Niinistö ei rikkonut perustuslakia
https://yle.fi/uutiset/3-10014706
Paavon valheet
12
77
Vastaukset
- Paavon.tyhmyyttä
Kyllä sen kansakin tietää ettei rikkonut lakia, mutta Paavo ei tiedä eikä välitä totuudesta. Hänellä on omat lait ja omassa päässään kieroutuneet ajatukset pontimenaan.
- äitykkä
Paavolla onkin oma laki Suomessa,ei muista jalasmökkiäkään!Rehellisin politiikko vissiin kautta aikojen.
- JUUOOSA
Paavo Väyrynen: KANSA ON VÄÄRÄSSÄ.
Onko tämä kansan aliarvioiminen Väyrysen poliittinen loppu.
http://www.iltalehti.fi/politiikka/201801112200662441_pi.shtml- samakuintoisessamaailman
Niinistö rikkoi perustuslakis mm. EMU-sopimuksessa sekä presidenttinä allekirjoitettuaan yksin isäntämaasopimuksen ilman eduskunnan hyväksyntää.
Ollaan samassa jamassa kuin Natsi-Saksan kanssa, kun se halusi päästä valloittamaan Norjaa ja Suomi antoi luvan hyökätä Norjaan Suomen kautta.
Nyt USA haluaaa hyökätä Venäjälle ja Niinistö antoi sille luvan hyökätä sinne Suomen kautta. - mikä_linja
samakuintoisessamaailman kirjoitti:
Niinistö rikkoi perustuslakis mm. EMU-sopimuksessa sekä presidenttinä allekirjoitettuaan yksin isäntämaasopimuksen ilman eduskunnan hyväksyntää.
Ollaan samassa jamassa kuin Natsi-Saksan kanssa, kun se halusi päästä valloittamaan Norjaa ja Suomi antoi luvan hyökätä Norjaan Suomen kautta.
Nyt USA haluaaa hyökätä Venäjälle ja Niinistö antoi sille luvan hyökätä sinne Suomen kautta.Kovin kuulostaa kokoomuspolitiikan airueelta tuo kansanliikkeen mies ja koko kansan sekä työväen presidentti Sauli Niinistö. Ei ole ollut perusteeton epäilys kaksilla rattailla ajelu Nato-asiassa. Luulisi nyt herran tasavallan presidentin tuon ymmärtävän, ettei Trumpin USA:n ja Putinin Venäjän välissä kannattaisi alkaa valita puolta vaan että Suomen kuuluu pysyä hajuttomana ja mauttomana maana ulkopolitiikassaan kuten näihin päiviin asti on ollut. Väyrysen näkökanta tässä asiassa on oikean linjainen. Pysytään ulkona selkkauksista, mutta sopua voidaan edistää.
Valtioiden välisiä naapuruussuhteita voi verrata siihen, miten me jokainen hoidamme ja edistämme omassa lähiympäristössämme hyviä naapuruussuhteita. Tarvitaanko niihin poliisia?
- isänmaamme
Isäntämaan sopimuksen allekirjoittaminen on isänmaallinen teko, Sauli ajattelee Suomen turvallisuutta. Sauli seuraavalle kuusivuotis kaudelle mallikkaan työn jatkajaksi.
- mikä_linja
Mitä isänmaallista on siinä, että vastoin maamme Nato-kantaa allekirjoittaa "aiesopimuksen" vailla kansan mandaattia? Ei mennyt Saulin sooloilu nyt ihan putkeen. Enemmänkin tulee mieleen, että kusi Putinin aamumuroihin. Tämä on kokkareiden tavoite, josta Kekkonenkin on kansaa aikanaan varoitellut. Ja näköjään sumutuspolitiikka menee kansaan kuin vanhaan ihmiseen. Kokoomuksen tie johtaa Pohjoismaisen alueen epävakauteen turvallisuuspolitiikassa ja sitä puolustellaan Nato-kortilla. Älkööt tähän kuunaan langetko!
- Hyvä.suomi
Kannatetaan. Sale jatkoon eikä ainakaan kummpikaan populisti pääse kakkossijalle. Ne olkoot päätavoitteet.
- sauliisänmaanystävä
Venäjämieliset eivät sallisi mitään tehtäväksi isänmaan hyväksi. On käsittämätöntä, että Väyrysellä ja Huhtasaarella ei ole muuta mielessä kuin Venäjän etu ensin. Hävetkää.
Sauli on tehnyt isänmaamme eteen kaikkensa ja venäjätrollit täällä vaan jauhaa.
https://www.verkkouutiset.fi/jos-paavo-vayrysta-ei-olisi-olemassa-venajan-trollijohdon-pitaisi-keksia-sellainen/
https://www.is.fi/kotimaa/art-2000001124243.html
http://www.iltalehti.fi/politiikka/201712102200593618_pi.shtml - kakäaökdas
Paavo on Suomelle rasite ja hänen puheensa venäjämielisesti vahingoittaa ja samalla pilkkaa veteraaneja ja Suomen kansaa.
- niinistö.Petturi
Paavo on oikeassa.
Niinistö ON SUURI isänmaanpetturi solmiessaan salaa isäntämaasopimuksen. Niinistö möi Suomen sotatantereeksi. Tottakai Nato maksaa mitä tahansa jotta pääsee läheltä Suomen Lapista uhkailemaan Kuolan niemimaata , Venäjän strtegisesti tärkeää talousaluetta ja Pohjoisen Jäämeren satamaa. Mitättömän Suomen puolustamisesta tässä ei ole kyse, vaan siitä että Sotamahtailija Nato voi halutessaan hyökätä Kuolaan. Samasta syystä Natolla iso tukikohta Pohjois-Norjassa Venäjän rajalla. Nato ei suinkaan panosta sinne valtavasti ohjustukikohtia ja hävittäjälentokoneitaan suojellakseen Osloa, vaan hyökätäkseen Venäjälle.
Sodan syttyessä Suomi tuhotaan maan tasalle sekä Naton että Venäjän toimesta
Natolle Suomi on autiota joutomaata, jonka voi surutta uhrata, muistammehan kaikki miten saksalaiset polttivat Rovaniemen ja Lapin.
Emme halua Natoa meidän maaperälle harjoittelemaan, emme halua tänne tuhansia saksalaisia palkkasotureita emmekä hävittäjäkoneita metelöimään päivittäin, niinkuin PohjoisNorjassa jossa kävin.
- Emmi
Nyt pitäisi ajoissa oivaltaa, että Venäjä ei todellakaan ole suurin huolemme. Venäjä-pelkoa on lietsottu valevaltamedian toimesta, koska se hyödyttää johdon agendaa. Katse pitää kääntää Ruotsiin ja moniin muihin maihin, joissa holtiton siirtolaispolitiikka sotkee vähä vähältä koko maan asiat. Tavallinen kansa kärsii, mutta hyväosaiset hyötyy. Tämä politiikka jatkuu, jos valta ei vaihdu. Niinistö on niin kokoomuslainen kuin olla ja voi, tarkimmat ovat sen jo huomanneet.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1097197
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h965225Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv1163486Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p333392Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska352524Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1191856Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?961491Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..
...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam3411451Jos oikeasti haluat vielä
Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚1311346- 481114