Karaokeaetsimässä

uutenatulisin

Moron, onko Orivedellä karaokepaikkoja? Ihmettelen kun en läydä ravintoloiden nettisivuja...Mutta teillä siellä on varmaan niin paljon asiakkaita ettei uusia tarvita?

8

602

    Vastaukset 8

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • multakurku

      No ainakin Eräjärvellä Lounarissa on ihmeen usein karaoke. Virallinen nimi taitaa olla Lounasravintola ja pub Eräjärvi. Löytyy facebookista ja mainostavat karaokejaan Orivesi- ja Eräjärvi-ryhmissä facessa. En oo käyny, mutta ehkä ihan kiva tunnelma. Joitain kilpailujakin siellä ollut karaokelaulajille. Ilmeisen suosittua puuhaa, kun niin useasti on.

    • MdWifos

      Pub Hopeakengästä löytyy karaokekoppi

      • uutenatulisin

        Minä päivinä ja monelta?


    • zzzstoppi

      Kaikista Oriveden baareista löytyy karaoke ja käsittääkseni näissä kaikissa saa hoilotella koko ovien aukioloajan.

    • karaokelaulaja1

      Jos etsit kunnon karaokea, mene Tampereelle

      • uutenatulisin

        Olen käynyt Tiikerihaissa ja Ihkusa. Tikruun en menisi uudelleen mutta Ihku ihan ok. Mitä sinä suosittelet Treella?


      • karaokelaulaja1
        uutenatulisin kirjoitti:

        Olen käynyt Tiikerihaissa ja Ihkusa. Tikruun en menisi uudelleen mutta Ihku ihan ok. Mitä sinä suosittelet Treella?

        Tähti Nightclub ja Kaijakka kannattaa vielä katsoa


    • Sopraano1

      Mitä vikaa Hopeakengän karaokessa on?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä kaivatussasi

      on parasta?
      Ikävä
      93
      1446
    2. Olivia Oras

      "Yle MOT:n tietojen mukaan Oras oli joutunut sairaalahoitoon helsinkiläisellä kauneusklinikalla tehdyn rasvaimun yhteyde
      Kotimaiset julkkisjuorut
      83
      1051
    3. Koska muru nähdään

      Kaksin?
      Ikävä
      47
      861
    4. Sanoppa ihan rohkeasti

      Mun huonot puolet! En suutu…
      Ikävä
      95
      815
    5. Sinisilmäiselle tutulle miehelle

      Iltaisin ikävä pahenee ja olet usein mielessä. Toivon merkitseväni sinulle paljon. On ihan hirveän vaikeaa miettiä, mit
      Ikävä
      67
      806
    6. Nainen ... ala olemaan miehille täysin hyödytön

      Otsikossa on paras neuvo jokaiselle naiselle, jonka hän voi koskaan saada. Moni mieshän ajattelee jo nyt, että naiset o
      Sinkut
      163
      752
    7. Et vaan tajua

      Että rakastan sua
      Ikävä
      20
      699
    8. MOT: Nuoren Olivia Oraksen, 27 surullinen kuolema kauneusoperaatiossa :(

      MOT:n tietojen mukaan Oras menetti tajuntansa rasvaimua edeltäneessä puudutuksessa. Hänet kuljetettiin Husiin, ja hän ku
      Maailman menoa
      81
      662
    9. Olen jo oppinut tuntemaan

      sinun kirjoitustyylisi
      Ikävä
      53
      628
    10. Mikä herkku

      Kaivattusi On? 😁
      Ikävä
      51
      622
    Aihe