On ollut huhuja, että erään hiihtäjän veriarvoissa on ollut muutoksia, joita ei ihan normaalin ihmisen fysiikalla, treenillä ja ruokavaliolla voi perustella. Onko Ikaalisissa käytetty kiellettyjä menetelmiä tulosten parantamiseksi? Miksi asioista vaietaan?
Ikaalilaiset hiihtäjät ja veriarvot
23
512
Vastaukset
- jktygv
kynttilä
Matalaotsaista kirjoittelua! Miksi lahjakkaita ihmisiä yritetään kaikin keinoin mustamaalata?
- terhikkiä.polkenut
Onko Terhi Palonen lahjakas?
terhikkiä.polkenut kirjoitti:
Onko Terhi Palonen lahjakas?
Kyllä hän on. Toimittajan työ on vaativaa ja siinä vaaditaan hyvää yleistietoa yhteiskunnan eri osa-alueilta sekä kielellistä lahjakkuuta että osaamista!
- ottaako.kuppia
hymyilevä.hiihtäjä kirjoitti:
Kyllä hän on. Toimittajan työ on vaativaa ja siinä vaaditaan hyvää yleistietoa yhteiskunnan eri osa-alueilta sekä kielellistä lahjakkuuta että osaamista!
Miksi osaava tyyppi kituu Pikkusurkeen toimittajana.
ottaako.kuppia kirjoitti:
Miksi osaava tyyppi kituu Pikkusurkeen toimittajana.
Kotiseuturakkaus on hänelle tärkeä asia. Miksi hänen pitäisi vaihtaa maisemaa? Siksikö, että hänen kotinsa oli hetken aikaa avoin kaikille rikollisille, kun isännöitsijä huolimattomuuttaan antoi ryöstää itsensä ja taloyhtiöiden yleisavaimet?
- hymyilevä.hihittäjä
RouvaHoikkala kirjoitti:
Kotiseuturakkaus on hänelle tärkeä asia. Miksi hänen pitäisi vaihtaa maisemaa? Siksikö, että hänen kotinsa oli hetken aikaa avoin kaikille rikollisille, kun isännöitsijä huolimattomuuttaan antoi ryöstää itsensä ja taloyhtiöiden yleisavaimet?
Muistamme hyvin se aina miehille avoimen kodin mutta muuta työpaikkaa
ei sekään tuonut.
- Sbermakoski
Lokiikka on selvä, koska kaikki muukkin käyttää, pitää ikaalilaistenkin käyttää. Ja se joka käyttää eniten, voittaa eniten.
- Sisäpiirin.Tietoa
Ainoastaan suomalainen on niin naiivi ja lapsellinen, että uskoo maailmanluokan hiihtäjän puhtauteen vain, koska tämä on suomalainen.
Avatkaa silmänne, juntit!- Olemme_vakuuttuneita
Olemme täysin vakuuttuneita siitä ettei hymyilevällä hiihtäjällä ole mitään hemoheksiä verisuonissaan se on paskapuhetta se
- Kuspää
Lasketaanko kusi päässä douppaamiseksi?
- matin.salaisuus
Kuspää kirjoitti:
Lasketaanko kusi päässä douppaamiseksi?
Jos se on suojakelin voidetta?
- NiinMakaaKuinPetaa
Kyl sen sitten näkee, kun kisauran jälkeen ei saada lapsia tai sitten ne syntyy vammaisina. Siinä on sitten kiva katsella SM-mitalia ja omaa lasta ja miettiä niitä valintoja joita nuorena teki.
- tervatut.sukset
Kenelle noin on käyny ja ylittääkö urheilijoiden ja muun väestön
vertailu jälkeläisissä tilastollisesti? - NiinMakaaKuinPetaa
tervatut.sukset kirjoitti:
Kenelle noin on käyny ja ylittääkö urheilijoiden ja muun väestön
vertailu jälkeläisissä tilastollisesti?Esimerkiksi Rolig
- Voimia.Ringalle
Muistelisin, että Ringa Ropo sai myös vammisen lapsen.
- pervitiiniä.suuhun
Voimia.Ringalle kirjoitti:
Muistelisin, että Ringa Ropo sai myös vammisen lapsen.
Poliiseilla ja taksikuskeilla ja urheilijoilla on samat aineet.
pervitiiniä.suuhun kirjoitti:
Poliiseilla ja taksikuskeilla ja urheilijoilla on samat aineet.
Sekä näiden lapsilla!
- KaikkiNeVetää
Urheiluruudussa mainittiin, että viimeisen 10 vuoden aikana 15 suomalaishiihtäjää on antanut näytteitä, joissa on poikkeavia veriarvoja.
Jokainen ikaalilainen on tietenkin niin naiivi, että Suomen naiskärkihiihtäjällä ei TIETENKÄÄN ole veriarvoissa mitään poikkeavaa. - KaikkiKäyttää
Tietenkin se käyttää, joten spekuloinnit sen osalta voi jättää pois.
- thäts_shoubizz
Thäts shoubisnesss
- ToivottavastiPalaa
"Mitään en tänäänkään ottanut" :-)))
Ketjusta on poistettu 11 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Perussuomalaiset kirjoittaa vain positiivisista uutisista
Ei tarvitse palstaa paljon seurata, kun sen huomaa. Joka ainoa positiivinen uutinen Suomen taloudesta tai ylipäätään, ni1377189Kuka on UMK-suosikkisi? UMK26 paljastuksia lauantai 28.2.
UMK26 tänä lauantaina! UMK26 tulee suorana Tampereelta ja nyt selviää, kuka pääsee edustamaan Suomea Euroviisuihin. M1265005L/over ja Jani Volanen! Minkä arvosanan 4-10 annat roolityöstä?
Psykologinen trilleri L/over - ikuisesti minun on koukuttanut tv-katsojat ruudun ääreen. Kun Roosa (Krista Kosonen) tapa694402TTK:n jättänyt Vappu Pimiä rehellisenä MasterChef-kuvauksista: "Höh..."
Vappu Pimiä on uusi MasterChef Suomi -tuomari. Viime vuonna Tanssii Tähtien Kanssa jäi taakse, ja nyt vuorossa on uusi a153503Natomaa hyökkäsi Iraniin
Näemme nyt tällä hetkellä Natomaan nimeltä Yhdysvallat, joka toimii aika pitkälti perinteisen kansainvälisen lain ulkopu7242311Trump aloitti III maailmansodan tänään.
Narsisti ja mielipuoli Trump pitäisi saada pois, miten se onnistuisi parhaiten?3031823Mistä se kertoo
Näin miehen pitkästä aikaa. Samantien iski sellainen paineen tunne rintaan, sitä ei ole ollut vuosiin. Ja nyt olen siitä241726Suvi Lindenillä 5 366 päivän putki
Täytyy kyllä myöntää vaikka olen itsekin innokas, niin en ole tuollaiseen yli kymmenen vuoden putkeen kyennyt. Välillä o91619- 671495
Rakas tiedät, että toivoisin
Kuulevani sinusta. Tiedät, että viestisi tekisi minut ihan onnelliseksi. Että äänesi kuuleminen saisi minut leijumaan ja581458