Väyrynen uskaltaa murtaa poliittisen kartellin.

M.V.T

1. Väyrynen on sanonut suorassa tv-lähetyksessä, pahuus pesii valtioneuvostossa.
2. Väyrynen on todistanut vaalipuheessaan, suorassa lähetyksessä, Sauli Niinistön perustuslain vastaisia tekoja.
Poliittinen kartelli on Suomessa hyvin röyhkeää. Sillä pystytään lainkuuliainen kansalainen rosvoamaan. Kartelli estää kaikkien lakien määräykset. Todistaa viimeisin valtakunnanoikeuteen tekemämme haaste. Haaste laittomasti estettiin etenemästä.

Samanlainen rohkea poliittisen kartellin murtaja on myös presidenttiehdokas Tuula Haatainen, Hän otti avustajansa kanssa yhteyttä haasteemme puitteissa, asianajajaamme ja korkeimpaan oikeuteen.
Presidentti Sauli Niinistö Palkitsi arvoristein oikeuden tuomarin, monista kanteluista välittämättä. Tuomarin joka tuomio väärensi todistajan lausunnon, teolla josta on maksimirangaistus 6 vuotta vankeutta. Kaikki todisteet toimitettiin valtakunnanoikeuteen. Kaikki todisteet asiakirjoineen on toimitettu myös valtamedialle.
Sauli Niinistöstä on kanneltu korkeimpaan lainvalvontaan, MTV-uutisten tiedon mukaan 48 kertaa. Tieto löytyy vielä netistä. Tieto ei vielä sisällä kaikkia kanteluja. Kukaan ei kantele turhaan.
Puheessaan Vanhanen tuomitsi Niinistön ohjeet Perussuomalaisille.
Mikä olisi nimitys ja rankaistus jos Perussuomalaiset olisivat sanoneet samaa Niinistöstä tai Kokoomuksesta?
ÄLÄ ÄÄNESTÄ MEDIAN HUUMAAMANA. ÄÄNESTÄ PERIAATTEELLA.
Terveisin Markku

9

211

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • muhasenmatti

      Usko sinä vain Paavon paskajuttuihin. Itse hän haluaisi olla diktaattori, kuten Kekkonen oli.
      Vallanhimoinen vastuunpakoilija on Paavo. Muistelkaapa hänen poliittista uraansa, niin kuin se oikeasti on.

    • mummukansalainen

      Miten poliittiseen satiiriin vois yhdistää pankkikriisit, kansain hyvinvointirahastojen ja spermapankkientyhjennykset , kaljojen prosenttipitoisuudet, - uskottavuuskriisiäkin välillä pukkaa kansalle kaikkien juttujen ohessa .... ja aina myös jaksamisongelmia joillain työsaroilla?

    • HyväTyötön

      Jos haluat täräyttää valtaeliittiä, äänestä Väyrystä. Tietysti jos haluat työttömänä saada toisen luokan kohtelua, niin sekin käy tietysti.

      • kyä_näino

        Kyllä kyllä. Kun äänestää Patea, niin saa työttömänä todella hyvän kohtelun. Saa olla edelleenkin työtön.


      • HyväTyötön

      • adsdaf

    • tässätotuus

      Niinistön valitseminen toiselle kaudelle tarkoittaisi suoraa ja röyhkeydessään ennennäkemätöntä työväestön ja työttömien kimppuun hyökkäämistä. Niinistö on koko ajan valehdellut. Oikeasti hän vihaa työväkeä ja haluaa tuhota sen kaiki oikeudet ja onnellisen elämän edelletykset. Niinistö on Portugaliin muuttaneiden vuorineuvostasoisten veropakolaisten presidentti, muiden ei..

    • Rami123456

      Toivoisi että Pate olisi vastavoima Niinistön haastajana, vaikeaa se on kun voimat ovat hiipuneet taistelussa tuulimyllyjä vastaan. Kuinka ne toimittajat jaksaakin jankata vanhoja asioita

    • iojglpjegpj

      Kartellit, herraskaiset saavat täyttä suojaa syyttäjävirastolta. Koko oikeustoimi on muurari kartellin käsissä. Aivan turhaa on hakea maassa oikeutta tulet häviämään ja saatat joutua vielä vainoajien vainoamaksi ainakin lystin maksajaksi. Verottaja usustettaan kimppuusi ja tekaistaan miljoona lasku jolla ulosmitataan työsi herraskaisille. Koko oikeustoimi on järjestäytyneen rikollisuuden hallinassa koskaan ei tuomiota lueta isoille pomoille saavat kavaltaa vaikka terveydenhuoltomme ilman vaaraa syytteistä tai kavalluksesta. Vakuutusyhtömme nauttivat täyttä suojaa koskaan ei voida voittaa kansalaisen tiomesta. Lehdistö syytää vääryyttä TV kera tyhmimmät uskoo poliisin olevan kansasn suojana suojaavat vain omiaan ja herraskaisia poliisi HYÖKKÄÄ JOS HERROJEN etu sitä vaatii.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Trump muka öljyn takia Venezuelaan? Pelkää mustamaalausta

      Kertokaapa mistä tuollainen uutisankka on saanut alkunsta? Näyttäkääpä ne alkuperäiset lähteet, minä en löytänyt mitään
      Maailman menoa
      191
      17966
    2. Kun Arman Alizad puolusti hiihtäjä Vilma Nissilää sanomalla

      "älä välitä sekopäistä Vilma", ja kun siitä kerrottiin täällä, niin sekopäinen mukasuvaitsevainen teki siitä valituksen
      Maailman menoa
      90
      3815
    3. Lataus pakkaskelissä

      En olisi koskaan ostanut sähköautoa jos olisin tajunnut että ne eivät lataa pakkasissa suurteholatauksella vaan istut tu
      Hybridi- ja sähköautot
      35
      1963
    4. Martinalta vahva viesti

      "Suuret unelmat venyttävät sinua, pelottavat vähän ja vievät mukavuusalueen ulkopuolelle. Juuri siellä kasvu tapahtuu. J
      Kotimaiset julkkisjuorut
      280
      1540
    5. Miksei Trump ole kiinnostunut Suomen valloittamisesta?

      Täällähän on enemmän turvetta kuin Norjalla öljyä. Eikö Ttump ole turvenuija?
      Maailman menoa
      68
      1522
    6. Akateemikko Martti Koskenniemi vertaa Trumpia Putiniin

      "-Suomalaisena on syytä olla huolissaan siitä, että Yhdysvallat näin vahvistaa 1800-luvun alkupuolella julistamansa etup
      Maailman menoa
      162
      1431
    7. Jos mies olet oikeasti...?

      Kiinnostunut... Pyydä mut kunnolla treffeille ja laita itsesi likoon. En voi antaa sydäntä jos sinä olet epävarma ja eh
      Ikävä
      115
      1334
    8. Esko Eerikäinen paljastaa järkyttävän muiston lapsuudesta - Isä löytyi alastomana slummista

      Esko Eerikäisen tausta on monikulttuurinen, hän muutti vain 10-vuotiaana yksin kotoaan Kolumbiasta isovanhempiensa luo S
      Suomalaiset julkkikset
      14
      1304
    9. Temutatko ?

      Ostatko kiinalaisista verkkokaupoista halpaa tavaraa tai vaatteita ja miksi? Siksi että on kiva ostaa kun halvalla saa?
      60 plus
      111
      1150
    10. Pitäisikö meidän

      Sitten nähdä ilman että siitä tehdään ongelmaa?
      Ikävä
      81
      1111
    Aihe