Kuka Suomen presidentiksi presidentinvaaleissa 2018?
Käy kertomassa mielipiteesi: http://www.strawpoll.me/14826642/
PRESIDENTINVAALIT 2018
10
218
Vastaukset
- Hhkluj
Ei islamsaatiota suomeen ,kävin ruotsissa ,käykääpä malmossa viikonloppuna -ette usko että se on ruotsi muusta kuin rekisterikilvistä.
Lähes kaikki ehdokkaat taipuu vuoden sisällä islammyönteisyyteen .
Suurmoskeija halutaan suomeen kun kartoitus on jo käynnissä niin se halutaan espooseen tai vantaa,turku tai tampere
Jyväskyläkin olis helppo vihreyden puolesta nro 5 on kantasuomalaisten kannalta paras vaihtoehto. 7 ihan ok. Muita en edes harkitse :)
- huhtasaarijatkoon
Samaa mieltä.
- jkdaflasöfakfjalsö
Olipa mielenkiintoista. Laura Huhtasaari rules!! GoForIt!
Suomalaisten gallupit heh heh- Vaökyriarules
Lauralla on rukousaamiaiselta vahva ulkopoliittinen kokous. Vaativin neuvottelu on ollut nuorena tyttönä rehtorin kanssa ihan ulkomailla. Laura osaa suvereenista saamea ja yhtä hyvon ruotsia. Päätavoitteena on yhdistää oikean väriset ihmiset ja poistaa kaduilta esteettinen haitta. Tiesityekö että maailma on luotu 5000 vuotta sitten ja jeesus oli blondi ?
- eihaavistoa
Huhtasaarta itsekin ensin ajattelin. Mutta sitten tuli Paavo Väyrynen Ja aionkin äänestää Väyrystä. Pääasia, että tuleva presidentti ei vaan ole puupää.
- muhasenmatti
Miksi sitten äänestät Patea, jos pressa ei saa olla puupää. Ota hömpsyt Paavon kusta Paavon mukista, vaikkapa KGB:n kunniaksi.
- Sisäpiirintieto
IL antaa nyt mediatilaa Huhtasaarelle koska Väyrynen on todella menossa toiselle kierrokselle. Media koettaa harjoittaa protesti äänestäjien joukkoa. Keskittämällä Väyrysen ja Huhtasaaren äänet toinen kierros olisi todellisuutta. Väyrysellä tähän olisi paremmat mahdollisuudet. Eduskuntavaaleissa on sitten Huhtasaaren ja Halla-Ahon sauma.
- Ei.rikollista.pressaksi
Miksi joku äänestää Niinistöä, kärysi veronkierrosta Panamapapereiden paljastuttua. Ei ao estää EUn määräämää 2 000 000 matu-tulvaa vuoteen 2020 mennessä ! Tuo määrähän tulee tappamaan teidät, eikä kukaan uskalla enää tuomita syyllistä. Tämä on todellisuutta jo Saksassa, siellä tuomarit ei uskalla tuomita enää islamistia vankilaan, koska ne uhkaavat tappa tuomarin perheen ! Niinpä tuomarit eienää uskalla antaa tuomioita. Tämä halutaan tulevan Suomeenkin, jo nyt matut pääsee Suomess lähes kaikista rikoksista ehdonalaisella.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki
"Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia.",175053Elikkä Riikka Purra ei kannusta Suomea edes euroviisuissa
Sellaista on persujen "isänmaallisuus", oma kansa viimeiseksi ja ulkomaalaiset ensimmäisiksi. https://www.iltalehti.fi/912276- 1351978
Riikka: 3 euron bensa, Ruotsi: bensavero jopa alle EU-minimin
Eipä vaan suomalainen autoilija saa kaikkien rakastamalta Riikalta sympatiaa. Ruotsissa on eri meininki, siellä diskutee481848Victoria-tytär, 16, vertaa Martina Aitolehteä ja Esko Eerikäistä: "Iskä on enemmän..."
Martina Aitolehti ja Esko Eerikäinen ovat ex-pari ja heillä on yksi yhteinen tytär, Victoria. Eerikäinen oli Huomenta Su1171620"UKRAINA HYÖKKÄÄ LATVIAN ÖLJYVARASTOON JA JUNAAN"!!!
"MATKUSTAJAJUNA SAI UKRAINALAISLENNOKEISTA VAKAVIA VAURIOITA"!!!551246Hilma Hallo-ahon kuvat julki - kiistää SSK ryhmän nimen merkityksen
Eduskunnan puhemies Jussi Halla-ahon tyttären ympärille on noussut skandaali. Lehdistö sai selville Hilma Hallo-ahon kuu110865Sofia Belorf rehellisenä suhteen alusta Jeff-miljonäärirakkaaseen: "Hän ei..."
Sofia Belórfin elämä on tapetilla Sofia Bling Bling Dubai -realityssä. Näyttävien puitteiden rinnalla Belórf avaa elämää48821Äänestän seuraavissa eduskuntavaaleissa persuja.
Persut on ainoa puolue, joka aidosti vastustaa islamisaatiota Suomessa.297799Kaupungin yt
Honkolan tai hietaman koulu suljetaan. Säästölistalle on nostettu muun muassa Honkolan tai Hietaman koulun toiminnan l24644