Veljeni Veka, joka on viisaampi mies kuin minä ,sanoo, että vaalea nainen on kuin söisi hernekeittoa ilman herneitä;
http://www.iltalehti.fi/politiikka/201801102200658757_pi.shtml
Toistaiseksi ei tämäkään nainen ole vakuuttanut.
Perussuomalaiset on menossa jne.
Maailmassa on muitakin asioita kuin maahanuutto ja rasismi.
Tiesittekö ?
Hernekeitto, blondi ja mauttomuus.
3
55
Vastaukset
- Repikääsiitähehe
Persut on sitten huvittavia. Hurjaa veikkailua ketkä tällä palstalla ei tykkää Huuhaasaaresta. On mainittu vasuri, vihervasuri, kepulainen, kokkare, sininen jne. Persujen kannatus on noin 8 proosaa. Onko persut miettineet, että jos Huuhaa ei tuohon yllä, niin edes omat ei luota Huuhaan osaamiseen?
- KuunariDuunari
Seksuaalinen suuntautuminen myös usein on mainittuna näiden vihervasuri,sininen,suvakki ym jatkeena.
Kummaksuttaa tämä tapa ,jolla eriävää mieltä olevia persut halveksuu!
Demokratia kuitenkin sallii oikeuden muodostaa mielipiteen omien arvojen mukaan.
Onneksi ei mikään puolue sido mielipidettä ja voi olla erimieltä vaikka kaikkien kanssa,ehkä valita vähimmän huonon äänestettäväkseen.
Joitain asiota kyseenalaistaessani eri puolueiden palstalla on havainto se,että tällä pastalla eniten hyökätään alatyylisin ilmaisuin kimppuun.
Politiikalla ei ole mitään tekemistä tämän kanssa,eikö vittuilun sijaan pitäisi osoittaa mielipiteeni vääriksi,jos kannatusta haluaa???
Suomalaisuuteen ei ole perinteisesti kuulunut tämä "kuumaverisyys" jota persut nyt edustaa.
- nyjännätään
Saako Huhtasaari kaikkien persujen äänet? Noin 8 prossaa pitäisi tulla äänisaaliiksi, jos ei tule niin joukossanne on myyriä ja pettureita. Alkaako uudet puhdistukset?
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Martina oli sarjassaan tänään 32.
Mutta eikö pyöräily ja uinti ole vahvempia hänellä kuin juoksu? Aikaa on vielä harjoitella ennen Frankfurtin kisoja.2081676Sofia miksi soitit torstaina Stefanil ja pyysit käymään kun muka olet ahdistunut.?
Oliko asia suunniteltu, kun pyysi käymään ja varmasti tiesi et miten Stefan asiaan suhtautuu.Oliko myös Seiskan toimittaja pyydetty tarkoituksella pai1001606Stepuli itkee facessa
Haluaisin pyytää julkisesti karseaa käytöstäni anteeksi lähimmiltä, naapureilta ja etenkin Sofialta! Ei ole missään olosuhteissa hyväksyttävää käyttä971520Sofia oli ainoastaan rahan takia suhteessa Stefanin ja Nikon kanssa.
Järkyttävää miten Sofia on käyttänyt hyväksi näitä molempia miehiä ja rahat loppu niin vain haukkumiset tullut kiitokseksi heille.2541398Voi kun menisi nyt Stefan katsoo tyttären uutta ponia, viettäisi aikaa hänen kanssa.
Aika parantaa kaiken ja meillä kaikilla on elämässä vastoinkäymisiä ja yli kyllä pääsee ainakin ajan kanssa.1341363Minä menetän sinut kokonaan
Siksi olen paniikissa, sekaisin ja surullinen. Taitaa olla jonkinasteinen stressitila päällä. Toivottavasti sinulla on kaikki hyvin.48897Onpas Martina valinnut sopivan laulun
Storyssa kun Isben poni tulee, " älä vie lapsuuttani pois." Äiti se lähtee mieluummin panopuuksi hotelliin, kuin viettäisi senkin ajan lastensa kanssa115883Suomi teki typeryyttään Venäjästä nyt konkreettisesti vihollisen, jota se ei aiemmin ollut.
Venäjä ei ole uhannut Suomen turvallisuutta, eikä Venäjän ja Ukrainan välinen konflikti ole signaloinut minkäänlaista uhkaa Suomelle. Se "uhka" luotii437870Veikkauksia milloin Venäjä hyökkää Suomeen?
Veikkaan että se tapahtuu nopeasti, ehkäpä jo kesäkuussa. Suomi 5,5 miljoonan harvaan asuttu maa. Venäjä ei tarvitse suurta joukkoa Suomeen, joten kai291830Uskomatonta miten "kassatyttö Sannasta" tuli hetkessä kuoleman kauppias.
Demarit on kautta historian olleet "takinkääntäjien"mestariluokkaa kokoomuksen hihassa kiinni. Sannan arviointikyky petti täysin Naton suhteen, Brysse347815