Lauran kannatus nousee kohisten. Ilmankos sinisillä satiaisilla pääsuonet pullistelee kiukusta??!
Lauran kannatus jo 7% !!
9
113
Vastaukset
- SiittäOnKysymys
Mitä?! Eivätkö edes kaikki persut kannata omaa ehdokastaan?
Onhan noita hupiehdokkaita kaksi. Persuleirissä kun on aika kova paikka mennä äänestämään naista, niin sitten tuo toinen huumoritapaus saa niitä ääniä...
- faktaperse-2018
Uusimman gallupin mukaan jo 11% haluaisi Lauran Niinistön vastaehdokkaaksi. Hupiehdokas Soini ei päässyt vastaaviin lukuihin koskaan, vaikka olikin 10-vuotta juoppojen ja laiskojen toimittajien epäjumala.
- hyväsauli
faktaperse-2018 kirjoitti:
Uusimman gallupin mukaan jo 11% haluaisi Lauran Niinistön vastaehdokkaaksi. Hupiehdokas Soini ei päässyt vastaaviin lukuihin koskaan, vaikka olikin 10-vuotta juoppojen ja laiskojen toimittajien epäjumala.
Kysymyshän oli vain vastaehdokkaasta Niinistölle, ei normaali kannatus kysely.
(Niinistön kannatusprosenttiahan tuossa kyselyssä ei tietenkään voinut kysyä.)
Eka kierros ratkaisee pelin(SN), onneksi, pääsee noista pelleistä eroon hetkeksi.
Sellainen gallup, persut eivät taida ymmärtää tuotakaan mistä oli kyse:)
Entäpä Paavo-reppana, ei edes oma gallup tuonut mieleistä tulosta, hitsi, että nämä ovat huvittavia. faktaperse-2018 kirjoitti:
Uusimman gallupin mukaan jo 11% haluaisi Lauran Niinistön vastaehdokkaaksi. Hupiehdokas Soini ei päässyt vastaaviin lukuihin koskaan, vaikka olikin 10-vuotta juoppojen ja laiskojen toimittajien epäjumala.
Tuo on totta, että persujen ehdokkaat eivät ole koskaan olleet hirveän suosittuja pressanvaaleissa. Edes Soinin aikaan. Vähemmän nyt, kun "karismaattinen" johtohahmo puuttuu.
Joo, se yksi EU:ssa istuva nassukka ei todellakana ole karismaattinen ja se tajutaan heti kun se alkaa enemmän esiintymään julkisuudessa. :)
- torilla-todettiin
Osa persuista ei mene äänestämään lainkaan. Ovat niin pettyneitä Soinin petospolitiikkaan, eli ovat jotenkin edelleen "kanveesissa".
- VoinLyödäVetoa
Lauran kannatus jo 70%, kannattaako koko vaaleja edes järjestää! Vai oliko se sittenkin 0.7%, en mie muista.
Todellisuudessa Niinistö voittaa joko ensimmäisellä kierroksella tai toisella jolloin vastassa on Haavisto.- homotjalespothelvettiin
Homo Pekka ei pääse toiselle kirrokselle,kansa tullut järkiinsä eise enään toistu.
- AnteeksiKuinka
Pekka ei ole edes kiinnostunut toisesta kirroksesta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Martina oli sarjassaan tänään 32.
Mutta eikö pyöräily ja uinti ole vahvempia hänellä kuin juoksu? Aikaa on vielä harjoitella ennen Frankfurtin kisoja.2081660Sofia miksi soitit torstaina Stefanil ja pyysit käymään kun muka olet ahdistunut.?
Oliko asia suunniteltu, kun pyysi käymään ja varmasti tiesi et miten Stefan asiaan suhtautuu.Oliko myös Seiskan toimittaja pyydetty tarkoituksella pai841566Stepuli itkee facessa
Haluaisin pyytää julkisesti karseaa käytöstäni anteeksi lähimmiltä, naapureilta ja etenkin Sofialta! Ei ole missään olosuhteissa hyväksyttävää käyttä961463Sofia oli ainoastaan rahan takia suhteessa Stefanin ja Nikon kanssa.
Järkyttävää miten Sofia on käyttänyt hyväksi näitä molempia miehiä ja rahat loppu niin vain haukkumiset tullut kiitokseksi heille.2541392Voi kun menisi nyt Stefan katsoo tyttären uutta ponia, viettäisi aikaa hänen kanssa.
Aika parantaa kaiken ja meillä kaikilla on elämässä vastoinkäymisiä ja yli kyllä pääsee ainakin ajan kanssa.1341361Minä menetän sinut kokonaan
Siksi olen paniikissa, sekaisin ja surullinen. Taitaa olla jonkinasteinen stressitila päällä. Toivottavasti sinulla on kaikki hyvin.48892Onpas Martina valinnut sopivan laulun
Storyssa kun Isben poni tulee, " älä vie lapsuuttani pois." Äiti se lähtee mieluummin panopuuksi hotelliin, kuin viettäisi senkin ajan lastensa kanssa115880Suomi teki typeryyttään Venäjästä nyt konkreettisesti vihollisen, jota se ei aiemmin ollut.
Venäjä ei ole uhannut Suomen turvallisuutta, eikä Venäjän ja Ukrainan välinen konflikti ole signaloinut minkäänlaista uhkaa Suomelle. Se "uhka" luotii414852Veikkauksia milloin Venäjä hyökkää Suomeen?
Veikkaan että se tapahtuu nopeasti, ehkäpä jo kesäkuussa. Suomi 5,5 miljoonan harvaan asuttu maa. Venäjä ei tarvitse suurta joukkoa Suomeen, joten kai290822Uskomatonta miten "kassatyttö Sannasta" tuli hetkessä kuoleman kauppias.
Demarit on kautta historian olleet "takinkääntäjien"mestariluokkaa kokoomuksen hihassa kiinni. Sannan arviointikyky petti täysin Naton suhteen, Brysse347807