Voi voi sentään

paperipussikuljetin

4

82

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • liisaihmemaalainen

      No v*** on aina ollut turvallinen mutta älkää ajako niitä kolareita.
      Ainakaan itämaisilla pusseilla ja muilla tohoilla

    • Turvallinen_Toyota

      Jokainen Toyotan malli on saanut 5 tähteä noista turvallisuustesteistä ja Yaris testattiin uusien vaatimusten voimaan tultua vanhemmista autista turvallisimmaksi.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/15117402/toyota-on-kolaritestien-mukaan-turvallisin-auto

      Jokainen Toyota-malli on turvallisuuden huippu:

      1. Uusi Toyota Avensis saavutti syksyn 2015 Euro NCAP törmäystesteissä täyden viiden tähden tuloksen. Testin mukaan Avensis on luokkansa turvallisin auto.

      2. Uusi Toyota Auris on ensimmäinen C-segmentin auto, jolle on myönnetty uusimman 2013 törmäystestistandardin mukainen viiden tähden Euro NCAP -arvosana.

      2. Myös RAV4 on luokkansa ensimmäinen malli, joka saavutti vuonna 2013 voimaan tulleiden uusien kriteerien mukaiset viisi tähteä Euro NCAP -turvallisuustestistä.

      3. Lokakuussa 2011 lanseerattu kolmannen sukupolven Toyota Yaris saavutti Euro NCAP -törmäystestissä täyden viisi tähden yleisarvosanan matkustajien ja jalankulkijoiden turvallisuudesta.

      4. Syyskuussa 2009 Suomen markkinoille tulleen kolmannen sukupolven Toyota Priuksen Euro NCAP-törmäystestitulokset on julkistettu. Malli saavutti 83 % kokonaistuloksen, joka tarkoittaa täyden viiden tähden turvallisuustasoa.

      5. Euro NCAP arvioi Toyota Verson vuoden 2010 turvallisimmaksi tila-autoksi
      Maaliskuussa 2010 julkistetussa Euro NCAP -testissä Toyota Verso saavutti viidestä testatusta automallista ainoana täydet viisi tähteä. Se suoriutui hyvin kaikilla testin osa-alueilla.


      "Uusi Toyota Yaris sai täydet tähdet Euro NCAP -testistä.

      Lokakuussa 2011 lanseerattu kolmannen sukupolven Toyota Yaris saavutti Euro NCAP -törmäystestissä täyden viisi tähden yleisarvosanan matkustajien ja jalankulkijoiden turvallisuudesta. Tulokset oikeuttavat huippuarvosanaan myös käytettäessä ensi vuonna voimaanastuvia kriteerejä.

      https://www.youtube.com/watch?v=K0FGzgACYLc

      Huipputurvallinen Yaris:

      http://www.autoliitto.fi/tietopankki/testi-ja-tutkimustuloksia/euro-ncap-kolaritestit/?x1544657=1623845

      Pienten autojen turvallisin Yaris jo vuonna 2005:

      35 pistettä ja 5 tähteä.

      http://www.euroncap.com/images/results/superminis/car_232_/Yaris Datasheet.pdf

    • HyväYaris

      Toyota Yaris maailman turvallisin auto, NCAP-testi

      Vain yksi auto jo aiemmin markkinoille tulleista autoista säilytti viiden tähden NCAP-tuloksen uusilla kriteereillä. Se oli Toyota Yaris.

      Toyota Yaris oli ainoa nyt uudelleentestatuista automalleista, joka säilytti viiden tähden tuloksen myös nykyisillä testikriteereillä. Kolmen tähden tulokseen ylsi Toyota Aygo (4 tähteä valinnaisella varustepaketilla).

      Muiden Toyota-mallien saamat huippupisteet NCAP-testissä on käsitelty vähän aiemmin tällä "yleistä Toyotasta" -palstalla.

    • saksaopaskamaa

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Räppäri kuoli vankilassa

      Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "
      Maailman menoa
      94
      4233
    2. Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä

      Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella
      Ikävä
      29
      3213
    3. No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen

      Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol
      Ikävä
      45
      2340
    4. Missä näitte viimeksi?

      Missä näit kaivattua viimeksi ja oliko sähköä ilmassa?
      Ikävä
      35
      1358
    5. Puukotus yöllä

      Oli kaveri hermostunut ja antanut puukosta.
      Sotkamo
      10
      949
    6. 136
      936
    7. rakas J siellä jossain

      Niin ikävä sua. -P. Nainen
      Ikävä
      6
      894
    8. Masan touhut etenee

      Punatiilitalon tietotoimiston mukaan Masa on saanut viimein myytyä kämppänsä ja kaavoittaa uudelle lukaalille tonttia pa
      Äänekoski
      12
      832
    9. Naisten ja miesten tasoeroista

      Oletteko huomanneet, että naisissa ylemmän tason naiset ovat sinkkuja, ja miehissä alemman tason incelit? Toimivat paris
      Ikävä
      124
      786
    10. You've been running and

      so has your mind, I'm thinking of you all the time... 💘
      Ikävä
      11
      770
    Aihe