestäkää paavoa,,,,,,,

      • Paavo2

        Näin se pitää mennä.


    • turvallisuusennenkaikkea

      Kaikki pressatestit tehtynä ja aina sama lopputulos. Ensin ajattelin minäkin äänestää Niinistöä, mutta tarkemmin tutustuin ehdokkaiden kommentteihin ja minua pelottaa tuo NATO, kun meillä on Venäjän kanssa tuota yhteistä rajaa aika paljon ja jos liitytään NATOn kanssa, niin EU on syöttänyt meidät pahimpaan paikkaan, mitä voi olla.
      Ehdokkaiden esittelyjen jälkeen NATO kanta sittenkin muodostui minulle yhdeksi tärkeimmistä kannoista ja siksi valitsin EI NATO ehdokkaan ja hän oli Matti Vanhanen.
      Onhan hän aikanaan toiminut pääministerinä ja omaa valtavan ulkopoliittisen osaamistaustan. Vastaa myös kaikkiin kysymyksiin selkeästi, ei kiertele, niin kuin Niinistö tekee.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Minkähän takia ns. persuille ei tunnu työ maistuvan?

      Vaikuttavat olevan joutoväkeä syystä tai toisesta  – työttömiä tai työeläkeloisia. Muiden rahoilla pötköttelevää väkeä,
      Maailman menoa
      131
      4665
    2. Kaipaamasi miehen nimi?

      Ja maakunta tai kaupunki?
      Ikävä
      21
      3460
    3. Olit ihan

      Kiihkona silloin. Sen näki ja lähes tunsi. Ei tainnut olla kaukana et olisit vetänyt lähellesi jos siihen olisi hetki tu
      Ikävä
      30
      3393
    4. Miksiköhän vasemmistossa on niin paljon ns. tapatyöttömiä ja muita köyhiä?

      Tokihan Minja Koskela oli sitä mieltä, että ei terveenkään ihmisen ole pakko tehdä töitä, sitä neuvoa moni vassu noudatt
      Maailman menoa
      49
      3230
    5. Oletko keskustellut kaivatustasi muiden

      Kanssa lähiaikoina? Jos, onko keskustelu ollut positiivista tai negatiivista? Vaikuttaako keskustelut mielipiteeseesi ka
      Ikävä
      51
      3015
    6. Trump huonommassa kunnossa kuin Usasta virallisesti sanotaan?

      "Terveys on vakaa mutta ei normaali".Uskallan melkein sanoa,että Trumpin terveydentilaa kaunistellaan.Myös se että se nu
      Maailman menoa
      122
      2839
    7. Kyllä on Vasemmistoliitosta Koskelan johdolla tullut todellinen ääripuolue

      se on niin tulipunainen kuin olla voi, ja selvästi haluaa jatkuvasti eripuraa, ja repiä kansaa kahtia. Siinä on jo vuod
      Maailman menoa
      19
      2594
    8. Suomen veroaste 5 %-yks liian matala

      Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.
      Maailman menoa
      113
      2325
    9. Vornanen ja oulainen

      Voi voi Ville mihin sekaannuit🥶
      Oulainen
      9
      2239
    10. MTV: Harvinainen haastattelu! Vappu Pimiä kommentoi vihdoinkin uutta TTK-juontajaa

      TTK-juontajaspekuloinnit käyvät edelleen kuumana. Kenet sinä haluaisit uudeksi TTK-juontajaksi? Kommentoi alle! Lue,
      Suomalaiset julkkikset
      14
      2135
    Aihe