Pitäisi päättää tuhkautanko koiran vai hautaanko kokonaisena?
Koiran viimeinen matka
17
542
Vastaukset
- Minavaan1969
Itse tuhkasin koska minusta kaikki lemmikkien haustaus maat kamalassa kunnossa mikkelissä ja joroisissa tuhkaus mahdollisuudet
- Telluvainaa
Kaivaa kuopan. Viskaa sinne.
- Enkelikoira
Meidän kaksi koiraa on haudattu lemmikki-eläinhautausmaalle. Ei ole sotkuinen.Hoidamme jatkuvasti hautaa.Puinen risti,kynntilä.Aistin sen rakkauden,miten tärkeä koira on ollut.Sinne on jätetty koiran talutushihnoja,pantoja.Talvellakin voi haudata koiria.Voisko tuo sieluton,sydämetön hirviö pitää kerrankin turpansa kiinni.
- Wuhwuhhyväämatkaa
Määrääkö laki minne saa haudata? Kaveri hautasi talonsa takapihalle. Siellä on nyt koira haudattuna.
- Enkelikoira
Laista en tiedä,mutta lankomies hautasi koiransa kesämökilleen.
- Jussinironen
Kannattaakohan tuota omalle pihalle kuitenkaan? Entäs jos tulee tarvetta myydä tai tehdä piharemonttia? Minä vein maaseudulle kivaan paikkaan.
- Kunnioittaenmuistoja
Voiko pönttöuunissa itse tuhkata koiran? Sitten pistää ruoan hautumaan jälkilämpöön? Ennen vanhaan on näin tehty. Erittäin hyötykäyttöön tulisi ja samalla torppa lämpiää.
- julleoinas
Kannattaa kunnolla imeyttää siihen jotain öljyä tai löpöä, palaa kuumemmalla liekillä.
- Tsuippaduippapysytsä
Hyi kauhea näitä juttuja :D :D Eiköhän tuhkata lemmikit tuhkaamoissa ja ruuat tehdä oikeissa uuneissa vai mitä pösilöitä olette. Provoja nämä taitaa olla. Varmaan anopin ruumiinkin pistäsitte uuniin.
- Telluvainaa
Haudattiin metsään.
- Elämäonelämää
Pysty-uunissa eli pönttöuunissa voi hauduttaa ruokaa,mutta pitää olla tarkka,ettei sitä tuhkaa lennä ruokaa. Kunnolla peitetty esim pyrex vuoka. Karjalanpaisti onnistui hyvin.
- Verot
Nyt olisi aika herätä ylläpidon ja heittää nämä sekopäät pois täältä.Päivät pitkät kytätään,kellekkä veetuillaan.Meidän verorahoilla maksetaan tämän roskasakin elämä.
- Porkkanaaverot
Ai ai. Miten se noon menöö tunteisiim. Kuka se haukkuuon nuoria ja kauniita naisia ja sitten itkee,kun kolahtaa kohalle.
- Taunotaiurpo
Eläpä hermoa. Tämä on Varkauden tapa. Kaikkia riivitään räävitään. Yksi vinkkaa,muut jatkaa. Niin tuota otit itsekin hampaisiin nuoret kauniit pimut. Se on sitten kestettävä vaan. Varkaudessa Varkauden tavalla tai pois.
- Einoteerata
Vai roskasakiksi se jäte muita sieltä haukkuu. On pokkaa. Mokoma narsisti.
- myösalkonkassikäy
Lidlin kassiin,ja riikinnevalle.Siel pallaa isommattii hurtat.
- Telluvainaa
Kyllä olette hulluja. Ei todellakaan lemmikkiä kohdella noin. Varmaan veisit anopinkin kaatikselle.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Martina oli sarjassaan tänään 32.
Mutta eikö pyöräily ja uinti ole vahvempia hänellä kuin juoksu? Aikaa on vielä harjoitella ennen Frankfurtin kisoja.2081705Sofia miksi soitit torstaina Stefanil ja pyysit käymään kun muka olet ahdistunut.?
Oliko asia suunniteltu, kun pyysi käymään ja varmasti tiesi et miten Stefan asiaan suhtautuu.Oliko myös Seiskan toimittaja pyydetty tarkoituksella pai1031679Stepuli itkee facessa
Haluaisin pyytää julkisesti karseaa käytöstäni anteeksi lähimmiltä, naapureilta ja etenkin Sofialta! Ei ole missään olosuhteissa hyväksyttävää käyttä1021593Sofia oli ainoastaan rahan takia suhteessa Stefanin ja Nikon kanssa.
Järkyttävää miten Sofia on käyttänyt hyväksi näitä molempia miehiä ja rahat loppu niin vain haukkumiset tullut kiitokseksi heille.2541409Voi kun menisi nyt Stefan katsoo tyttären uutta ponia, viettäisi aikaa hänen kanssa.
Aika parantaa kaiken ja meillä kaikilla on elämässä vastoinkäymisiä ja yli kyllä pääsee ainakin ajan kanssa.1341369Minä menetän sinut kokonaan
Siksi olen paniikissa, sekaisin ja surullinen. Taitaa olla jonkinasteinen stressitila päällä. Toivottavasti sinulla on kaikki hyvin.49916Suomi teki typeryyttään Venäjästä nyt konkreettisesti vihollisen, jota se ei aiemmin ollut.
Venäjä ei ole uhannut Suomen turvallisuutta, eikä Venäjän ja Ukrainan välinen konflikti ole signaloinut minkäänlaista uhkaa Suomelle. Se "uhka" luotii460915Onpas Martina valinnut sopivan laulun
Storyssa kun Isben poni tulee, " älä vie lapsuuttani pois." Äiti se lähtee mieluummin panopuuksi hotelliin, kuin viettäisi senkin ajan lastensa kanssa115891Veikkauksia milloin Venäjä hyökkää Suomeen?
Veikkaan että se tapahtuu nopeasti, ehkäpä jo kesäkuussa. Suomi 5,5 miljoonan harvaan asuttu maa. Venäjä ei tarvitse suurta joukkoa Suomeen, joten kai294853Uskomatonta miten "kassatyttö Sannasta" tuli hetkessä kuoleman kauppias.
Demarit on kautta historian olleet "takinkääntäjien"mestariluokkaa kokoomuksen hihassa kiinni. Sannan arviointikyky petti täysin Naton suhteen, Brysse347821