Virrat kun on tunnetusti vihreää aluetta niin muistakaa nyt äänestää Paavoa, että saadaan kunnon pressa, joka hoitelee Suomineidon asiat mallilleen.
Pressaa äänestämään !
18
617
Vastaukset
- ClassikkoVäyrynen
Väyryset on ajettu loppuun, tulihan ne jo joskus -96 ei niitä kannata tekohengittää väkisin ja politiikassa on sama laki.
- ensikerrallasitten
Paavo se poistaisi itärajan ensi töinään, kuvittelee kait että kun ei päässytkään amerikan presidentiksi niin kelpaa sitten venäjän sama virka. Olishan se kun paavo edellä ja puuttini kolme askelta jäljessä.. Varmaan ainakin korruptio toimisi.
- määainakin
Minä ainakin äänestän Paavoo.
- EIeläkeukkoja
Aikanaan kannatin Paavoa. mutta nyt Paavo ja Sauli ovat jo aikansa eläneet pressaehdokkaissa, eläkkeelle joutavat ja uutta verta kehiin, ettei taannuta.
- PoF
Ihan sama kuka on Suomen presitentti.Laura,Sauli,Paavo...
Kunhan se ei vain ole Pekka of Finland. - Paavokinok
Kaikki Lauran puolesta.
- paavo2
Ääni Paavolle on protesti Sipilälle
- Bööpi
Paavo tahtoo kekkosen ajat takaisin. En ollut silloin vielä syntynyt että nou tänks
- Paavo2
Vanhat hyvät ajat.
- Pöpiii
Ei koskaan enää palaa.
- muslimiterrorirtit.ry
Palaa ne, Laura järjestää.
- Paitsi_että
muslimiterrorirtit.ry kirjoitti:
Palaa ne, Laura järjestää.
Sillä on Jyväskylän yliopiston järjestämässä tutkimuksessa ihan tarpeeksi järjestämistä.
- kepukepukepu
Niinistö voittaa, paavo on kyllä hyvä kakkonen ja sekös harmittaa änkyräkepulaisia.
- Paavo2
Tämä on se järjestys ja se Sipilää harmittaa.
- Kiiariiooo
Äänestäkää Nils toorwalttia, Suomi on 2kielinen maa.
- sangvan
paavo sekoittaa hallituksen rivit äänestäkää paavoa,,,,,,,
- Paavo2
Näin se pitää mennä.
- turvallisuusennenkaikkea
Kaikki pressatestit tehtynä ja aina sama lopputulos. Ensin ajattelin minäkin äänestää Niinistöä, mutta tarkemmin tutustuin ehdokkaiden kommentteihin ja minua pelottaa tuo NATO, kun meillä on Venäjän kanssa tuota yhteistä rajaa aika paljon ja jos liitytään NATOn kanssa, niin EU on syöttänyt meidät pahimpaan paikkaan, mitä voi olla.
Ehdokkaiden esittelyjen jälkeen NATO kanta sittenkin muodostui minulle yhdeksi tärkeimmistä kannoista ja siksi valitsin EI NATO ehdokkaan ja hän oli Matti Vanhanen.
Onhan hän aikanaan toiminut pääministerinä ja omaa valtavan ulkopoliittisen osaamistaustan. Vastaa myös kaikkiin kysymyksiin selkeästi, ei kiertele, niin kuin Niinistö tekee.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Putin lähti takki auki sotaan....
Luuli, että kolmessa päivässä hoidetaan, nyt on mennyt 3,5 vuotta eikä voitosta tietoakaan. Kaiken lisäksi putin luuli,1053565Näitä venäjä-faneja tuntuu edelleen vaan riittävän - kummallista
ja lähinnä siis ihan suomalaisia. Mitä hienoa ja hyvää he näkevät maassa joka on diktatuuri, maassa jossa ei ole sananv2242316Ulkoistin makuaistini Yleisradiolle
Nyt voimme luottaa siihen, että Virallinen Totuus tekee maistelutyön puolestamme. Me persulandiassa arvostamme priimaa,02120Sanna on pakottaja, domina
Pakotti sadistisessti työttömät hakemaan töitä, josta seurasi hirmuinen työttömyys. Näin on asia, jos uskomme Hesarin k381869Skodan hankintaan painostaminen toi potkut
Kylläpä on kovat keinot käytössä, kun on yritetty pakottaa hankkimaan Skoda painostuskeinoilla. Kyllä valinnan pitää oll91669- 951128
No onneks ei tartte sit olla
Mustis ku se ootki sinä itte 😂😂 Oon pelännyt että ehkä teille kehkeytyy jotain enemmän ku niin paljon yhteistä mut....5920- 51882
Lahden kolarisuma ja automaattinen hätäjarrutusjärjestelmä
Olisiko uudehkojen autojen automaattinen hätäjarrutusjärjestelmä vähentänyt kolareiden määrää tuolla Lahden tiellä? Sumu70860Sinkkuihmisten suppea kuva maailmasta.
Siskoni on jo vannoutunut sinkku. Hän ei haaveile mitään suhdejuttuja. Mutta välillä mietin, miten vähän ja suppeasti130822